Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Benim tanıdıklarım sezeryan sonrası 3. Gün başladı korse takmaya
Yoksa göbek gitmiyor kalıyor dediler
Özellikle seçmemiz gereken bi şekli şemali oluyor mu bu doğum sonrası korselerin acaba.
Gerçi bi kaç yerde de rahim toparlanana kadar kullanılmamalı diye okudum ama.

Ne kadar da güzel bir konu
Hemen iki soru sorabilir miyim
Kullanıp memnun kaldığınız korse markası ve bebeklerinize kullandığınız deterjan isimlerini merak ediyorum, temiz içerikli kimyasal olmayan bir marka arıyorum
Şimdiye kadar green clean, domolun alerjik ciltler için ürettiği deterjanı kafama yattı
Sizler neler kullandınız

Benim tanıdıklarım sezeryan sonrası 3. Gün başladı korse takmaya
Yoksa göbek gitmiyor kalıyor dediler
Teşekkür ederim kızlar cevaplarınız için

Özellikle seçmemiz gereken bi şekli şemali oluyor mu bu doğum sonrası korselerin acaba.
Vajinal doğumda başka sezeryanda başka model tercih ediliyor bir onu biliyorum
Artık doktorların %90’ı korse takmanın zararlı olduğundan bahsediyor
Fakat hemşireler ve ebeler de mutlaka tak yoksa o göbek olduğu gibi kalır diyor

Uyku arkadaşı da tavsiye ederim. Ona alışınca mesela tatile gittiniz yanınızda götürürsün kendini güvende hisseder uykusunu yine rahat uyur evde ki gibi
Aslında şu var ve çok memnunuz. Düşünenlere link bırakayım.

Piş piş sesini açıyoru evde çok ses varsa. Hemen sakinleşiyor. Yatağına yanına mı koymam gerekir?

Bence de kalıyor, takmayan kimi gördüysem karında bir çıkıklık mutlaka var

Owli gibi olanlar öneriliyordu yanılmıyorsam. Ben onu kullandım çok rahat ettim
Green clean kullanıyorum çok memnunum bebek kokusu gibi

O hissizlik uzunca süruyor ben ilk günden korse takmaya başladım. Cok cok faydasını gördüm. Doktora sorup kulanabilirsin.

Ben ağlatmadan da olsa uyku eğitimine biraz karşıyım sanırım. Daha daha soft alışkanlıklar rutinler olusturulabilir. Yani bana birileri tembihlesin sunu yap bunu yap ben de uygulamaya çalışayım istemiyorum. Bebeğimin de kendimin de rahat ettiği seyi beraber bulmak istiyorum. Haa uyku konusunda cidden kafası karışık ve zorlayıcı bir bebeyse olabilir. melinda- mesela cidden zor durumdaydı ona lazımdı. Ben şimdi bi düzen oturtmuşum mutluyuz da gayet. Durup da uyku eğitimi kurcalamam mantıksız. Ben senin de çok sorun yaşadığını düşünmüyorum nedense. Şu uyku gerilemesini bi atlat hele zaten kendisi bi düzene geçiyor. Benimki erken uyumaya kendiliğinden başladı mesela. Biraz dişler zorlayacak sanırım bundan sonra. Yani her şey hep değişecek.
Korse ben ilk günden kullananlardanım. Sezaryenliyim. Ilk gün karnij birden bosalınca sabitleme ihtiyacı oluyo sonra yavas yavaş sıkarak ilerledim. Bir hafta sonra sıkabildiğim kadar sıkıyodum. Bir aylıktan beri de kullanmıyorum tamamen iyileşince bunaldım. Raj kullandım owlinin muaddili cok memnundum.

Deterjan da ben hep granül sabunlardan kullandım çok memnunum. Hemen hemen hepsi temiz içerik granüllerin.

hmmm bu şortlu, göğse kadar komple saran korseler daha zararsız hissiyatı oluşturdu bende de. başlangıç için en azından.
Owli gibi olanlar öneriliyordu yanılmıyorsam. Ben onu kullandım çok rahat ettim

Green clean kullanıyorum çok memnunum bebek kokusu gibi
teşekkür ederim sezaryende de kullanılıyor sanırım.

ne güzel dedim, bebeğin de annenin de rahatı en önemlisi Yok çok şükür zorlanmıyorum. Emzirerek uyutmaktan da memnunum aslında. Zaten toksa omzumda da uyumaya başladı. 20:30 gibi gece uykusuna da geçiyor. Sadece geçmeye çalışırken ağlıyoruz.
Dediğin gibi dişi var atağı var. Beraber alışacağız değişimlere. Bugün 90 günlüğüz Şu güne gelene kadar neler değişti neler. Çok şükür bugünümüze

R ROSEE34 ün uyku arkadaşı fikri çok mantıklı geldi. Yanına koyuluyor sanırım. Onu kesin deneyeceğim

hmmm bu şortlu, göğse kadar komple saran korseler daha zararsız hissiyatı oluşturdu bende de. başlangıç için en azından.

teşekkür ederim sezaryende de kullanılıyor sanırım.
Benim göbeğimde belli belirsiz renksiz çatlaklarım var. Kreme 16. Haftada basladım 30dan sonra gobek kocaman olunca yağa devam ettim. Neyse.. dogurunca anam o bacaklar fil bacağı gibi bi şiştiii bacaklarımın içinde uzun bir çatlak cizgim var mor kırmızımsı sırf birden ödemle sişip indi diye Demem o ki sortluyu unut. Saranlar daha pratik o ödemi atacam diye dk başı çise gidiyosun zaten zor olur.

1 ay kullanmana rağmen karnın nasıl Peki? Ben de dayanabildiğim kadar dayanmak istiyorum
Nasıl olacak bakalım

Merve granüllerde parfüm var ama yoksa ben de granül alacaktım

ay ben şok. bacaklar zaten kiloya göre kalın. eyvahlar olsun güreşçi gibi yağlanayım en iyisi mi. tenk yü mama

Bi de bu işin ideali yok yani en mükemmeli aramaya çalışmak nafile sürekli söylüyoruz her çocuk ayrı. Ben bakıp mutlu olduğunü görüyorsam doğruyu yapmışımdır. Bu şekilde söylemlerim de çok kontrolsüz ielrleyeceğim izlenimi veriyor olabilir ama o kadar da deģil tabi. Benim çok kucakçı bebe şimdiye kadar kucağa alınmasa yatırılsa mesela resmen katılarak ağlıyodu. Şimdi bırakıyorum pusette isimi yapıyorum mızırdanıyo mızırdanıyo uzunca süre. Tam ağlayacakken alıyorum üzmek istemediğimden. Simdiye kadar ilk mızırdanışta alırdım bilirdim strese hemen girdiğini. Simdi mesela ufak ufak alıştırmaya çalışıyorum buna. Ki o süre uzuyor da.

Ben de öyleyim kıyamıyorum Bir tanecik bebeklerimiz var. Zaten daha çok minikler. Öyle anlayıp karakterleri etkilenecek dönemde de değiller.
Dün herkes kucağa alışmışlar bir sürü şeyler söylüyor. Şirket iftarıydı bu arada. Genelde erkekler söylenenler Yani bir daha ne zaman kucağa alabileceğiz ki. Büyüdüklerinde istesek de olmayacak. En kucaklamamız gereken zaman zaten.
Birisi diyor ki, karnı tok altı temizse, odaya bırakıp kapısını kapatıyorum. Ağlaya ağlaya uykuya dalıyor. Şok oldum. Neymiş sebepsiz ağlıyormuş. Halbuki sebepsiz de olsa ağlayacaksa kucağımda sarılırken ağlasın.

Şimdi ben de bazen uyanıyor gündüz, beşiğinde sessizce duruyor. Görüyorum dokunmuyorum mızmızlanma aşamasına geçene kadar. Zamanla kendi kendine durmaya iyice alışacaklar herhalde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…