Bebeğimin uyku düzeni alt üst oldu

zehra yagmur

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2024
7
3
23
Kızlar kafayı yemek üzereyim gecem gündüzüm birbirine karıştı. 3 aylık bir bebeğim var önceden gece saat 11-12 gibi gece uykusuna yatardı gecede sadece 2-3 defa uyanırdı ben gece geç yatmasından çok şikayetçi olmuştum. Kendi çapımda uyku eğitimi vermeye başladım artık gece 9-10 gibi yatıyor ama alarm kurmuş gibi her saat kalkıyor sabaha karşı uyanıp oyun istiyor napcamı şaşırdım keşke o 11-12 de uyuduğu günlere geri dönsem o kadar pişmanım ki uyku düzenini bozduğum için. Eskisi gibi gecede 2-3 defa kalkması için sizce napmam gerek ? İnanın çok uykusuzum öyle böyle değil ve artık uykusuzluk sütümüde etkiliyor.

Gece 11-12 gibi yatardı demişsiniz ama 3 aylık bir bebek sık uyur. 11-12den önceki uykusunu kaçta uyuyordu? Mantıken yine 9-10 civarı uyuyor olması gerekir ayını düşününce. 4.aydan önce uyku eğitimi zaten zor ama ritüel oluşması açısından erkene çekmeniz iyi olmuş 11-12 zaten bir bebek için çok geç bir saat. Benim bebeğim 6 aylık 20.15 odaya gidiyoruz altını değiştiriyorum ve 20.30 uyuyor mesela ama bebeklerde uyku konusunda kesin bir düzen beklemeyin. Yok atak hastasıydı yok diş sıkıntısıydı yok ayrılık kaygısıydı derken bi sebepten habire bozuluyor uyku düzenleri

Kızlar kafayı yemek üzereyim gecem gündüzüm birbirine karıştı. 3 aylık bir bebeğim var önceden gece saat 11-12 gibi gece uykusuna yatardı gecede sadece 2-3 defa uyanırdı ben gece geç yatmasından çok şikayetçi olmuştum. Kendi çapımda uyku eğitimi vermeye başladım artık gece 9-10 gibi yatıyor ama alarm kurmuş gibi her saat kalkıyor sabaha karşı uyanıp oyun istiyor napcamı şaşırdım keşke o 11-12 de uyuduğu günlere geri dönsem o kadar pişmanım ki uyku düzenini bozduğum için. Eskisi gibi gecede 2-3 defa kalkması için sizce napmam gerek ? İnanın çok uykusuzum öyle böyle değil ve artık uykusuzluk sütümüde etkiliyor.
Günaydın benim oğlum da 3 aylık aynı sorun bende vardı 1 haftadır gündüzleri oynatıyorum yatmadan öncede iyice yoruyorum bunun üzerine 1 veya 2 defa kalkıyor akşada saat 10 gibi uyutuyorum bazen artık yorgunluktan kendi uymak istiyor sürekli oynayın gün içerisinde Allahım kolaylık versin

Günaydın benim oğlum da 3 aylık aynı sorun bende vardı 1 haftadır gündüzleri oynatıyorum yatmadan öncede iyice yoruyorum bunun üzerine 1 veya 2 defa kalkıyor akşada saat 10 gibi uyutuyorum bazen artık yorgunluktan kendi uymak istiyor sürekli oynayın gün içerisinde Allahım kolaylık versin
Peki gündüz uykuları nasıl kaç saat uyuyor ve kaç saat arayla uyutuyorsunuz

Gece 11-12 gibi yatardı demişsiniz ama 3 aylık bir bebek sık uyur. 11-12den önceki uykusunu kaçta uyuyordu? Mantıken yine 9-10 civarı uyuyor olması gerekir ayını düşününce. 4.aydan önce uyku eğitimi zaten zor ama ritüel oluşması açısından erkene çekmeniz iyi olmuş 11-12 zaten bir bebek için çok geç bir saat. Benim bebeğim 6 aylık 20.15 odaya gidiyoruz altını değiştiriyorum ve 20.30 uyuyor mesela ama bebeklerde uyku konusunda kesin bir düzen beklemeyin. Yok atak hastasıydı yok diş sıkıntısıydı yok ayrılık kaygısıydı derken bi sebepten habire bozuluyor uyku düzenleri
Aynen saat 9-10 gibi uyuyordu önceki uykusunu. Ben zaten erken uyumasından şikayetçi değilim gece çok fazla uyanıyor resmen bebeğin düzenini alt üst ettim diye kendimi suçluyorum

3 ay cok kucuk ya ben tevhide dadidan uyku egitimi alacaktim bana 6 aydan obce almani tavsiye etmiyorum dedi. 6.ayin dolmasini brkliyorum 3 aylik bebek de illaki sık uyuyup sık uyanir uykusuzluk anneligin şiarından hepimiz uykusuzuz

Yarım saat bazende 1 saat uyuyor 1 veya 2 saat uyanık tutuyorum işimin durumuna göre bakıyorum ona göre oyun süresini ayarlıyorum emzirirkende uymasın diye konuşuyorum ve konuşmadıgım zaman uyku zamanı diyip kendi kendine uyuyor

Birde uyutmadan önce ılık bi duş aldırın benim ikizlerimide aynı şekilde büyüttüm uyku saatleri hiç değişmedi şuan 10 yaşındalar saat 21:30 da yada engeç saat 22 de yatıyorlar misafirim olsa bile saatleri gelince kendi kendilerine uyuyorlar zorlamayın zorlayınca ters etki yapıyor çünkü

Aynen saat 9-10 gibi uyuyordu önceki uykusunu. Ben zaten erken uyumasından şikayetçi değilim gece çok fazla uyanıyor resmen bebeğin düzenini alt üst ettim diye kendimi suçluyorum
9-10 gibi uyuyorsa gece uykusuna geç geçiyor denemez. Yatağına götürmüyor olmanız gece uykusuna geçmediği anlamına gelmiyor. 3 aylık bebeğin düzenini bozacak bişey siz yapamazsınız. İstediği zaman uyur istediği zaman uyanır. Siz uykusuz kalıyorsunuz ve bu zor geldi diye çocukla uğraşmayın, daha çok küçük.

Çocuk zaten sık uyuyor o zamanları 5 aya doğru bir düzene başlayabilirsiniz ama uykuyu daha okadar küçükken saate uydurmaniz zor çok ayakta durmaması lazim zaten o aylarda
3 buçuk 3 aylık çocuğu yormak filan da ne demek valla ne yapıyor da yorulcak bu çocuk oturmaz yuvarlanmaz çok istisna aşiri hareketli olur vs de yine de yorma uyutma yöntemi de yöntem değil daha diş donemleri var.
Ayrıca çocuklar kaçta yatarsa yatsın Max sabah 7 , 6 ,5 kalklar o saatlerde hormon az salgilandigi için uykuyu akşamdan almiş olurlar. 8 de yatirsan 9 da da erken kalkacak.
Bütün gece filan uyumaz belki çok geç kalkar o ayrı.
Ben banyo yaptirirdim akşamları rahat uyusunlar diye.
Çocuğun yapısına da bağlı uykuyu seviyorsa düzeni isticektir zaten

X