Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Evet 1-2 kez işe yaradı sonra onu da itti. Şimdi Mochi'yle fazla sütü toplamaya çalışıyorum birini emerken diğeri de biraz boşalsın ki rahat emebilsin diye. O da sütü iyice artırır mı bilmiyorum
Mochi yi ben de kullanmak istiyorum ama bizimki aç olunca ağlama olayını abartınca koştur koştur emzirme moduna geçiyorum. Sonrasında mochiyi yerleştiremiyorum. Var mı kolay yolu bu işin?

Memeyi tam boşaltmıyorya aman aman arttırmaz sanki

Maşallah o zaman iyi olmuş
Stok olayı da böyle durumlarda sıkıntı. 1-2 stoğun çoksa kalırmış
Zaten 1 almadım 2 yle başladık
Dr iri olacak diyordu ondan sebeb
Dr senin rahim büyük bebeler iri oluyor dedi oğlumda 4.070 doğmuştu
O yüzden diyorum ya çok stok yapmayın bn yapmıyorum yeni numaraya geçince alıyorum 2 koli bitince devamsa aynı beden küçük geliyorsa yeni noya geçiyorum

Evet 1-2 kez işe yaradı sonra onu da itti. Şimdi Mochi'yle fazla sütü toplamaya çalışıyorum birini emerken diğeri de biraz boşalsın ki rahat emebilsin diye. O da sütü iyice artırır mı bilmiyorum
Arttırır Sağıp depolama yapabilirsin belki ama önceki sütü mü buzluğa atcan sonraki sütu mü o isleri ben bilmiyom. J jijikalp yapıyodu bi şeyler.

Kızım 2 aylık daha yeni yeni elektrikli ana kucağında duruyor o da 10 dk. Almasam da olurmuş puset de aynı işi görüyor. Doğduğundan beri beşiğinde uyuyor gece. Gündüzleri kendi odasına koyuyordum ama , gündüz uykusu da pek kalmadı ayakta sallıyorum öyle uyuyor gündüz salonda. Zaten doğduklarında ilk 15-20 gün en kolayı sesleri çıkmıyor sonradan gaz sıkıntısı vs başlıyor. Bebeği kendi kendine takılıp oynayan var mı bilmiyorum ama benimki öyle değil. Gündüz kız kardeşim geliyor öyle ev işlerini yapabiliyorum. Gece de uyumayan çok bebek var şahit olduğum. Hatta bir ara sabaha kadar beşik salladığımı bilirim. Uslu uslu takılacağını düşünme bol bol uyu 1 saattir meme de kızım mesela böyle uyuyor bıraksam uyanır şimdi

Bebişle beraber nasılsın? Covidden eser kalmamıştır şimdi. Moralin daha iyidir inşallah
Canım teşekkür ederim çok daha iyiyiz.Hafif öksürüğüm kaldı.Esim negatife döndü bugünben de yarın test yaptiricambizi hatırladığın için çok teşekkür ederim

Canım teşekkür ederim çok daha iyiyiz.Hafif öksürüğüm kaldı.Esim negatife döndü bugünben de yarın test yaptiricambizi hatırladığın için çok teşekkür ederim
Çok sevindim sen de negatif çıkarsın inşallah rahat edersin iyice
Kaçtır yazayım diyorum biraz daha zamna geçsin diye bekledim. Güzel haber oldu

Bnde ilk kez kızda e bebekten kıyafet aldım
Genel olarak da çok memnundu sorduklarım hata bnde sanıyordum yalnız değilmişim
Bende hep kızıma lcw den alıyordum oğlumda ebebek aldım yok kuzu ne hatası olacak 3 aylık bebege 6 aylık tulum giydiren ebebek utansın

Arttırır Sağıp depolama yapabilirsin belki ama önceki sütü mü buzluğa atcan sonraki sütu mü o isleri ben bilmiyom. J jijikalp yapıyodu bi şeyler.
Mochi vakumluyor mu bilmiyorum ama vakumluyorsa meme ihtiyac var sanip daha cok uretiyor. Hic vakumlamadan bardak tutuyordu arkadasim bebek emerken diger memeye artmasin ama dokulup ziyan da olmasin diye
Tazyik olunca kim onermiyor ya sagmayi benim doktorum once sag sonra emzir demisti bebek sert memeyi alamiyor ve on sut su gibi oluyor ise yaramiyor diye. Saatlerce sagmayacaksib tabi, meme biraz yumusayana kdar. Vitamin falan kullaniyorsab onlara ara ver bide sekerli seyleri az tuket biraz ise yaramisti bende bunlar

Bizde de öyle, elimiz ayağımıza dolaşıyor. Sonradan tutturuyorum Mochi'yi. Biraz zor oluyor bazen onu tutturmaya çalışırken emdiği tarafı bırakıyor hatta :/ Yeniden emmesini sağlamak işkenceye dönüşebiliyor
Rastgele gidiyoruz. Bazen önden sağıyorum onu atıyorum buzluğa, bazen sonradan sağıyorum kalanı. Önden sağma sebebim de, meme çok şişerse ucunu tutamıyor, biraz yumuşasın ucunu alabilsin diye sağıyorum

Mochi vakumluyor mu bilmiyorum ama vakumluyorsa meme ihtiyac var sanip daha cok uretiyor. Hic vakumlamadan bardak tutuyordu arkadasim bebek emerken diger memeye artmasin ama dokulup ziyan da olmasin diye
Mochi vakumluyor, evet
Aa yanlışlıkla doğru bir şey yapıyormuşum o zaman önden sağınca az sağıyorum ben de meme ucunu alabilecek kadar yumuşasın diye. Sütüm başta az olduğu için salak gibi hoşafa dadanmıştım, bir yandan da hastane tipi pompayla sağıyordum. Hastane tipiyle sağmayı 20 gün önce falan bırakmıştım da hoşafa devam ediyordum. Onu da birkaç gün önce yeni bıraktım ama çikolatayı bırakamıyorum. Hatta günde bir tane yemek bile kesmiyor ama abartmayayım diye devam etmiyorum ikinciye

El pompasıyla mı sağıyorsun? Elektrikliye ara mı versem ben de.

El pompasıyla mı sağıyorsun? Elektrikliye ara mı versem ben de.
Hastane tipi vardı, kiralamıştık. Bence o çok fazla tetikledi süt üretimini. Şimdi Lansinoh manuel ve Mochi süt toplama aparatını karışık kullanıyorum. Aralarında en masumu Mochi gibi geldi ama o bile artırıyordur muhtemelen çünkü yine vakumlayarak topluyor fazla sütü

Manuel var bende de deniyim işe yarayacak mı bakalım.
Kapak kullanıyorum o da vakumluyor, onu mu bıraksam acaba . Bir onu da deneyim.

Manuel var bende de deniyim işe yarayacak mı bakalım.
Kapak kullanıyorum o da vakumluyor, onu mu bıraksam acaba . Bir onu da deneyim.
Kapak dediğin göğüs kalkanı mı? Ben de uyurken yan yatarsam o tarafın vakumlanıp süt topladığını fark ettim. Meme ucum acımasına rağmen onu da bıraktım

Manueli de yavaş yavaş ve seyrek yapmaya çalışıyorum. Kendimce öyle bir mantık yürüttüm. Daha da coşmasın diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…