bebeğini sadece sütüyle besleyen anneler?

genciza

annesinin sosisi o :)
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
4.158
143
42
bebeğini sadece sütüyle besleyen anneler nasıl besleniyosunuz ve sütünüzün yettiğini nasıl anlıyosunuz.birde göğüslerinizin dolu olduğunu nasıl anlıyosunuz.ben mamada veriyorum ve uzun süre emzirmediğimde göğüslerim taş gibi oluyor ve atletimi ıslatıyo o zaman tam dolu olduğunu anlıyorum ama sadece emzireyim dediğim zaman göğüslerim yumuşak oluyor sürekli emdiği için bende güvenemiyorum doymuyo diye mama veriyorum.ve maalesef bebeğim şimdide biberona alıştığı için göğsümü çok zor alıyor:KK43:( sorularımı yanıtlarsanız çok sevinirim.

canım göğislerin sertleştiğinde ılık duş al yada sıcak suyla masaj yap sütün iner ve bebeğini emzir saatte bir bebeğine ver sütün olsada olmasada dene emzirdikçe sütün artar bol bol sıvı al ben bebeğime sadcee anne sütü veriyorum kilo aldı tabi anne stünün yaradığını ordan anladık ama sütüm hep akıyordu bazen akmıyor 1-2 dakika boş emiyor sonra sitüm geliyor bence zorla kendini en önemlisi anne sütü

Merhaba. Bende bugün 26 günlük olan bebeğimi en başından beri sadece anne sütüyle besliyorum.Sert göğüs süt dolu göğüs anlamına gelmiyor.Çok yumuşak bir göğüsten bile çok fazla süt emebiliyor bebek.Göğüslerinin sertleşip sütün akmaya başlaması zaten emmesi gereken zamanı geçtiği anlamına geliyor.Yani bebeğini daha sık emzirmelisin.Sütüm yetmiyor diye bişi yok bunu unutma.Doyup doymadığını anlaman içinde bebeğinin idrar miktarına bakman yeterli.Bezi yeterince ıslak oluyorsa sütün yetiyor demektir.

canım benim yaa sen neden mama kullanıyosun ki doktorun mu onerdi madem goguslerin tas gibi oluyo bol sutun var demek işte ben de sadece sut veriyorum ama oyle saatte 1 değil 2 ile 3saat arası bebeğim istediği zaman alıyor ve kiloyu da alıyor İLKYAS cım saat bası cok zorluyo anneyi yaa hem de benim bebiş almıyo ac değilse..Benim doktorum 2 saatte bir onermişti zaten.Gencizacım gogsun yumusacık olsada bebiş emmeye baslayınca sutun ınmeye baslıyo anlıyosun zaten hafif sancımsı bişey oluyo damarlarında.Bence sen sadece sutu bi dene bebeğin acsa ağlar zaten emmek ister ac kalır diye uzulme dunyanın en kıymetli besini anne sutu canım bebekler için 2 gundur benim goguslerim de hiç sişmiyo ama idare ediyorum

anne sutunun gelmesıne doktorlar arz talep meselesı dıyorlar yanı cocuk ne kadar cok emerse o kadar sut bol gelırmıs bence de mama vermene gerek yok ben de her agladıgında verıyordum fakat daha sonra bı sıtede cocugun gaz yapmaması ıcın 2 saatte bır emzırılmesı onerılıyordu cunku bagırsaklarda daha oncekı sut parcalanmadan yenı sut verılmesı hazmı zorlastırıyormus bana da mantıklı geldı ayrıca bol yemekten zıyade bol sıvı almanı ve uzum pekmezı ıcmenı tavsıye ederım benım kızım bır ayda 1kılo 100 gram aldı sadece anne sutuyle bence mama en son care yoksa sutun cekılır yanı gogoslerınde sut varken cocoga sutu vermessen 1 gun ıcınde cekılıyor o yuzden ben bazen sagıp dokuyorum umarım canım faydalı olabıldım

canım benim bebeğim 24 günlük oldu ve daha bu zaman kadar anne sütü dışında ek bişi hiç vermedım(doğduğundan sonra 1200 gr aldı sütüm yarıyo)emmeyınce benımde göğüslerım sertleşiyo süütler akıyor ama bebek emıncxe eyumuşuyor zaten her emışınde sadece 1 ını emıyor onuda bıtıremıyorr...o bıraktıktan sonra sıkıyorum göğsumden süt gelıyo oluyo o nednele sütüm yetıyor..bırde öyle saatle felan emzırmıyrum acıktıkça emziriyorumm...bence mama verme canım sütün yeter onaa..emdıkçe çoğalır sütün bıberona alşırsa iyice bırakır emmeyı ..

canım bende bebeğime yalnızca anne sütü veriyorum zaten doymasa ağlar huzursuz olur ordan anlarsın doymadığını bencede hemen mama verme belki yetiyorsur sütün...

arkadaşım bence seni burdan bizim yönlendirmemiz dogru degil,
doktoruna danıs, eger bebegin kilo almıyorsa ek gıda vermen gerekir..
buna da doktordan daha iyi kimse karar veremez..
ben aynı hatayı yaptım 15 gun illa sırf anne sütü vericem diye oğlumu aç bırakmışım
şimdi arada mama takviyesi yapıyorum

Oof of okadar üzülüyorumki ne yazikki benimde sütüm yetmiyor.emzirdikten sonra mama takviyesi yapmak zorunda kaliyorum çünkü kizim doymuyor ağliyor..benimde göğüslerimin dolmasi için aradan en az 3 saat falan geçmesi gerekiyorki süt biriksin sertleşsinler..ama buda mümkün olmuyor çünkü kizim sürekli emmek istiyor.bebişini sadece anne sütüyle besleyen annelere inanilmaz özeniyorum.yemediğim i
çmediğim şey kalmadi ama olmayinca olmuyor işte..demekki benim bebişimin rizkida bu kadar:KK43:((yine buna da şükürler olsun hiç anne sütü alamayan bebişlerde var.ama benim yinede umudum var inşallaha artacak birgün...

ben de anne sütüyle besliyorum bebeişimi ..ilk günden beride geceleri çok sık uyanıyo çabuk yoruluyo ama ben hiç aksatmadan verdim .. böylece hem sütüm de artıyo bebeğim emdikçe...canım keşke mama vermeseydin hiç.. bak göğsünden süt akıp sertleşmesi sütünün çok olması anlamına gelir .. bide sen yetmiyo diye mama vermişsin ama dr mu önerdi canım ..ne kadar emerse bebek o kadar sütün olur ..

BEBEĞiM 51 GÜNLÜK ve BEN HEP ANNE SÜTÜ VERDİM.
KİLO ALIMI GAYET İYİ...
* KENDİM BOL MİKTARDA SIVI TÜKETİYORUM.
* BEBEĞİMİ SIK SIK EMZİRİYORUM.
* EMZİRMEDEN ÖNCE GÖĞSÜMDEKİ SÜTÜ SIKIP, MEME BAŞINI ISLATIYORUM ( Tadını alınca çok güzel kapıyor )
* GÜNDE 5-6 KEZ İDRAR YAPAN BEBEK ANNE SÜTÜYLE DOYMUŞ ANLAMINI TAŞIRMIŞ. ( Gazetede okumuştum )
* HUYSUZLANDIĞINDA EMERKEN SAKİN OLURSA, ZATEN KEYFİ YERİNDE DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ( Yani sütümün yettiğini düşünüyorum )

BEBEĞİNİ SAĞLIKLA, HUZURLA BÜYÜTMEN DİLEĞİYLE...

kızlar benım anne sutu yetmıyo ılk başta ii emıyo sonra resmen kavga edıyoruz mecburen mama verıyorum

bende anne sütü veriyorum..yetiyo galiba ..geceleri uzun süreli uyuyoruz..biraz gündüz huysuzuz
ama sütüm yetmese genelde ağlar herhalde..bakalım kilosu az olursa dr. söler herhalde

Busemde memeyi biraktiğinda doymazsa uyumuyor hemen araniyor zaten ötekini veriyorum bu sefer ama genelde tek göğsüm kafi geliyor çünkü hemen uyuyor

bak canım bende senin gibiydim arada günde bir yada iki biberon mama veriyordum doymuyordu cünkü bide benim gögsümü almıyordu sürekli sagıp sagıp veriyordum sonra sagmaktan bıraktım emzirdim zorla gögsümü aldırdım şimdi cok yemek yemiyorum hatta sabah kahvaltı öglen atıştırıcak bişiler akşamda ne yemek varsa yiyorum ama en cok suyumu icyorum sütü su artır bende herşeyi denedim olmadı
şimdi günde 3 litreyi kesin 4 litreye geldigim kadar su iciyorum ve sütüm bebişimi yetiyor.
bir ay bende ek mama kulandım 1 aydırda mamasız sadece emziriyorum 2 ayımıza giricez hayırlısıyla..
sütün en önemli artırıcısı yanlızca suuudur..

ebnim ilk ay göğüslerim bomboş gibiydi yumuşak ve hiç süt akmazdı çocuk yutuyor mu onu bile anlamazdık ama süt varmış ve 1100 gr aldı kızım ilk ay sonra daha da arttı tabi emdikçe

yaa kızlar benim bebeğim 33 günlük vee 720gr almış..dr.sütün yetmiyo olabilir dedi ben mama vermek istemiyorum
suda içiyorum humana emziren anneler için olanınıda içiyorum ama olmuyo
galliba ne yapcam ben yaaa
yardım edin biraz emiyo süt gelmeyin memeyle kavga ediyoruz artık
büyüdükçe yetmiyo galiba

canlarım adasuya katılıyorum su en çok süt yapan etken..bende günde 3 lıtre belkıde daha fazlasını içiyorum hamılelııkte içemezdım o suyu ama şimdi sureklı susuyorum ve bebeğim tek göğsumle doyuyor dığer göğsumde o emerken süreklı akıyor..doğduğundn berı hıçbırşey vermedım sadece arada gazı olursa zınconun karşım yağı var bı onu verdım..dün tam 1 aylık oldu ve 5.5 kılo tam 1.5 kılo almış doğpumdan sonra yavrumm..

X