Bebeğimin tek kulağı işitme testinden geçemedi. Süreç nedir lütfen yardımcı olur musunuz ?

Merveykk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2023
1
0
30
Herkese merhabalar çocuğum 3 Mayıs'ta doğdu 5 Mayıs'ta işitme testi yapıldı sağ kulak geçti sol kulak kaldı. Ardından 25 gün sonra ikinci teste götürdük sol kulaktan yine kaldı . Yarın 3. Teste farklı hastahaneye gideceğiz. Sağ kulak normalken sol kulak neden duymuyor tam anlamıyorum. Sıvı kaçma durumundan bahsediliyor bunun geçme süresi ne zaman olur . Çok korkuyorum Allah'ım herkesin çocuğuna sağlık versin . Ama zor bir durummus gerçekten. Tek temennim sağ kulaktan geçmesi oldu . 3.testten de geçemez ise herhalde üst hastahaneye sevk edeceklermiş. Bu durumla karşılaşanlar oldu mu

Merhabalar yazmak istedim. Oğlumda ayni durumdaydı.dogunca hastanede kulak testi yapıldı. 2sin de de tepki yoktu hastanedeyken de bir kaç defa yine teste götürdüler 2 kulak aynıydı. Tepki yoktu. Sıvı olabilir dediler. 1 ay sonra tek kulak dediler bu defa..ve tekrar randevu verildi farkli bir test için. O zaman gittiğimizde de 2.5 aylik olmustu diğer kulak da duyuyordu. Ve endisenizi gercekten anlıyorum. Sonra Tek kulağı duydugunu öğrendiğimizde bile derin nefes aldık şükür ettik..Kulaktaki sıvının geçmesi bazen zaman alıyor. 6 aylik olana kadar süren varmis. Onlarınki belki daha fazladır sıvı. Bone sapka kulagi kapatacak seyler takmayın bebeğinizin kafasına. Sıvı için daha çabuk gittiğini söylemişlerdi. Sıvının çaresi var merak etmeyin..

Merhabalar yazmak istedim. Oğlumda ayni durumdaydı.dogunca hastanede kulak testi yapıldı. 2sin de de tepki yoktu hastanedeyken de bir kaç defa yine teste götürdüler 2 kulak aynıydı. Tepki yoktu. Sıvı olabilir dediler. 1 ay sonra tek kulak dediler bu defa..ve tekrar randevu verildi farkli bir test için. O zaman gittiğimizde de 2.5 aylik olmustu diğer kulak da duyuyordu. Ve endisenizi gercekten anlıyorum. Sonra Tek kulağı duydugunu öğrendiğimizde bile derin nefes aldık şükür ettik..Kulaktaki sıvının geçmesi bazen zaman alıyor. 6 aylik olana kadar süren varmis. Onlarınki belki daha fazladır sıvı. Bone sapka kulagi kapatacak seyler takmayın bebeğinizin kafasına. Sıvı için daha çabuk gittiğini söylemişlerdi. Sıvının çaresi var merak etmeyin..
Bizim bebeğimiz 4 aylık sıvı varsa kendiliğinden mi geçiyor ki

Bizim bebeğimiz 4 aylık sıvı varsa kendiliğinden mi geçiyor ki
Bizimde 4 aylik bebegim sol kulaktan kaldi 10 gun yogun bakımda yatmisti sivi oldugu nasil anlasiliyorki kbb yede goturdum bir sorun gözükmüyor dedi testide yapamioyouz yarida kaliyor hep uyandigi icin

X