Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Of ya zor bir durum. Bir aylık oldu. Başta sütüm yetmediği ve yanlış emzirdiğim için beklenenden çok kilo verdi. Her emme sonrası sağ dedi doktor. Sonra düzene girmişti. Son 3 gündür ağzından süt taşıyor, boğulacak gibi oluyor bazen öksürüyor ve sinirlenip memeyi bırakıyor, boşaltamıyor. Bu sefer meme de şişip sertleşiyor. Sağma önermiyorlar tazyik olunca ama emebilsin diye mecbur kalıp yumuşatmak için sağdığımda tazyiki öncekinden fazla gibi görünüyor. Kısır döngü gibi

Sütün az olmasından daha yorucu bir şey bence. Çocuğun boğulma ihtimali var korkutuyor.
Yalnız emziremiyorum aklım çıkıyor.

s_gofret bacağında ve göbeğinde iz yaptı canım Prima 2 numara. Bende Molfix 3 beden aldım bugün marketten. Kız küçük boy alıp bir deneyin dedi. Sızdırma ve pişik olmazsa güzel gibi. Hafif.
Aman pişik olmadan önlem almışsın iyi ki. Molfix hastanede vermişlerdi çok beğenmiştik. 2 numarası evde var primaya göre büyük diye duruyor. Dokusu güzel. Prima gibi çişi tam çekip kuru bırakıyor mu ona dilkat etmedim ama inşallah pişik falan olmaz

İnşallah tez vakitte sorunu çözersin duşta sıcak suyla masaj da iyi geliyor onu da dene
İlk doğumda Mastitden ne çekmiştim ahh ahh
Teşekkür ederim akşam sıcak duşta masaj yaptım. Sıcak havlu da koydum aynı şekilde duruyor. Geniş bir alan taş gibi semsert Hangi bölüme gitmek gerekiyor doktora?

Teşekkür ederim akşam sıcak duşta masaj yaptım. Sıcak havlu da koydum aynı şekilde duruyor. Geniş bir alan taş gibi semsert Hangi bölüme gitmek gerekiyor doktora?

İleri evremi seninki bilmiyorum. Lahana koyunca biraz ferahlamıştım. Lahanayla uyudum hatta sütlerin yarısı aktı.
Sonra sıcak masaj yapıp sağınca düzeldi.
Geçmiş olsun onun da ağrısı kötü.

İleri evremi seninki bilmiyorum. Lahana koyunca biraz ferahlamıştım. Lahanayla uyudum hatta sütlerin yarısı aktı.
Sonra sıcak masaj yapıp sağınca düzeldi.
Geçmiş olsun onun da ağrısı kötü.
Yok ilerili evre olduğunu zannetmiyorum. Yani inşalah:) Sertlik çok fazla. Elle yumuşamıyor hiç. Ama ateşim falan yol. Lahanayı duymuştum aslında. Nasıl yapmalı öğrenip yarına deneyeyim. İnşallah bende de çözüm olur

Buzdolabında soğuk olarak koydum iyi geldi. Belki de soğuk acısını aldı. Ama Masaj ve sağma büyük oranda düzelmesini sağladı.

Yatarak emzirmeyi denedin mi?

Yatarak emzirmeyi denedin mi?
Evet 1-2 kez işe yaradı sonra onu da itti. Şimdi Mochi'yle fazla sütü toplamaya çalışıyorum birini emerken diğeri de biraz boşalsın ki rahat emebilsin diye. O da sütü iyice artırır mı bilmiyorum

Kaç kg ki
Daha yeni 3 e geçtin bn 40 çıktığından beri 3 no kullanıyorum
Elimdeki 3 bitince geçerim 4e

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…