Bebeğin uyurken ve dışarı çıkarken kıyafeti

Kkedi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2019
3.279
5.926
Ben evde yatarken başka, ev içinde başka, dışarda başka kıyafet giyiyorum ama bebekte bunu nasıl başaracağımı bir türlü anlayamadım. Çünkü bebek doğduğu ilk dönemler hep uyuyor ya. Uyandığı zaman üstünü değiştirip, uyuturken tekrar mı değiştirmek lazım? Ya da uyuduğu bir tulumla hiçbir zaman dışarı çıkarmamak mı lazım? Azcık büyüse gece uykusu olsa o zaman için zaten pijamalar var. Gece pijama giydirir sabah normal giydiririm ama şu anda nasıl olmalı bayağı kafam karışık. Çok cici tulumları var. Ben bunları illa dışarda giyilecek-evde giyilecek şeklinde ayırmalı mıyım? Evde giydirdiğimle dışarı çıksam, gelince kirli sepetine atsam hijyenik olur mu? Tabii havalar soğuduğundan çıkarken üstüne başka bir şey de giydirilecek

Ben evde yatarken başka, ev içinde başka, dışarda başka kıyafet giyiyorum ama bebekte bunu nasıl başaracağımı bir türlü anlayamadım. Çünkü bebek doğduğu ilk dönemler hep uyuyor ya. Uyandığı zaman üstünü değiştirip, uyuturken tekrar mı değiştirmek lazım? Ya da uyuduğu bir tulumla hiçbir zaman dışarı çıkarmamak mı lazım? Azcık büyüse gece uykusu olsa o zaman için zaten pijamalar var. Gece pijama giydirir sabah normal giydiririm ama şu anda nasıl olmalı bayağı kafam karışık. Çok cici tulumları var. Ben bunları illa dışarda giyilecek-evde giyilecek şeklinde ayırmalı mıyım? Evde giydirdiğimle dışarı çıksam, gelince kirli sepetine atsam hijyenik olur mu? Tabii havalar soğuduğundan çıkarken üstüne başka bir şey de giydirilecek
Gün içinde gece kadar uzun uyumuyor ki. O yüzden sürekli değiştirmeye gerek yok. Gece pijamasini giydirin, sabah normal kıyafetlerini giydirin.ama uyuturken çoraplarını çıkartın. (Yenidoğan da cikarmayin sonrasında.) Her şey halolur. Eve gelince zaten degistireceksin çok takilma.

Gün içinde gece kadar uzun uyumuyor ki. O yüzden sürekli değiştirmeye gerek yok. Gece pijamasini giydirin, sabah normal kıyafetlerini giydirin.ama uyuturken çoraplarını çıkartın. (Yenidoğan da cikarmayin sonrasında.) Her şey halolur. Eve gelince zaten degistireceksin çok takilma.
Ben bu kıyafet işine o kadar takığım ki psikologluk olacağım nerdeyse. Yenidoğan döneminde hem gece hem gündüz hep uyanıyor ya o yüzden ayrımı nasıl yapacağımı bilemedim

Zaten kusuyor falan üstünü sıkça değiştiriyorsun kedicim. Dışarı çıkarken değiştirirsin üstünü, gelince ev giysilerini giydirirsin. Ben öyle yapıyordum ama biz pek çıkmıyorduk tabi aralıkta iki kişi doğunca 🥲🤣 evde kirlenmediyse değiştirmiyordum ben uyuyup uyanıyorlardı aynı giysileriyle

Ben bu kıyafet işine o kadar takığım ki psikologluk olacağım nerdeyse. Yenidoğan döneminde hem gece hem gündüz hep uyanıyor ya o yüzden ayrımı nasıl yapacağımı bilemedim
Yenidoğan aslında en kolayı.hele hele kış mevsiminde. Emekleyince yürüyünce telaş edersin de kışın giydir emzir yatır. Zor olmaz.

Yenidogan donemi ztn gece gunduz Kavrami biraz karisik, her gun banyosu olur kervan yolda duzulur merak etme yasarken duzen kuracaksin Insallah kusmaz ama oda bir sebep oluyor

Yenidogan donemi ztn gece gunduz Kavrami biraz karisik, her gun banyosu olur kervan yolda duzulur merak etme yasarken duzen kuracaksin Insallah kusmaz ama oda bir sebep oluyor
Evet kusma işleri olunca zaten değişecek mecbur 😅
Bak her gün banyo işini de bilmiyordum

Minnacık bebeği üstü kirlenince yeri geliyor 5 kere değişiyoruz ama keyfi hop kalk sen pijamanı giy, hadi cici giy şeklinde giydirmek çok makul değil. Yeni doğan evresinde özellikle bence çok zorlamaya gerek yok.
Zaten tüm kıyafetleri cicili bicili eskimiyor bile maksimum 5 bilemedin 10 kere ya giyer ya giymez küçülüyor.

Ayrıca giyinirken terör estirebilir yeterki ağlamasın diye değişmek dahi istemeyebilirsin. Her bebekte farklı bir huy var. Bir doğsun hele o zaman karar verirsin

Evet kusma işleri olunca zaten değişecek mecbur 😅
Bak her gün banyo işini de bilmiyordum
Valla her gün yıkanıyor komple değişiyor mesajlar kremler :KK70: alışınca saati geçerse kızıyor yıka artık beni diye :KK70:

Ev kıyafeti ayrı dışarı kiyafeti ayrı. Yapıyodum bu kadar. Montlar her seferinde yıkanmıyodu.

Ay neler düşünüyorsunuz böyle ya 😂 ben hiç böyle şeyler düşünmemiştim hamileyken, resmen doğunca gördük ne olacağını:KK70:

Bence bukadar takılmamak gerek.
Çocuk her uyuyup uyandığında kıyafet değiştirirsek oda rahat edemez.
Zaten ev içinde rahat giydirilir.
Dışardan gelince başka tabi.

Minnacık bebeği üstü kirlenince yeri geliyor 5 kere değişiyoruz ama keyfi hop kalk sen pijamanı giy, hadi cici giy şeklinde giydirmek çok makul değil. Yeni doğan evresinde özellikle bence çok zorlamaya gerek yok.
Zaten tüm kıyafetleri cicili bicili eskimiyor bile maksimum 5 bilemedin 10 kere ya giyer ya giymez küçülüyor.

Ayrıca giyinirken terör estirebilir yeterki ağlamasın diye değişmek dahi istemeyebilirsin. Her bebekte farklı bir huy var. Bir doğsun hele o zaman karar verirsin
Ya evet ben de öyle düşünüyorum ama giyim konusunda biraz takıntılıyım bu yüzden ne yapacağımı bilemedim teşekkürler mesaj için 🫶🏻

Ay neler düşünüyorsunuz böyle ya 😂 ben hiç böyle şeyler düşünmemiştim hamileyken, resmen doğunca gördük ne olacağını:KK70:
maalesef ki takıntılı bir insanım cidden çok saçma bir dert bunun da farkındayım ama ne yapmam nasıl yapmam gerekir bilemediğim için diğer annelerden duyayım istedim:)
Pis pasaklı anne olmak istemiyorum

Bence bukadar takılmamak gerek.
Çocuk her uyuyup uyandığında kıyafet değiştirirsek oda rahat edemez.
Zaten ev içinde rahat giydirilir.
Dışardan gelince başka tabi.
Ben de böyle düşündüm ama acaba pasaklı mı olurum bilemedim danışayım dedim:KK43: normali böyle demek ki

İlk 4 ay bebeğim sürekli kusuyordu. Güne yatak kıyafetiyle başlayıp, gün sonunda ne bulduysam giydirmiş vaziyette oluyordum. En az 20 kere kusardı ve 20 kere kıyafet değiştirirdim. Dışarı da pek çıkmadık o dönem. Dışarı için 1-2 kıyafeti vardı onu giydirdim.
4 aydan sonra ek gıdaya geçtik. Yine yatak kıyafetiyle güne başlayıp, 10 kere değiştirdik. Ek gıdada acayip kirleniyor kıyafetler. Dışarı için ayrı 3-4 kıyafeti vardı o dönem. Ek gıdadan kirlenmesin diye evde giydirmedim onları.
Büyüdükçe pijama ve ev kıyafeti, dışarı kıyafetini ayırdım

Ben de böyle düşündüm ama acaba pasaklı mı olurum bilemedim danışayım dedim:KK43: normali böyle demek ki

Bende 7 aylık hamileyim anlayabiliyorum seni.
Ama temiz olduğu sürece bence bebekken rahatlığı ön planda olmalı. Büyüdükçe o pyjama vs rutini oturacaktır.

Ben ev, gece ve gezme diye ayırdım kıyafetlerini. Gece tulum giydiriyorum her gün banyo sonrası gece tulumunu giyiyor sabah olunca da ev kıyafetlerini giydiriyorum zaten sürekli değiştiriyorum kusuyo ya da çiş kaka kaçırıyolar bebeğim 41 günlük bu arada

X