Bebegini sütten kesenler

Help you

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2020
584
120
30
Merhaba bebeğim 22 aylik sütten kesmek istiyorum ama nasıl yapacam bilmiyorum gece saat basi uyanan bi bebek. Gündüz de emerek uykuya geciyor ve memeye aşırı bağlı gün icinde 100 kere emiyordur agzindan hic cikmiyor her dk istiyor yemekre çok az yiyen bir bebek nasil yapacam 😔

Disarda daha cok vakit gecirmeye baslayin. Eline verecek atistirmalik alin cantaniza. Artik bu sureci atlatana kadar kek kurabiye mi olur, meyve mi olur siz bilirsiniz. Disarda hem oyundan hem elinde az cok kemirdigi yiyecekler sebebiyle daha az emmis olacak gunduzleri. Bir sure boyle devam ederek gunduz emmesini kademeli olarak azaltirsiniz. Bir iki hafta sonra gunduz emmesini tamamen birakmis olmali. Ardindan memede sutun yakinda bitecegini, artik buyudugu icin sut emmeye ihtiyaci olmadigini soyleyin sefkatle sık sık. Bir kac gun boyunca bu fikre alismasini sagladiktan sonra bir gun son kez emzirip diyin ki artik memede sut bitti, artik emmeye ihtiyacin yok. Bebeginiz kendi birakana kadar emsin son kez. Sonra bir daha kararli olup asla yeniden vermeyin. Tabi ki uzun uzun aglayip israrla isteyecek. Sarilin, opun, kucaginizda sirtini sivazlayin ninni soyleyin, tatli sozler soyleyin. Ilk bir kac gun uykusuz kalacaksiniz. Sonrasi aydinlik :)

Selam 🤣 bende 22 aylık kesmiştim anlatayım . Önce gün içindeki emmelerini azaltarak bitirdim sadece öğlen ve gece uykularda emzirdim . Sonra artık sen dev gibi çocuk oldum vs ihtiyacın yok memeye by by yapacağız yakında filan dedim 10 gün sürekli konuştum böyle . Sonra kestim . Geve uykusuna geçerken ninni açtım yanına uzandım o ağladı ağladı ve ağladı . Öğlen ağladı ağladı .sarıldım öptüm saçlarını okşadım çok üzüldüm . Mastit oldum ama geçti .

Selam 🤣 bende 22 aylık kesmiştim anlatayım . Önce gün içindeki emmelerini azaltarak bitirdim sadece öğlen ve gece uykularda emzirdim . Sonra artık sen dev gibi çocuk oldum vs ihtiyacın yok memeye by by yapacağız yakında filan dedim 10 gün sürekli konuştum böyle . Sonra kestim . Geve uykusuna geçerken ninni açtım yanına uzandım o ağladı ağladı ve ağladı . Öğlen ağladı ağladı .sarıldım öptüm saçlarını okşadım çok üzüldüm . Mastit oldum ama geçti .
Ayy kiyamam ya yazik valla keske daha kolay bir yolu olsa bizimkide cok aglar çünkü asiri bagli her dk emiyor oyle bir bebek ama insallah bizde basaracagiz cok saolun 🌼

Disarda daha cok vakit gecirmeye baslayin. Eline verecek atistirmalik alin cantaniza. Artik bu sureci atlatana kadar kek kurabiye mi olur, meyve mi olur siz bilirsiniz. Disarda hem oyundan hem elinde az cok kemirdigi yiyecekler sebebiyle daha az emmis olacak gunduzleri. Bir sure boyle devam ederek gunduz emmesini kademeli olarak azaltirsiniz. Bir iki hafta sonra gunduz emmesini tamamen birakmis olmali. Ardindan memede sutun yakinda bitecegini, artik buyudugu icin sut emmeye ihtiyaci olmadigini soyleyin sefkatle sık sık. Bir kac gun boyunca bu fikre alismasini sagladiktan sonra bir gun son kez emzirip diyin ki artik memede sut bitti, artik emmeye ihtiyacin yok. Bebeginiz kendi birakana kadar emsin son kez. Sonra bir daha kararli olup asla yeniden vermeyin. Tabi ki uzun uzun aglayip israrla isteyecek. Sarilin, opun, kucaginizda sirtini sivazlayin ninni soyleyin, tatli sozler soyleyin. Ilk bir kac gun uykusuz kalacaksiniz. Sonrasi aydinlik :

Yaa cok zor valla bakalim o aglamalara dayanabilecekmiyiz 😊😔 bende aynen diyorum azaltarak birakayim disarda hep olalim ama kış ayi disarida cok cikma imkani bulamiyoruz ama insallah baslayayim ben bu aralar meme yeme yeter pis falan diyorum oda hayir im imm guzel hareketi yapiyor guluyor istiyor bakalim hemen baslayayim azaltmaya vermim falan diyirum az em diyorum da iste yapisiyor gelip

Disarda daha cok vakit gecirmeye baslayin. Eline verecek atistirmalik alin cantaniza. Artik bu sureci atlatana kadar kek kurabiye mi olur, meyve mi olur siz bilirsiniz. Disarda hem oyundan hem elinde az cok kemirdigi yiyecekler sebebiyle daha az emmis olacak gunduzleri. Bir sure boyle devam ederek gunduz emmesini kademeli olarak azaltirsiniz. Bir iki hafta sonra gunduz emmesini tamamen birakmis olmali. Ardindan memede sutun yakinda bitecegini, artik buyudugu icin sut emmeye ihtiyaci olmadigini soyleyin sefkatle sık sık. Bir kac gun boyunca bu fikre alismasini sagladiktan sonra bir gun son kez emzirip diyin ki artik memede sut bitti, artik emmeye ihtiyacin yok. Bebeginiz kendi birakana kadar emsin son kez. Sonra bir daha kararli olup asla yeniden vermeyin. Tabi ki uzun uzun aglayip israrla isteyecek. Sarilin, opun, kucaginizda sirtini sivazlayin ninni soyleyin, tatli sozler soyleyin. Ilk bir kac gun uykusuz kalacaksiniz. Sonrasi aydinlik :)
Bide gece uyandiginda ozellikle vede gündüz uykusuna nasil gececez emmeden hiç bilmiyorum ya

Zaten simdiden cok uykusuz kaliyorum zor bir bebek bakalim ozaman gece nasil yapacaz emme olmadan nasil uyuyacak gündüz nasil yatiracam emmeden 🤦🏻

Ben kucagimda gezdirerek uyutmustum. Sakinlestirici sozler soyledim sakin sakin, optum, sirtini sivazladim, saclarini oksadim. Merak etme memeyi cok ozledin ama yakinda hic ozlemeyeceksin, ben seni seviyorum, sana hep boyle sarilacagim dedim. Dedim diye susup uyumadi tabi. O aglayacak, siz sabirla sakinlestireceksiniz. Bir sure sonra yorulup uyuyacak. Sonraki uykuya daha az direnecek. Sonrakine daha az. 3 gun sonunda unutmus oluyorlar zaten.

Ben kucagimda gezdirerek uyutmustum. Sakinlestirici sozler soyledim sakin sakin, optum, sirtini sivazladim, saclarini oksadim. Merak etme memeyi cok ozledin ama yakinda hic ozlemeyeceksin, ben seni seviyorum, sana hep boyle sarilacagim dedim. Dedim diye susup uyumadi tabi. O aglayacak, siz sabirla sakinlestireceksiniz. Bir sure sonra yorulup uyuyacak. Sonraki uykuya daha az direnecek. Sonrakine daha az. 3 gun sonunda unutmus oluyorlar zaten.
😔😔 İnsallah yaaa bende hic dayanabilen biri degilim aglamasina bide zaten uykusu cok bozuk sabir falanda kalmamis gücüm de kalmamis o uykusuz harap gecelere dualarinizi bekliyorum cok saolun insallah bu ayin sonunda basarmis oluruz 🤲

Merhaba bebeğim 22 aylik sütten kesmek istiyorum ama nasıl yapacam bilmiyorum gece saat basi uyanan bi bebek. Gündüz de emerek uykuya geciyor ve memeye aşırı bağlı gün icinde 100 kere emiyordur agzindan hic cikmiyor her dk istiyor yemekre çok az yiyen bir bebek nasil yapacam 😔
Merhabalar bende meme kesme aşamasındayım öncesinde yine artık büyüdün süt bitecek diye söyledim o da emmeye devam etti başka bişey demedim meme isteyeceği zamanlar eline başka birşeyler verdim TV açtım telefona dışarıya bakittim yavaş yavaş gündüz memelerini kestim sonra öğle ve akşam uyumadan önce emiyordu onları kestim uyuması bazen 2 saat sürüyor bazen 2 dk sabırlı olduğunuz bı zaman başlayın onun icin. Kitap okuyorum genelde uyurken bazen ayakta sallıyorum uyusunda nasıl uyursa uyusun diyorum (burda hep aynı şekilde uyutmamak gerekliymiş arada farklı şekillerde uyuyabilir ma sonrasında nasıl uyutacaksanjz onu daha çok kullanmak gerek sanırım sabrım zamann varsa kitap okuyarak uyutuyorum bende) 2 gündür geceleri sadece 2 kere kalkıyor hafta sonu onu da kesmeye çalışacağım

Merhabalar bende meme kesme aşamasındayım öncesinde yine artık büyüdün süt bitecek diye söyledim o da emmeye devam etti başka bişey demedim meme isteyeceği zamanlar eline başka birşeyler verdim TV açtım telefona dışarıya bakittim yavaş yavaş gündüz memelerini kestim sonra öğle ve akşam uyumadan önce emiyordu onları kestim uyuması bazen 2 saat sürüyor bazen 2 dk sabırlı olduğunuz bı zaman başlayın onun icin. Kitap okuyorum genelde uyurken bazen ayakta sallıyorum uyusunda nasıl uyursa uyusun diyorum (burda hep aynı şekilde uyutmamak gerekliymiş arada farklı şekillerde uyuyabilir ma sonrasında nasıl uyutacaksanjz onu daha çok kullanmak gerek sanırım sabrım zamann varsa kitap okuyarak uyutuyorum bende) 2 gündür geceleri sadece 2 kere kalkıyor hafta sonu onu da kesmeye çalışacağım
İste benim kide asiri bagli her dk agzinda azaltayim diyorum ama dikkat dagitmak lazim gercekten bide gece emdigi halde iki kere mi uyaniyor bizimki gece saat basi uyaniyor bazen daha fazla ve emmeden hic bir öğün uyumuyor denesemde fayda etmiyor kitap okuyayim diyirum onuda kabul etmiyor

İste benim kide asiri bagli her dk agzinda azaltayim diyorum ama dikkat dagitmak lazim gercekten bide gece emdigi halde iki kere mi uyaniyor bizimki gece saat basi uyaniyor bazen daha fazla ve emmeden hic bir öğün uyumuyor denesemde fayda etmiyor kitap okuyayim diyirum onuda kabul etmiyor
2 gündür 2 gece ondan önce bende öyleydim sürekli uyaniyordu belim basım agriyarak kalkiyordum yataktan çünkü uyanık duramiyordum onun yanına yatıp orda uyyodum. Ve başta bende nasıl keseceğim diye çok dert ettim biraktiramicam heralde diyordum babası da bu konuda destekçi değildi bırak emsin emdiği kadar diyordu. Kendini hazır hissetmen ve kararlı olman lazım. Çocuğun için ise senin en sabırlı olduğu zaman en iyi zaman bence onun karşısında sakin kalabilmek ve onu oyalayacak bişey bulman için rahat olduğun başka sıkıntıların olmadığı bı zaman önemli bence

Benimki 15 aylık o da çok düşkündü 3 günde bıraktık süreç şöyle oldu önce gece emmesini bıraktım gece uyanınca ayagımda salladım bazen sevdigi şeylerden yedirdim çorba vs hazır bulundurdum 2 3gün sıkıntı oldu ama sonrası gece emmesi azaldı sabah 6 7 gibi uyanıp emiyor geri uyuyordu sonra gündüz emmesini azalttım sadece uyku zamanı emziriyordum emdikten sonra ayagımda sallayıp uyutuyordum gün içinde onu oyalayacak şeyler verdim elma vs kemirdi sürekli. Bütün bunlara alıştıktan sonra meme ucumu görmeyecek şekilde bant ile kapattım önce açmaya çalıştı açamayınca üstünden emmek istedi yapamadı bende annecim meme uf olmuş hüff hüff üfle öp geçsin falan dedim hatta şap şap vurup oynattım sarılmasına vs izin verdim her görmek istediginde gösterdim oynadı sevdi ve zamanla daha az istemeye başladı 3 gün sonunda tamamen unuttu şimdi sıra da bagımsız uyumayı ögreticem inşallah sallamayı vs bıraksın istiyorum kendi kendine uyusun

Benim bebiş de aşırı aşırı düşkündü bir süre (yaklaşık 1.5 hafta) azaltmaya çalışın. Yakası kapalı şeyler giyin, isteyip ağladığında sarılın ve bebeğim sen büyüdün şimdi süt zamanı değil diyin. Kızmayın sarılın sadece, sakinleştirmeye çalışın. Geceleri de aynısı olacak. Bu süreçte her gün biraz daha azaltmaya çalışın (en zor geceleri olacak). Ama bir müddet sonra inanın alışıyor. Ten temasını maksimuma çıkarın, pes etmeyin, saatler mutlaka aynı olsun. Su teklif etmeyi de unutmayın.

Birden kesmeyin önce konuşun sen artik büyüdüğün icin memede süt bitmek üzere bi kac gun sonra bitebilir diye bişiler uydurun öncr anlasin bitecegini...anlamiyo sanmayin sakin bal gibi anliyorlar..sonra tesadüfen ben hastalandim ekg cekilirken yapistirdiklari bantlari gogsumun ucuna yapistirdim meme hasta oldu ve süt bitti dedim ..uzuldu hep sarildi bana ama öle kıyametleri koparmadi ilk gece sabaha kadar deliksiz uyudu inanamadim..sonraki gun ağladi ama açip baktiginda bantlar duruyo diye elini bile degmek.istemedi ama gogsumde yatti hep

Oglum aşırı düşkündü yalanci meme gibi hep agzimda dursun diyordu asla biraktirmam sandim ama denedigim bu yöntem işe yaradi sadece 2 gün ağladi oda öle delirmiş gibi aglamadi .sabaha kadar deliksiz uyumasi muhteşem gelmisti cunku saat basi uyanip emiyordu bende rahatladim o da 🥰

Gerci 4 yasina geldi hala kafasini gögsume koyup uyur sonra yatagina goturuyorum bunu bıraktiramadim daha dogrusu benimde hoşuma gidiyor hala bana bağli uyumasi 🤣🤣😉

2 gündür 2 gece ondan önce bende öyleydim sürekli uyaniyordu belim basım agriyarak kalkiyordum yataktan çünkü uyanık duramiyordum onun yanına yatıp orda uyyodum. Ve başta bende nasıl keseceğim diye çok dert ettim biraktiramicam heralde diyordum babası da bu konuda destekçi değildi bırak emsin emdiği kadar diyordu. Kendini hazır hissetmen ve kararlı olman lazım. Çocuğun için ise senin en sabırlı olduğu zaman en iyi zaman bence onun karşısında sakin kalabilmek ve onu oyalayacak bişey bulman için rahat olduğun başka sıkıntıların olmadığı bı zaman önemli bence
Yaa bebde de sabur ve güç kalmamış çünkü bende hic uyku uyumuyorum bide cocugum cok huysuz her konuda zor yani kesemem diyorum hic ama bakalim insallah once biraz azaltmaya calisayim bu aralae . Ama ben azaltayim dedim sanki daha da emesi geldi

Benim bebiş de aşırı aşırı düşkündü bir süre (yaklaşık 1.5 hafta) azaltmaya çalışın. Yakası kapalı şeyler giyin, isteyip ağladığında sarılın ve bebeğim sen büyüdün şimdi süt zamanı değil diyin. Kızmayın sarılın sadece, sakinleştirmeye çalışın. Geceleri de aynısı olacak. Bu süreçte her gün biraz daha azaltmaya çalışın (en zor geceleri olacak). Ama bir müddet sonra inanın alışıyor. Ten temasını maksimuma çıkarın, pes etmeyin, saatler mutlaka aynı olsun. Su teklif etmeyi de unutmayın.
Evet azaltmak istiyorum azaltmadanbsonra bi gün artik hic vermim diyorum bikerede bitirelim ama cok korkuyorum ya cok aglar ve bende dayanam diye

X