Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Yerim o beybiyiEylül hanımlar nasillar
Iyi ya nasıl olsun sanki gittikçe bana daha da aşık oluyo gibi bu Bilemiyorum ne olacak sonumuz.

Şimdi benimki beşikte yatmıyo yanımda yatıyo ya hani diyorum montessori yatak mı alsam da ben onla yatsam hareketlenmeye başlayacak ya bizim yatağa korumalık al tak uğraşmaktansa diyorum. Şu 4. Ay atağı filan geçsin bakalım napacaz.

Kızlar beyaz kuru dut süt yapıyor. 1 bardak suya, 1 kaşık dut 10 dk kaynatıp için dutları da yiyin. Hurma, incir kurusu, tahin helvası- pekmez, kayısı hoşafı, dere otu. Kimyon tohumunu demleyip için. Rezene- anason çayı. En önemlisi bol su. Bunların faydasını gördüm.
Tabii iyi beslenmekte gerekiyor ama bazen diyorum ben alıp yiyebiliyorum, alamayan da var onlar da süt olmuyor mu yani bence burda en önemlisi moral sütünün olduğunu yettiğini düşünmek, strese girmemek bol su içmek. Kilo alımı iyi gittiği halde benimde çok strese girdiğim zaman oldu sütüm mü az diye. Analık zor Kızımla dışarı çıktığımda süt aklıma gelmiyor acıktıkça emziriyorum, ama evde olunca kafayı süte takıyorum. Genelde de evdeyim zaten. Sağma olayını da çok çözemedim memeyi boşaltamadığı zamanda oluyor özellikle geceleri sağmıyorum ben. Boşaltamadığı zaman süt üretiminde azalma mı oluyor ? Sütün az olduğunu da kilo alımı az olunca mı anlıyoruz?

Eklentiler

• 05CD44F4-4E7D-4CA1-BA38-EA22A8751518.jpeg
    474,3 KB · Görüntüleme: 49
Çişli bez sayısı yeterli iae doyuyorsa daha takılmıyoruz. Bu kadar. Açsa huzursuz olur. Bunca süt arttirma telaşındansa mama verip kafayı rahatlatmak daha mühim bence. Zaten icebildiği kadar içiyolar. Bu arada en son 20 günlükken mama verdim. O da son on gün günde 1 veriyodum zaten acaba aç mı diye düşuneceğime. Sonra sütüm yetiyor dedim kafa rahatladı azaldığını hiç düşünmedim. Bol suyu zaten içiyorum. Galagtaco kullanıuorum günde 2 kez. 3e çıkarınca kustu fazla geldi. Çünkü benimki hep memede. Doyduktan sonra da emzik gibi devam ediyio. O yüzden de ekstra sağım yapmadım ilk 10 15 gün harici. Belki damlayı bile birakabiliyorumdur ama ben kafam rahat olsun diyorum. Cünkü saçma sapan kafama göre besleniyorum. Sabah 2 yumurta kırıp gün içinde 3 tabak makarna yiyip aralars çikolata serpistirdiğim gün sayısı çok oldu. En azından damla tadıni güzellestirir sütün kalitesine etki eder diyorum. Bu işin tek olayı bence rahat olmak.

Burun aspiratörü, pompa bence lazım. Bende çok süt vardı birini esmerse birini sağmak zorunda kalıyordum sağmazsam sırılsıklam ıslanıyordum bence çok lazım. Bebek arabası bence mutlaka önce alınmalı doğumdan sonra almak mantıksız gibi geliyor. Eğer sağlık ocağına tek gidecekseniz ve arabanız yoksa ya da kullanmayı bilmiyorsanız çok gerekli. Çıtçtlı badi bol bol lazım , hastane çıkışı gereksiz içinden saçma sapan şeyler çıkıyor. Alt açma örtüsü bol bol alınmalı. Aklıma şimdilik başka bişey gelmiyor gelirse tekrar yazarım. Birde patikli tulum ya da alt çok almayın bence patikliler çabuk küçülüyor.

Teşekkür ederiz. Ben atlattım alış veriş kısımlarını faydalananlae olacaktır

Hunharca bez kullaniyorlar, diyemiyorum ki "cocim onlarin teki 4TL" diye ) 20gunde 8 paket prima pure, 2 paket de premature bez bitti.. Daha 2 kilo oldular, 1 numara daha coook alirim ben, bi 10 paket daha mesela... Allahtan prima uygulamasinda puana donusturup azcik bedava bez aliyorum, biraz rahatlatiyor.
50li 60x90cm alt acmadan bi 10 tane kalmistir... (Biz onunla alt acmiyor kuvoz ustlerine ortuyoruz... Bi tur daha almak lazim. Sleepy den baby&me'ye gectim paketler buyuk diye..
Sut torbasinda hala favorim Mochi.. 6 paket 25li sut torbasi bitti, gene alinacak...
Her gun hastaneden gelenler yikanip kurutuluyor, green clean deterjanin ilk sisesi bitti bile..
Bahar bebegi erken gelince cikusta giyerler diye acilinden bi wellsoft tulum aldim 2 tane.. Yorumlarda herkes kucuk demis, bayildim, iste tam aradigim
İste boyle, al al bitmiyor hocam :)) Neyse hayirlisi ile yogun bakim gunleri bitsin, bi çiksinlar da...

Durumları nasıl beybirella? 2 kilo olunca vermiyolar mı?

Durumları nasıl beybirella? 2 kilo olunca vermiyolar mı?
Yok tatlim mevzu kilo degil haftayi tamamlamak. Bu hafta emmeyi ogrenecekler, sonra uyum odasinda kalacagiz premature bskimini ogrenmem icin, ancak sonrasinda taburcu olabilirler

Yok tatlim mevzu kilo degil haftayi tamamlamak. Bu hafta emmeyi ogrenecekler, sonra uyum odasinda kalacagiz premature bskimini ogrenmem icin, ancak sonrasinda taburcu olabilirler
Çok da erken değildi sanki haftaları yav. Kaçıncı haftada geldiler ki?

Bende 32+3 ye gectiğimiz carşamba doğum yaptım. Emme refleksi 34ten sonra geliştiği için benim bebeğimde küvözde. Kavuşmak için dua ediyorum...
Gelisiyor korkma, nefes almamaktan buraya geldik. Rabbim nasip ettiyse hepsi gececek. Emme refleksini ikisinde de gozlemlemisler simdi yutabiliyorlar mi onu gormek icin bu hafta biberon denemeyi planliyor doktorumuz, sonra sira memeye gelecekmis.

Gelisiyor korkma, nefes almamaktan buraya geldik. Rabbim nasip ettiyse hepsi gececek. Emme refleksini ikisinde de gozlemlemisler simdi yutabiliyorlar mi onu gormek icin bu hafta biberon denemeyi planliyor doktorumuz, sonra sira memeye gelecekmis.
İnşallah bu günleri geride bırakırız.

32+2 de dogdular bugun 35+2yiz. 37 gibi cikariz diye bekliyorum bir terslik olmazsa

Bende 32+3 ye gectiğimiz carşamba doğum yaptım. Emme refleksi 34ten sonra geliştiği için benim bebeğimde küvözde. Kavuşmak için dua ediyorum...
Hayırlısı ile sağlıkla evinize götürdüğünüz günlerde gelir inşallah güzel anneler çok şükür durumları iyiymiş kuzuların

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…