Bebeğini emziremeyenler?

Larosw

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
1.968
11
36
kızlar selam..
benim bi arkadaşımın 2,5 aylık bebeği var ve maşallah diyim göğüslerinden çok çok süt geliyormuş bu süt ritmini azaltmamak adına sık sık emzirmesi gerektiğine inanıyor.
Ve bebeği 15 dk mı ne emiyormuş o da bi göğüsü diğerini emmiyormuş bile.
internet kullanmasını bilmediğinden bana rica etti bende burda size yazıyorum.
Ankaradan bebeğini emziremeyen anne varsa bu kadın sütünü sağıp verecek bi nevi süt anne yerimseniben hem sevaba girip hemde sütünü aktifleştircekmiş.. dileyen bana burdan yazsın ben kendisiyle görüştürcem. a.s.

Canım biz Ankarada değiliz, çok şükür süte de ihtiyacımız yok şimdilik ama şunu söylemeliyimki çok iyi düşünmüş arkadaşın... Çok güzel bir davranış bence.. Eminim anne sütü alamayan bir çok bebek vardır. Birine bile sütünü verse nakar sevaba girer kimbilir...

sağıp dökedebilirim yada başka şeyde yapabilirim ama bi sabinin gursağından geçsin diyo gerçekten bende çok mantıklı buldum. inşallah öyle sevap kazanır bakalım :)

ankarada ki çocuk esirgeme kurumuna başvurabilirsiniz..anne sütü alan bebekler vardır belki hem daha çok sevaptır onlara vermek..inşallah bulabilirsiniz..

Merhaba Elif.Ben Ankarada oturuyorum.Benim sütüm iyice azaldı.Hiç yok denecek kadar az.Aslında yazını görünce hem çok şaşırdım hem de mutlu oldum.Ben talibim.Görüştürebilirsen sevinirim.

Merhaba Elif.Ben Ankarada oturuyorum.Benim sütüm iyice azaldı.Hiç yok denecek kadar az.Aslında yazını görünce hem çok şaşırdım hem de mutlu oldum.Ben talibim.Görüştürebilirsen sevinirim.

tabi canım. özelden msn adresimi vereyim ordan görüştüreyim.

çok güzel bir düşünce bravo arkadaşına..

aslında bu olaya devlet el atsa..sağlık ocakları ya da devlet hastaneleri ne bilim süt saklama üniteleri oluştursa..sütü fazla olan anneler sağıp oraya götürse dondurucularda aylarına vs göre saklansa, ihtiyacı olana verilse..diye hep aklımdan geçmişti..

o tarz şeyler duymuştum sanki ayça ama burası malaesef türkiye..

kızlar bişey dicem ben... kalbinizi çürütmek istemem ama...
anne sütü bu, başka da bişeye benzemez.

iki veya kaç bebekse aynı sütü kullanacak olan... o bebekler, ''süt kardeş'' olacaklar.
ilerde kendileri birbirleri ile karşılaşabilirler.. çocukları birbirleri ile karşılaşabilirler... birbirlerini sevebilirler.. süt kardeş olduklarını, sürekli takip etmek zorunda olacağınızı ve olası bir aşk-meşk durumunda ''nayır-nolamaz'' demek zorunda kalabilirsiniz.

benim var böyle bir tanıdığım. daha doğrusu yengem... teeee mersindeymiş süt kardeşi.. ve unutulup gitmişler. aileler de birbirlerini unutmuşlar tabi. geçmiş aradan bi 30 sene :) o arada çocuklar büyümüş ve iş icabı gittikleri samsunda karşılaşmışlar. tamamen tesadüf.
birbirlerini sevmişler. yengem ve o zamanki erkek arkadaşı.
teeee ailelerin tanışmasına sıra gelince, anneler birbirlerini tanımışlar. o iş olmamış. ve şimdi benim yengem kendisi.

her süt bebek için özel..o yüzden başkasının sütü yerine mamayı tercih etmek gerekli die düşünüorum..

Ya aslinda cok guzel fikir ama ayina dikkat etmek gerekir yani 2.5 aylik bebegi varsa sadece o ayda olan bebeklere verebilir cunku sutun yapisi aydan aya degisiyor diye tv den izlemistim. Ama Aylinin dedigi gibi cocuk esirgeme kurumlarina basvurulabilir. Benim fazla sutum olsa ben vuracaktim ama maalesef kizima bile 4 ay anca yetti. Buna sukur.

selam bende 5,5 ay emzirdim ama çevremdeki insanların yarattığı stresli ortamdan dolayı sütüm kesildi. maalesef ama bunada şükür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…