Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bugun ogrendigim bilgiler
Biogaia ayni saatte verilmezse pek işe yaramiyormuş.
Ama bebegin bagirsak gelisimi icin prebiyotik cok onemliymis.
Maflor gaz icin iyi geliyormus.
Birde laktazm damla.
Rezene ve tane kimyon demlenip anne icmeliymis.
Rezene yağında zararlı olduğu düşünülen bir madde var, anne sütüyle bebeğe geçiyor

Bugun ogrendigim bilgiler
Biogaia ayni saatte verilmezse pek işe yaramiyormuş.
Ama bebegin bagirsak gelisimi icin prebiyotik cok onemliymis.
Maflor gaz icin iyi geliyormus.
Birde laktazm damla.
Rezene ve tane kimyon demlenip anne icmeliymis.

Toz kimyonu demle soğut
Emzirmeden 1 dakika önce 2 çay kaşığı bebeğe içir onun da faydası oluyor

İlk çocuktan edinen tecrübe

Nihalcim nasılsın geçtiniz mi eve,nasıl gidio annelik,Derin nasıl @Nihal Shibuya
Realcim, canım. Eve geçtik. 1 gece yattık, gerek görmedi doktor. Bugün 3. Günüm annelikte. Akşam uykusuzluğu zorluyor ama gündüzden annem ve bakıcı geliyor. Ben çok dolanmıyorum. Eşimde kendine dışarıyı görev bildi. Eksikleri alıyor. Benim bu kolostrum dedikleri sütüm çok gelmiyor. Damla damla. Derin yine de emiyor. Emzirmek acaip bu duyguymuş. Anne ve çocuk arasında büyük aşk yaşıyorsun resmen. Bebek sabaha karşı açlık krizine giriyor. O zaman hazır mama veriyorum. Annem ve eşim hazır mamaya çok karşı, sanki zehir veriyorum gibi davranıyorlar ama bende bebeğimi aç bırakamam. Pazar günü bebeğin doktor kontrolü var, işitme testi olacak. Kilo kaybına bakacaklar. Bir anda bütün hayatımız değişti

@Nihal Shibuya evettt emzirmek muhteşem bı duygu dimi bana doktorum emzirme nasıl gidio dediğinde ben Perayi ondan çok kendim için emziriorum,onu emzirirken inanılmaz keyif aliorum demiştimwala Nihalcim ben de 20 günlük falandı mama takviyesi verdim ve hiç de korkmadım,üzülmedim.Kizim çok obur onu aç bırakamamDaha az önce bı 120 ligi hooop götürdü dün gece sabaha kadar da emdi

giggles
Süt sorununu nasıl çözdünüz.
7 günlük bebeğim 2 gündür memeyi kavrayamıyor. Ondan önce biraz kavrayıp içiyordu.

Süt gelir gelir emiyosa Gelmezse de hiç üzülme aç kalmasın kan şekeri düşmesin tabi mamayı ver. Kim ne derse desin. On çocuk da büyütmüş olsa akıl veren kesinlikle her anne kendi bebeğinin dilinden en iyi anlayandır.

Var kocaman ucu. 5 gün emdi. Hatta dün gündüz iki memeyi birden emdi çok sevinmiştim. Gece bir anda memeyi tutamaya başladı. Ucunu alıyor ucundan süt akıyor azıcık oyalanıyor sonra sinirleniyor.
Tam ağzına kavrayamıyor.

Bir secenek şu....Az önce eşimin arkadaşının çocuğunda dil bağı olduğunu öğrendim olabilir mi öyle bi şey?
Bir seçenek de..... Bende de bu birden sütüm gelip meme tıkandı. Çekip çekip süt gelmeyince sinirleniyodu göğsünde sertleşen bölgeler var mı aciyan?

Sağıyorum baya çıkıyor süt. Akıyor da zaten.
Dil bağı benim de aklıma geldi ama ilk başta emebilir mi öyle olunca.
15 inde kontrolü var sorarım gidince. Ama hastanede bakmıyorlar Mı ilk muayenede.

Sağıyorum baya çıkıyor süt. Akıyor da zaten.
Dil bağı benim de aklıma geldi ama ilk başta emebilir mi öyle olunca.
15 inde kontrolü var sorarım gidince. Ama hastanede bakmıyorlar Mı ilk muayenede.
Bilmiyorum bakıyorlar mı sağsan da kontrol et elinle de.

Yeni yeni sertleşmeye başladı. Pompayı bugün aldık tam boşaltamdım memeyi. Normaldi emerken sertlik falan yoktu.
Zaten pompa bebek kadar kuvvetli cekemiyo. Ben de hem emzirdi. Hem sağdım hem de o tıkkanıklikları elimle bastıra bastıra açtım. Hem ezirirken hem de sağarken o sert noktaları dağıtmaya çalışıyodum hep.

Burnu tıkalı olunca da ememiyorlar. Siz daha iyi bilirsiniz tabi.

Bilmiyordum bunu. Pompanın çektiğini gördüğüm için az da olsa geliyor diyorum. Bebeğin bazen boşa emdiğini düşünüyorum.
maşAllah canım Benim kankamda 4 yaşına kadar emzirmiş şimdi neden o kadar ısrar ettiğini anlıyorum.
Evet Mervecim. En sinir bozucu şey bu. Ebesinden hemşiresine, annemden teyzeme.. herkes her konuda yorum yapıyor. Çıldıracağım
Arkadaşlar büyük tuvaletinizi doğumdan kaç gün sonra yapabildiniz? Ben maalesef hala çıkamadım. Bilumum komposto, kuru kayısı, kuru üzüm… tükettim. Nafile

Arkadaşlar büyük tuvaletinizi doğumdan kaç gün sonra yapabildiniz? Ben maalesef hala çıkamadım. Bilumum komposto, kuru kayısı, kuru üzüm… tükettim. Nafile
Tuvalete çıkmadan taburcu etmemeleri gerekmez miydi 2.5 gün kadar sonra çıkabilmistim ben. Defalarca toz bir ilaç verdiler suya katıp iç tuvalete çıkmana yardımcı olur diye yine de çıkamadım. Sonra ağrıdan sancidan duramayinca fitil verdiler, tekrar o tozdan verdiler ve Saat başı 15 dk yürüyeceksin dediler. Bol sıvı tüket ve yürü canımm İnşallah bir an önce çıkabilirsin çok zor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…