bebeğin hareketleri

menekse42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2008
67
0
43
21+3 hafatalık hamileyim ilk gebeliğim benim sorunum bebeğimin hareketlerini hissetmiyorum dün ultrasonda doktor bebek ıyı hareketli dedi ama benim içim rahat değil niye hala hissetmiyorum acaba ultrasonda belli olmayan bi sorunumu var tecrübeli anneler yarfdınlarınızı beklıyorum

Canım önce sakin ol..Bende senin gibiydim önceleri ama artık sorun yok.Öncelikle kız bebekler erkek bebeklerden daha az hareket eder...Daha sonra bebekler hareket eder fakat biz sadece en güçlüsünü hissedebiliriz.Onlar devamlı kıpır kıpır aslında..Şİmdi bebişin hareket ediyordur ama o kadar kısa sürüyorki belki farkedemiyorsun...En çok yatarken hissedilir bebek hareketleri.Ve o kadar kısa sürüyorki bazen ben bile tereddüt ediyorum hareketmi etti diye..Yatağa uzan ve içinin sesini dinle..mutlaka duyarsın.

bebeğim erkek bazen karnımda ağrılar oluyor ama ben tam olarak anlayamıyorum ne zormuş hamilelik etrafımdaki herkes panik olmama neden oldu nıye hala hissetmıyorsun hareketleri diye sorupduruyorlar sağ salim kucağımıza bi alsak bebeklerimizi hayırlısı ile başka bişey istgemiyorum

hiç korkma canım.bebeğin daha çok küçük.ben de ilk 20.haftada hissetmiştim o da hareket değilde seğirme şeklindeydi.merak etme yeri genışleyip o da buyudukçe sana öyle bi vuracak kı
eh be çocuğum dur azıcık dıyceksın.ben 36.haftamdayım maşallahı var yanı kızımın kick box yapıyo içeride:))

CANIM öncelikle allah sağlıkla sıhhatle bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin inşallah. bende senin gibiyim. 23+1 hamileliğim. bebeğimde erkek ama bende senin zamanlarındayken sadece seyirme olarak hissettim. daha geçen gün bende içimde bişeyin kaydığını hissettim ve bi kaç kez tekme.burda yada başka yerde olsun okuduklarım gibi içimde kıpırdayıp durmuyo. bende senin gibi sabırsızlıkla bekliyorum. ama içini ferah tut. belki onunda bir zamanı vardır. ben salı günü doktora gidicem onunla bu konuyu konuşucam sanada bilgi veririm benimde çok kafama takılıyo. ufff oğluşum ufffff bi alsaydım kucağıma seni :)

X