bebeğimizin kiloları

oğlum 4,700 olmuş bugun aşı oldukkkkkkkk :KK43: onunla beraber agladım o sustu hemen ben devam edıyordumm

kızlar bebeğim 3700 oldu yani 1 haftada anne sütü ile 300 gr aldı fena değil ssanırım.

kızlar bizde 3420gr 50cm dogduk
haftamızı doldurmamıza 1 hafta vardı 3980 gr cıktı doktor yetersiz mama takviyesi dedi ama ben inat ettim almıyorum emsin emdikce süt artar diyolar
tam 1ay 2 günlükken aşıya salık ocagına gittik 4600gr 56cm cıktı aşımızı olduk
ordanda kalca usg si için hastaneye gittik sonucu doktora gösterirken bi tartarmısınız dedim
4350 gr cıktı bezi kıyafertifalan tabi
BENİM SİMDİ KAFAM KARIŞTI SALIK OCAGINDAKİMİ DOGRU DOKTORDAKİMİ
SİZCE HANGİSİ SAGLIKLIDIR
KEŞKE DOKTORDA BİDAHA TARTIRMASAYDIM YAAlaelaelaelaelae

bizim kızda boya gidiyo maşallah:) 3500 gr 52 cm doğduk şimdik 4600 gr 58 cm olmuşuz 47 günlük olduk bugün.:nazar:Allah sağlık sıhhat wersin

3560 dogdu
3200 hastaneden ciktik..
2 gun sonra 80 gr almis..
12 gun sonra ebe ev ziyaretinde 800 gr almis 4100 grdi..
4 haftalik kontrolunde 4865
38 gunluk 5200

burda cocuklar ciplakken cekilir kilolari bezi bile 30 gr geliyo onlari da hesaplamak lazim..

Kizlar aşi olduk kizim ateşler içinde yandi yavrum çok zor günler geçirdik 4 gün resmen kizim süründü.gece telaşlandim ve ateşi çok yüksek değildi okadar ama 38.8 çikti ben yinede dr.gittim ve dr.yapacak bişey olmadiğini çok küçük olduğunu söyledi doğruda daha bebeğim yenice 30 da 2.ayina dolduruyor aşimiz çok erken oldu zorda oldu daha da korkuyorum havaklarda sicak serinde tutsam kendi vücüt isisida değişiyor tabi o uüzden de yükseliyor birzanda gazi ağlamasi felanda olunca daha da arttiriyor.çok şükür 39 geçmedi.............................................................................................

geçmiş olsun karamsar bizimde 12 ağustosta 2.aşımız war ondan bende korkuyorum hem 5li karma hem bcg sağlık ocağına gitmeden önce ağrı kesici şurup wericem gecede ateşlenirse fitil inş kolay atlatırız :1no2:

inşallah kolay atlatırsınız bizim ilk günü olmadı ertesi gün ve ondan sonraki gün oldu hasta dikkatet.
geçmiş olsun karamsar bizimde 12 ağustosta 2.aşımız war ondan bende korkuyorum hem 5li karma hem bcg sağlık ocağına gitmeden önce ağrı kesici şurup wericem gecede ateşlenirse fitil inş kolay atlatırız :1no2:

bizde ilk asimizi olduk..aslinda dr amcamiza asi icin degil göbek problemimiz icin gittik..bir süredir göbeginin kenari acilmisti ,mikrop kapmasin diye kurcalamadim, polip varmis..

arkadaşlar merhaba;
biz bu sabah 2. ay aşılarımızı olduk. şimdilik ateşimiz yok,doktor fitil verdi onu kullandık. umarım ateşi olmaz.

bizimde bugün itibarıyla 49 günlük olduk ve hastanede ölçtürmüş babaannesi 6000 gr olmuşuz boyumuzda en son 60 cm di değişmediyse...

offff kızlar bakıyorum da sizin mi,nklerin maşallah benimki kiloosunu pek almıyor boyuda uzamıyor............

doğduğu gün 3310 gramdı
1 ay sonra ilk aşısında 4660 gram olmuş
boy 52 den 54 e çıkmış
bugün 40 günlüğüzama henüz bilmiyorum ne kadar olduk :)

X