bebeğimin nasıl gelişmesini ve beslenmesini sağlayabilirm?

ccaaddee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2009
187
1
kızlar merhaba adet günüme 4 gün kala idrar testi yaptım ve hamile olduğumu öğrendim.hafta sonun kan testi yaptırıp tam emin oldum..çok mutlu oldum:CüvCüv:kan sonucum 182.05 çıktı doktor tam olarak rahime düşmemiş haftaya gel dedi.peki ben nasıl onun gelişmesini sağlayabilirmmm.yaniii ne yemeli ve neler yapmalıyım kızlar lütfen paylaşalım şimdiden thak you:emir_bebek::emir_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek::teytey:

ben 4 aylık hamileyim canım. hamileliğini senin gibi erken öğrenenlerdeyim.bu yüzden geç öğrenenlerden braz şanslıyız.hemen eczaneye git ve folik asit al.bebeğinin en sağlam gelişimini o yapacak.yediklerin okadar önemli değil şuan.ben hemen folik asit aldım bebeğim çok sağlıklı büyüyor .zaten doktor sana folik asit yazacak.bütün vitaminler onda mevcut.hayırlı olsun canım.

ben 4 aylık hamileyim canım. hamileliğini senin gibi erken öğrenenlerdeyim.bu yüzden geç öğrenenlerden braz şanslıyız.hemen eczaneye git ve folik asit al.bebeğinin en sağlam gelişimini o yapacak.yediklerin okadar önemli değil şuan.ben hemen folik asit aldım bebeğim çok sağlıklı büyüyor .zaten doktor sana folik asit yazacak.bütün vitaminler onda mevcut.hayırlı olsun canım.

teşekürler canımdaa doktor birşey yazmadan solemeden içememki onu korkarımmm cumartesi gidicemmm zatennn:eek:

Doktoruna folik asit vermeyecekmisiniz diye sor, çok önemli çünki bu haftalarda.
İlk 3 ay sağlıklı şeyler yiyeceğim diye hiç kasma kendini ama 4. aydan sonra çok önemli beslenmen.
Nane, maydonoz ve bitki çayları (ıhlamur ve yeşil çay hariç) düşük tehlikesi yaparmış.
Doktorum kahve, çay, asitli içecekler içme dedi.
Hamilelerin haftada 4 yumurta yemesi gerekliymiş. Belki senin bulantıların başlayacak su bile içemeyeceksin o yüzden çok kasma kendini.

canımm çok saol bilgiler içinn....ben kahvaltıyı çaysız yapamıyorum yani günde 1 kere içerim oda kahvaltıda bubun zararı varmıdır...

öncelikle hayırlı olsun, bende çayı çok sevdiğim için doktoruma sormuştum çok açık olmak şartıyla günde 3 bardak içebilirsin demişti,benden de bir tavsiye kabak çekirdeği de yeme düşük nedeni

öncelikle hayırlı olsun, bende çayı çok sevdiğim için doktoruma sormuştum çok açık olmak şartıyla günde 3 bardak içebilirsin demişti,benden de bir tavsiye kabak çekirdeği de yeme düşük nedeni

saol cnmmmmm ne yiyipp ne yenmesi gerektğini bilseydik süper olurdu bebeğime zarar vermek istemiyorum....ya bide ben günde 3 sigara içiyorummmmmm bi zararı olurmuuu?:jeyyar:

sigara mı aman Allah'ım çabuk at onu çöpeÇok üzgünüm çoook hele de bu dönemde, sen zaten doktoruna bunu söylersen sana gerekli uyarıyı yapacaktır, senin sigara içilen odada bile durmaman lazım, ben şanslıydım eşim de içmiyordukaydirigubbakcemile3

Hamilelikte yiyeceğin en zararlı şey sigaradan bin kat daha iyidir, ne yap et bırak bebeğinin oluştuğu haftadasın çok zararlı.

X