Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bizim de çok kuruydu. İlerledi kıpkırmızı oldu. Alerji doktorunda atopik egzama olduğunu öğrendik. Coresatin pembe olanı ve bioderma atoderm intensive krem verdi. 1 haftada geçti

Bize cilt kuruluğu ve pişik için Bioderma abcderm change intensif verdi, bugün kullanmaya başlayacağım, güzel etki görürsem yazarım tekrar

çok teşekkürlerim kızlar, ikisini de bu gün hemen aldırayım eczaneden,
ilk oğlumunda cildi atopik atopik dermatit idi, mustela onda cok işe yaramıştı
bunda işe yaramadı :/ kıpkırmızı kuru cildi cok rahatsız edici.

Hiç üzülme hemencik geçer inşallah. Ben bizdeki iyileşmeye başladığı zamanla sonlara doğru olan halini ekledim. Coresatin böyle soyduruyor korkma. O kırmızı alanlarda da iz kalacak diye çok korkmuştum. Şimdi hiç kalmadı.
Coresatini günde 2 kere ince tabaka, bioderma sık sık kullandık.

Eklentiler

• D6E23277-49F1-43F3-A960-7DA3D1CC3A64.jpeg
    87,4 KB · Görüntüleme: 82
  • 567D6D21-3C02-432A-A637-C36BD017A613.jpeg
    221,6 KB · Görüntüleme: 82
Ben de süt arttırmaya çalışıyorum, lansinoh kullanıyorum
Süt arttırma için sağmayı ne zamandır yapıyorsun? İşe yaradı mı? Bir de iki göğsü birden mi sağıyorsun? Bir sonraki öğüne süt dolmuş oluyor mu?

Bitmeyen sorularım

Süt arttırma için sağmayı ne zamandır yapıyorsun? İşe yaradı mı? Bir de iki göğsü birden mi sağıyorsun? Bir sonraki öğüne süt dolmuş oluyor mu?

Bitmeyen sorularım
Süt arttırıcı takviyeler fayda etmedi
Denedin mi yada

Ayy inşAllah hepimize şifa olur, çatlayıp acıtıyor mudur diye düşünüyorum sürekli. Kaşlarının arası çok fenaydı hatta sarı su toplamış gibi olmuştu o geçti ama yanaklar , kulaklarının etrafı duruyor

Eklentiler

• 5BF1CC3D-3EDB-4BB7-9413-0867D364D0A4.jpeg
    623,8 KB · Görüntüleme: 75
Aynı bizimki gibi olmuş kaşınıyordur. Kucağımıza alınca omzumuza sürtüp duruyordu oğlum.
Bir an önce nemlendirici sürmek lazım. Rahatlstır inşallah

Hellooo, ben geldim. Son 20 sayfayi okuyacak sabrim yoktu bu sefer :)) Roman yaziyorum, korkmayin...
Tum gun işim ikizlere sut sagmak, goturmek vb.... Oncelikle sut torbasi olarak Wee almayiniz benimki bitince lazim oldu eczaneden aldim, bitene kadar kufrettim. Yildizlar listesi söyle olur;
1-Mochi
2- Avent
3-Lansinoh (eskileri daha iyiydi-cift citcitliydi, gene de eldekilerin iyisi)

Pompayi lansinoh ciftli ile mochi+avent donusumlu kullaniyorum. Degistirdikce sagim tipi degistigi icin miktar artiyor. Zorlandikca Power Pump teknigi kullaniyorum.
Hastaneden sut icin Mamillac damla hediye vermislerdi, bitince Galaktago aldim ama oncekine geri donecegim. Memnun ediciydi. Humana still tea yerine humana rezene daha cok sut yapiyor, gazi da azaltiyor

Bez pampers pure (harmonie'nin AB versiyonu) kullaniyorum, pahali ama cok memnunum. Kimyasal kullanilmayan yapisi gercekten farkli. Kucuk beden stoklarim soyleydi; 9 paket pampers pure 1numara(35li), 2 paket prima premium care 0numara (30lu)... Bir sure bu dolayda takiliriz, daha da alinir hatta; malum minigiz biz :))

Bana bebek tartisi lazim almis olan/onerisi olan var mi? Premature beybilerde gunluk ve haftalik kilo takibi yapmam gerekiyormus da...

Galactago denedim. Sanırım fayda etmedi Humana nın still tea 1-2 günde 1 içiyorum. Şekerli diye çok içmedim.
Başka da denemedim. Var mı başka seçenek?
E bebekte vitamoms var metal kutuda bi dene istersen bi de solgarın habını yazmışlardı Aralık topiğinde
Tahin pekmez çok arttırıyormuş

E bebekte vitamoms var metal kutuda bi dene istersen bi de solgarın habını yazmışlardı Aralık topiğinde
Tahin pekmez çok arttırıyormuş
Ebebekten alayım o zaman. Solgarın b12 yi duydum da günde 6 tane alıyorlar sanırım çok geldi. Yine de doktora sorayım
Tahin pekmezi de alerjiğiz diye nadiren tüketiyorum:

Her gece 4-6 tane yiyorum. Sen kaç tane yiyordun? Arttırayım fark oluyorsa
Hurmayı genelde tek sayı ye sünnet konuyla alakasız ama söylemek istedim
Tabi sütü etkileyen en önemli faktör stres komposto iç eğer içebiliyorsan

Her gece 4-6 tane yiyorum. Sen kaç tane yiyordun? Arttırayım fark oluyorsa
Tek sayıda yiyorum, en az 7. Çok sevdiğim için kaç tane kestirirsem gözüme sabah uyanınca kahvaltıda önce, gün içinde, gece uyumadan. 7 11 tane arası değişiyor. Bazen utanıp saymıyorum

Ebebekten alayım o zaman. Solgarın b12 yi duydum da günde 6 tane alıyorlar sanırım çok geldi. Yine de doktora sorayım
Kuru incir kısırlık bulgur soğan sarımsak rezene çayı kimyon bol bol Protein et tavuk Balık grubu bunlar da arttiriyor sütü
Bende lactamix hap kullanıyorum onunda faydası var gibi bestlak damla da kullandım bana pek yaramadı ama memnun kalanlar çok

Hurmayı genelde tek sayı ye sünnet konuyla alakasız ama söylemek istedim
Tabi sütü etkileyen en önemli faktör stres komposto iç eğer içebiliyorsan
Tek sayıda yiyorum, en az 7. Çok sevdiğim için kaç tane kestirirsem gözüme sabah uyanınca kahvaltıda önce, gün içinde, gece uyumadan. 7 11 tane arası değişiyor. Bazen utanıp saymıyorum
7 ye çıkarıyorum o zaman
Komposta da içiyorum her şeyi denemeye çalışıyorum ama stres yapıyor olabilirim haliyle

Bulgur soğan gaz yapıyor diye yemiyorum hiç. Kuzu eti yiye yiye bi hal oldum:) Doktor bir ilaçtan bahsetmişti. Aslında mide ilacıymış ama yan etkisi süt yapıyormuş. En son onu deneriz demişti. Onu soracağım bakalım

Motilium demi biri daha demişti onu dene
Biz reflüfen onun şurubunu kullanıyoruz

Merbaba, solgarı her kullanan çok öneriyor. Bende kısmet olursa kullanmak istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…