Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Canım bebeğe bişey bulaşmadı sanırım. Sükürler olsun.İlk bı buçuk gün ateşimiz oldu.Sonra ateş bitti.Agrilar,feci bı boğaz ağrısı,eşimde koku kaybı oldu.Bugun 5.gunumuz.Fena değiliz ama tam iyilesemedik.Cok zor bı hastalikmis. Wala başıma gelince anladım.Allahim bı an önce bitsin gitsin inşallah.Bizi hatırladığın için çok teşekkür ederim Meddacimtesekkur ederim Bitterim bitter cikilata

Aman çok sevindim yine biz şükür bu şekil atlatıyoruz kötüsünden korusun Allah
Bebişi öp

Geçmiş olsun gazdan çok çektim, Dr brown’s biberon bize çok iyi geldi gaz konusunda..Bir de Sab simplex damla çok iyi geldi
3 ay icin kac numarasini kullanmaliyim sizce? Onda eski ve yeni model var farki ne bilmiyorum siz hangisini kullaniyorsunuz? Genis ya da dar agiz hangisini olsun

Aşırı muzdaripim ne zamana kadar böyle devam edecek bende bilmiyorum , 40 na geçer dediler,2 aylık olur geçer dediler , 3 ay dediler 3 aylık olmasına 1 hafta kaldı geçmiyor şimdi önümüzdeki maç 6.ay kaldı daha var 3 ay bilmiyorum ama benim ter içinde kalmalarim bile yordu ,hergun saat tutuyorum hiçbir değişiklik yok üstüne üstelik meme reddimiz başladı gazdan ötürü

Hiç azalma olmadı mı? en zorlu zaman ilk 3 ay diyorlar zaten. Bitmek üzereymiş.

Meme reddi değildir belki? Gaz çıkardıkça emiyorsa tekrar değildir inşallah. Ama eğer şüphen varsa destek al istersen. Sağolsun buradaki arkadaşlar bana da önerdiler ben de bebek hemşiresinden destek aldım çok faydası oldu.

Bu arada çok rahat geçirdik dünü. Sanırım diyet işe yarıyor.
Bir de arabayı çok seviyor. Arabanın tavanından gökyüzünü seyrediyor sakince. Ben de kasislerde hiç durmuyorum gaz maz ne varsa çıksın diye onun mu etkisi bilmiyorum avm de saatlerce uyudu. Emzirdim bir ara sonra tekrar devam etti. Avm gezmeyi hiç sevmem ama bu gidişle yaza kadar çok sık gideceğiz.

Dün pilates topu da aldım. Ağlama moduna geçince üzerinde beraber zıplıyoruz hemen susuyor.

Oğlum çok fena pişik oldu
Islak mendil yerine pamuk falan kullanıyordum
Kremi hiç aksatmamıştım oysa
İlaç bişi kullandın mı
Bizim pişik fenaydı bi çok krem kullandık yeni geçti
Hamazinc hametan sudocrem travazol bunlarda iyi geldi bize iki krem daha var umuttum adını

Ben başından beri zeytinyağı sürüyorum hep pişik olmadı hiç. Klasik arko kremler iyi geliyormuş pişiğe dene istersen

Zeytinyağ kullansam mı diye düşündüm ama asitli diye biliyorum ya daha beter ederse diye vazgeçmiştim
İlaç bişi kullandın mı
Bizim pişik fenaydı bi çok krem kullandık yeni geçti
Hamazinc hametan sudocrem travazol bunlarda iyi geldi bize iki krem daha var umuttum adını

Mustela - penaten kullandım
Az önce bepantol sürdüm bakalım fayda edecek mi
Direkt ilaç olarak bir şey kullanmadım
Pul pul oldular

Zeytinyağı ni önce tavada yada cezvede ısıt asitligi gitmiş oluyor öyle soğuyunca kullanabilirsin

3 ay icin kac numarasini kullanmaliyim sizce? Onda eski ve yeni model var farki ne bilmiyorum siz hangisini kullaniyorsunuz? Genis ya da dar agiz hangisini olsun
Aynı zamanda emziriyorsanız geniş ağızlı alın o memeye daha çok benziyormuş, yine emiyorsa biberon emziği 1 numara olsun meme reddi olmasın diye…6 aya kadar kullanabiliyoruz o ucu sanırım.Eğer hiç emmiyorsa 3 aya 2 numara öneriyorlar Ben hala 1 numara kullanıyorum emdiği için, belki işine gelmiyor artık ama yapacak birşey yok

Biberonla besleniyor sanirim 1 bize az geliyor artkk hava yutarak emiyor. Cok tesekkur ediyorum verdiginiz bilgiler icin

Geceleri çıkarmıyorum ben doğdu doğalı hatta gündüz bile emerken uyursa çıkarmıyorum çünkü uyaniyo bir daha uyumuyo hiç sorun yaşamadım şükür

E bebekte kıyafetlerde indirim var. 2. Ayı bitirdik ve pek kıyafetimiz kalmadı başta çok almamıştm ihtiyaca göre alırım diye. Şimdi 6 aylık alsam çok mu büyük gelir? 3 aylık kıyafetler giyiyor tam oluyor. 5 kilo tahmini

6 ay al kıvırırsın kolları gerekirse. 45 50 gün arası biz de civilin 6 ay yazanlarına geçtik. Baziları küçük bile gelmek üzere. Kalıplari küçük.

Alınabilir ama e bebeğin 6 ayı da küçük kalıpları
6-9 al hatta 9-12 bile olur bazı modelleri

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…