Bebeğin hareketleri

gulsahgh

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2024
87
11
26
Merhabalar ilk gebeliğim 18 haftalik hamileyim bebeğin hareketlerini ne zaman hissetmeye başlarim internette 18-21 haftalik iken hissedersiniz diyor acaba ne zaman hissederim

Merhabalar ilk gebeliğim 18 haftalik hamileyim bebeğin hareketlerini ne zaman hissetmeye başlarim internette 18-21 haftalik iken hissedersiniz diyor acaba ne zaman hissederim
Canım değişiyor o sanırım. Ama en geç 22. Haftada hissedersin. Aslında şimdide ufak ufak hareketleri olması lazım da çok belirgin olmadığı için muhtemelen fark etmiyorsun çok minik hareketler

Ben yarın 20ye giriyorum, akşamları birkaç pıtpıt hissediyorum sadece. Daha "aha hareket etti" diyebileceğim bi hareketi olmadı

Pıt pıt hareketler onun hareketleri, şuan bağırsak hareketleri ile karıştırılmaya çok müsait. Sanki dokunma gibi tabir ediyordum ben, 18. haftada hissettim ama ayırt etmek zor oluyor. Hatta ilk 18haftada karnım iki kere dışarı hareket ettiği zaman bebek olduğunu anladım. Ondan sonra da o kadar net bir hareket olmadı o hafta. Her hafta daha da güçlenir. 23-24te netleşiyor, 25-26dayım karnımın dalgalandığı dışarıdan belli oluyor, hareketlerse dokunulduğu zaman aşırı net artık.

Acele etmeyin herkesin durumu farklı, benden 4 gün önde giden arkadaşımın bebeği dediğine göre kıpır kıpır, karnı daha belirgin ama benimki daha sakin ve karnım daha küçük ondan. Kendinizi kıyaslamayın. Bu bilgileri de heveslendiğinizi bildiğimden nasıl hissetmeniz gerektiğini ve net ne zaman hissedeceğinizi anlatmak için yazdım.

Sanırım bebeğe göre değişiyor. Kimisi diyor 20. Haftada başladı. Kimisi daha geç. Ben 25 26 haftalarda çok hafif hissederdim. 30. Haftadan sonra daha belirgin hissetmeye başladım. Bebeğin eşi karnımın ön tarafındaymış ama. Belki o yüzden net hissedemedim. Sağlıklı olsunlar da yeterki

Çok teşekkür ederim o zaman benim daha var

Benimki daha 18 hatfalik ilerleyen zamanlarda hissedebilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…