Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Zahmetli geliyor bana da hani saf olmasa ıslak mendiller direkt düşünürüm de.
Kakayı temizlemek daha kolay pamukla. Dene ya. Ben şimdi islak mendilim cok pamuğum azaldı diye mendile yoğunlaştım buna da alıştım. Zaten kakada sızma filan olduysa yıkıyorum direkt popoyu. Bu ara baby turco sağolsun bol sızıyo.

Öyle mi deneyim o zaman. İyi ki almamışım bak al dediğinde

Sleepy zulam var ☹ Bu turcoyu da araya serpistirmiştim. 4 numara ne kadar kullanılır ki? 4 için alayım goon merak da ediyorum çünkü.
Çocuğa göre değişiyor. Benim oğlan en uzun dört numarayı kullandı yeni beşe geçtik. Goon değiştirdi bezi açıkçası eskisi daha güzeldi ama bu da iyi yine. Bel lastiği olan tek bez bu sanırım. Kaka taşma olayı sıfır o yüzden. Minikken çok tasardi belden tek anne sütü alırken malum sıvı oluyor biraz.

Bence goonu dene memnun kalirsan sleepy leri dolaptan satışa cikarabilirsin. Tabii sleepy den memnun değilsen.

Tahminen kaç 4 kullanmıştır? Dolaptan satış evet olabilir.

Tahminen kaç 4 kullanmıştır? Dolaptan satış evet olabilir.
Çok goonun eski bezi kalıp olarak aşırı büyüktü. O yüzden beşe gecemedim uzun zaman yani 6-7 ay belki. Sonra bezi yenilediler küçüldü. Gece sızdırdığı için Prima kullanıyorum mesela o 5 iken goon 4 idi. Elimdeki stok bitsin goonu da 5 alacağım. Şu an biraz ufak geliyor 4 ona rağmen lastik izi yok denecek kadar az. Çok kalırsa oluyor ancak. Temiz içerikli bir de.

Bezin bantları birbirine değiyor mu bağlayınca? Arada üç parmaktan fazla boşluk kalıyorsa değişim vakti gelmiş demektir.

Ben 3e yeni geçtim. Üst uste biniyo bel bantlar nerdeyse turcoda aşırı iz oldu. Valla not alacam ben bu adetleri öyle öneride bulunacam sorana Bak stok yapacam sayı veren yok

Ben 3e yeni geçtim. Üst uste biniyo bel bantlar nerdeyse turcoda aşırı iz oldu. Valla not alacam ben bu adetleri öyle öneride bulunacam sorana Bak stok yapacam sayı veren yok
Geçmeden stok sakin yapma. Benim oğlan tontisti beşinci ayına dek. Sonra bi enfeksiyon geçirdi hastanede beş gün yattı. O günden beri çubuk kraker oldu çıktı. Allah korusun tabii ama yani. Çocuktan çocuğa değişiyor o yüzden geçmeden stoklama derim onların da tarihi var.cunku.

Peki ☹

Reactions: Kuf
Ya pamuk almak istemiyordum. Saf içerikli ıslak mendiller iş görür diye. Şart mı pamuk?
Bn sadece dışarda ıslak kullanıyorum
Pamuk daha güzel fazla suyunu sıkıp kullanıyorsun zaten
Yinede sen bilirsin tabi
6lı paket pamuk bitirdik geçen de 12li şipariş verdim 2 tane alıp deneyebilirsin
Bu arada bn prima kullanıyorum 0 sızıntı gece takıyorum sabaha kadar hiç olmuyor

Peki şöyle yapsak olur mu pamukları nemlendirip bir saklama kabına koysak ihtiyaç halinde alıp kullansak. Böyle düşündüm ama emin olamıyorum pamuklar parçalanır mı acaba hiç denedin mi

Peki şöyle yapsak olur mu pamukları nemlendirip bir saklama kabına koysak ihtiyaç halinde alıp kullansak. Böyle düşündüm ama emin olamıyorum pamuklar parçalanır mı acaba hiç denedin mi
Parçalanmaz belki ama soğuk olur popişi üşür yazın belki sorun olmaz ama kışın olmaz
Bn ılık su koyuyorum maşrabaya öyle siliyorum

Bi deneyim çok ısrar ettiniz

Merhaba bende pamuk kullanacağım için biraz araştırdım pamuklar ıslak bekletilirse bakteri üremesi muhtemelmiş. O an su ile ıslatmayı ya da fıs fıslı şişeden su fıslatarak ıslatıp kullanmayı öneriyorlar

Parçalanmaz belki ama soğuk olur popişi üşür yazın belki sorun olmaz ama kışın olmaz
Bn ılık su koyuyorum maşrabaya öyle siliyorum
Oyy evet ya kıyamam o ihtimal de var
Aa hiç duymamıştım çok teşekkür ederim üşenmeyip anlık ıslatıp yapacağız başka çare yok o zaman

Oyy evet ya kıyamam o ihtimal de var

Aa hiç duymamıştım çok teşekkür ederim üşenmeyip anlık ıslatıp yapacağız başka çare yok o zaman
Popiş kıymetli İnan üşenmiyorsun hiç çaycı gibi bişi varsa sürekli ılık kalır alırsın yada musluktan çabuk geliyorsa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…