bebegimizin beslenmesi

scapula

2 yavrulu anne
Kayıtlı Üye
31 Mart 2008
1.359
2
kizlar kim bebeklerine mama veriyor günde ne kadar veriyor hangi mamadan veriyor,nelere dikkat ediyor???

sadece anne sütü verenler günde kac defa ne kadar süreyle emziriyor..hemen hemen hepimizin doktor kontrolü oldu,bu konuda doktorlariniz ne gibi tavsiyede bulundu???

ben valla maglum şu an doyduklarını bilmedikleri için he ristediğind everiyorum uyandıgında veriyorum mesela dr um 10 dakka birinden 10 dakka diğerinden dedi ama benim kızım için 10 dakkalık süre çok az maalesef çok seviyor emiyor bol bol maaşalalh uyuyor sonra mama vermiyorum her emzirmeden sonra su veriyorum 3 çay kaşıgı hem hava çok sıcak hemde agzında süt kalıntısı gitsin diye veriyorum bakalım şimdilik böyle

mama vermiyorum.her ağladığında emziriyorum.bazen uykudan uyandığında da ağlamadan emziriyorum ki sinirlenmesin.oğlum sinirlendiği zaman aç olsada emmiyor.kilosu iyi.bir ayda 1200 gr. almış.yani sütüm yeterli.doktora gitmedik henüz.sadece aşı olduğunda kilo,baş çevresi vs ölçümü yapıldı okadar.2 aylık olunca kalça usg için gidicem.ozaman kontrol ettiririm.

benim sütüm malesef çok az olduğu için ben mama takviyesi yapıyorum
eczaneden SMA isminde mama aldım doktorumuzun önerisi ile günde 2 kez 30 mg veriyorum yani çok az bir miktar
memeyi ise her ağladığında veriyorum ve günde 1-2 kere çay kaşığı ile su veriyorum
arada 25 mg rezene çayı veriyorum
d 3 vitaminini ise vermiyorum çünki onu içince yüzünde kırmızılıklar oluştuğunu fark ettim
doktorumuz ilaçla bir ilgisi olmadığını söyledi ama zaten havalar güneşli bende sabahları 10 dakikalık güneş banyosuyla d vitamini işini doğal yoldan hallediyorum
zaten ben oldum olası vitamin ilaçlarına karşıyımdır

benim kızım malesef 5dk.emiyor ve bi daha almıyor zaten onuda zorla veriyorum mecburen bende ya göğsümü sağıyorum bazende süt gelmiyor mama veriyorum tabi bunu her zaman yapıyorum çünkü benim kızım pek üçen bebek d3ğil ve mne kadar yedire bilirsem kardır diye düşünüyorum....
günde de 40 yada 30ml rezene çayı ve dr.vermiş olduğu miğde şurubu ile gaz damlası var mecburen onlarıda veriyorum çünkü aşırı gazlı bir bebeğim var bu yüzden de ememiyor miğde şişkinliğide varmış...

oğlum sarı kızdan yanı benden emıyorr emecegını cokta duşkun memelerıme :)
bazen 2 gunde 3 gunde bır kez fln gogus uclarım dınlensın dıye mama verıyorum 30 cc sadece ama ı ıhhh onu sevmıyorr emıyor bıtırıyor kusuyor yınee meme ıstıyor. meme delısı resmen.
bırde anne sutunude emıp kusuyor yıne emmek ıstıyor kustuklarını gerı kazanmak ıcınn :))
anlayacagınız hal bıraakmıyor bendeee

canım benim bbeğimde emdiklerini kusuyor bebeğimin miğde şişkinliği olduğu için dr.kustuğunu söyledi buda bebekte kilosunu az almasına sebep oluyormuş...fe-azlasını çıkarmıyor hepsini çıkarıyor benimki...
oğlum sarı kızdan yanı benden emıyorr emecegını cokta duşkun memelerıme :)
bazen 2 gunde 3 gunde bır kez fln gogus uclarım dınlensın dıye mama verıyorum 30 cc sadece ama ı ıhhh onu sevmıyorr emıyor bıtırıyor kusuyor yınee meme ıstıyor. meme delısı resmen.
bırde anne sutunude emıp kusuyor yıne emmek ıstıyor kustuklarını gerı kazanmak ıcınn :))
anlayacagınız hal bıraakmıyor bendeee

ben neler veriyorum bilseniz....emziriyorum 2 saatte b r bazen saat başı emiyor kızım...arada humana rezene çayı gün içerisin de nurse harveys gaz ilacı çok gazlı...bazen 1-2 çay kaşığı ıhlamur bahırsakları yumuşarmış milupa papatya çayı güzel uyku yapıyor...d vitamini...sonra grip oldu şurubu var...su vermiyorum dr gerek yok dedi anne sütü alan bebekler için olmazmış anne sütü su olduğu için süt kalitesi bozulur dedi ...su takviyesini çaylarla hallediyoruz...

walla ben mama werenlerdenim sütüm oldukça az malesef hatta gün içinde şöööyle enipte uyuduğu olmuyo mecburen arkadan mama weriyorum 60 bazende 75 cc günde 4 yada 5 öğün bebeğim yeni kilo almaya başladı.onun dışında gazı olursa zinco weriyorum bide dvit imiz war.kızımın süt dışında bi problemi yok çok şükür sütte benim problemim zaten ne yağtıysam artmadı napalım kısmet böyleymiş sağlıklı olsunda bebişim

Bende emziriyorum benim oğluşumda meme delisi öyle saatimiz falan yok 24 saat meme ağzında olsa hiç hayır demez benim haylaz memede uyusun istediği an meme ağzında olsun istiyor. Emzikte kabul etmiyor.

ben hem emziriyorum hem de bebelac adlı mamadan kullanmaya başladım çünkü kızım sürekli emmek istiyor ve sürekli emmek istediği içinde göğüslerin süt dolmasına imkan tanımıyor bu yuzden hem emzirip hemde gün de 60 cc mama veriyoruz sadece 1 ayda 400 gr aldı ama olsun saglıklı sıhhatli hareketli mamadan önce emziriyorum sonra da mama veriyorum sonra uyutunca da sanırım kilosunu alır amin

BEN SADECE ANNE SÜTÜ VERİYORUM.
DOKTORUMUZ BAŞKA BİRŞEY TAVSiYE ETMEDİ.
BUGÜNLERDE BENİMKİ DE KUSMAYA BAŞLADI, NE YAPACAĞIMI BiLMİYORUM.
HENÜZ KONTROLE GiTMEDİK.
iLK KONTROLÜMÜZDE ( 1 hafta sonra olan ) 10 GR ALMIŞTI.
O ZAMAN YARIM SAATTEN FAZLA ÇOĞU KEZ 50 DK. EMİYORDU.
ŞiMDİ 15 DK EMİYOR UYUYOR. YADA AĞZINI KAPATIYOR.
ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA SONU KONTROLüMÜZ VAR. ACABA DAHA ERKENMİ GİTSEM ?

senacee yavrun cok datluuuuuuuuuuuuuu dudakaa bakk :))
ben de sadece anne sutu verıyorum cok nadıren mama verıyorum cokk cok nadır ama

kusması sonuçda normal ama sıcakalrdan da olabiliyor bazen telaş yapma bence ama anne olunca onlar için telaşlanmamak elde degilki.... daha erkene alma bnce ama içinin rahat etmesi için dilersen yap nazlı için rahat eder en azındna 15 dakka emmesi zaten normal kız zaten şunun surasında ne kalmış ki bekle ilk zamanlar böyle olur korkma sonra düzene girer sen stres yapma çok bizim ilk gittiğimiz dr 10 dakka biirnden 10 dakak birinden demişti ama benim kzı 1 saat birindne bir saat diğeirnden emiyordu tabi ister istemez göğüsleirn dolmasını beklemediği için az süt oluyordu elimden gelen herşeyui yapmama ragmen ama olsun seninkinin maaşalalhı var allah nazarlardan saklasın maaşalalh suphanallah bnm kızım zaten karnımdaykende çok kilo almıoyrdu bn ona çok takılmıyorum süt seninkine fazla geliyordur bnm kid eemiyor sonra hıçkırık tutunca ya da yan yatırınca kusuyor ama çok degil korkma telaş yapma yani

Benim sipa hickirmayii hicc sevmiyor deliriyor hickirinca :)
birde katiliyormu sizin bebekler yaa benimki aglamaktan katliyor korkudan kac kere feryat ettim yavrummmm diyee aa memeye dayaydigim an susuyorr sanirim numara yapiyor ama bir kac kez morardii :KK43: az daha gidiyordu yavrum

Benim sipa hickirmayii hicc sevmiyor deliriyor hickirinca :)
birde katiliyormu sizin bebekler yaa benimki aglamaktan katliyor korkudan kac kere feryat ettim yavrummmm diyee aa memeye dayaydigim an susuyorr sanirim numara yapiyor ama bir kac kez morardii :KK43: az daha gidiyordu yavrum

aynen denizcim sanki bir yerine bisey oldu feryat figan memeyi dayayinca aninda susuyor hic hayir dedigini görmedim,cek cek sütte kalmiyo birde 2 saat aravereyim diyorum ama ne mümkün biraksam meme derdinden moraracak..

bende simdilik anne sutu veriyorum bazen cok guzel emiyor bazende kiziyor hem emmek istiyor hemde kiziyor anliyacaginiz memeyle kavga ediyor
ayriyeten midesinde asit oldugu icin surup veriyorum birde sabahlari toz ilaci var onu veriyorum
su vermedim simdiye kadar
bazende bebek cayi veriyorum

kizlar deneyipte sütünüzde artis yapan seyleride burdan paylasin...
ben dün türk bir markete gittim,gecen burda forumda kepekli bisküvinin süt arttirdigini okumustum..
bulamam diye düsünüyordum ama halk marka incirli veya üzümlü kepekli+yulafli bisküvi vardi aldim birde üzüm ve kayisidan komposto yaptim,dün uzun süredir ilk defa kizim süt yok diye mizlanmadan emdi..sonuna kadar dayandik cok sükür..

benim kızda uyanıkken hep meme agzında dursun istiyo.hele gece deli ediyo beni
mama almamaya inat ettiğim için şekerli su yaptım 2 gecedir 30cc kadar ama o kadar gene mırıldanıyo
ya anlamadım emiyo mememi 10-15 dakka cıkarıyorum agzından sıkıyorum gögsümü 1 damla süt gözüküyo
ayy bu doymuyo heralde diyorum daha 5 dakk gecmezden tekrar sıkıyorum bu sefer yukarı fışkırıyo
ya benim gögüslerim hiç dolu gibi sertleşmiyo ondan tedirgin oluyorum yutkunuyo anlıyorum ama sert olmuyo kızlar sizin sertleşiyomu gögüsleriniz sadece yeni dogum yaptıgımda 1 hafta öle olmuştu şimdi olmuyo
bide ben humana stilltea kullanıyorum işe yarıyo ama sanırım
bide bira duydum cok süt yapıyomuş kendim namaz kıldıgım için akolde kullanmadıgım için eşim şimdi dışarı cıktı alkolsüz bira al bana dedim bulabilirse biranın içindeki maya cok süt yapıyomuş
normal mayada yapıyomuş ama ben denedim resmen öğürdüm kokusu cokkkk kötü istersenz bi deneyin kuru yaş farkezmemiş suda eritip yemek yada meyve suyuna katın diyolar ama ben yapamadım
YAPAN ARKADAŞ VARSA PAYLAŞIRMISINIZ :içelim:

ben maalesef mama ya başladım çünkü göğüsleirmden eskiden taşardı şimdi azcık geliyor zaten kızım 400 gr almış demekki yaramıyor bilmiyorum açıkcası bugün çok üzüldüm sütümün olmayışına su gibi rengi var eskiden kızımın agzından taşardı şimdi ise.... senağlama senağlama

X