Bebeğimin kalbi durmuş

Ilhan varanda tıbbı genetik bölümü var bildiğim kadarıyla zeynep kamil taşınmış diyorlar ama bilgim yok tam geçmiş olsun bu arada ilk de baķmiyorlqr diye biliyorum öyle yani
Şansımı denicem yine . Özellerde ne kadar acaba yada hangi testler yapılıyo isim olarak

Tam bilemiyorum kan pıhtılaşma testi ayrı oluyor sonucu erken.cikiyor bide.diger testler var genetik onun sonucuda çok geç çıkıyor
Yani özelde daha erken çıkar büyük ihtimalle özelde yaparsanız ama kan pıhtılaşma düşükler için önemli çünkü sonraki hamileliğinde kan sulandırıcı ya hap yada iğne eğer çok sorun varsa ikisinide kullandirıyorlar onu yaptırın bence üç düşük yapıp sonra yaptırıyorlar dörucusundede kullanıyorlar sağlıklı oluyor önemli baya

Yani yaptırmak için 3 acı olay dahamı yaşamamız gerekiyo aşırı saçma gerçekten. Peki böyle kürtaj olaylarından sonra sağlıklı gebelik yaşayan varmı yada kısa sürede hamile kalan tekrardan

Yani yaptırmak için 3 acı olay dahamı yaşamamız gerekiyo aşırı saçma gerçekten. Peki böyle kürtaj olaylarından sonra sağlıklı gebelik yaşayan varmı yada kısa sürede hamile
Katılıyorum size hatta ben iki düşük yapmışım doktora hani bunun gidişi hep düşük olcak herhalde diye sordum genetik testleri yaptırmak istiyorum hani tamam yaptıralım demesini beklerkene üç düşükten sonra bakılıyor demesine sok oldum ben başka bir hastaneden randevu aldım tıbbı genetik bölümünden 3 düşük yaptım dedim bilmiyordum zaten kaç düşük yaptığı doğrü dürüst çünkü benim bir iki kere adetim gecikti iki hafta kadar sonra kanamam oldu hani dedim öyle söyleyeyim zaten hastane kayıtlarında iki kürtajım konustum o şekilde doktorlan Allah razı olsun önce kan pıhtılaşmasına baktı sonuç kan sulandırıcı kullanmam gerekmiş zaten diğer genetik testler için önce ben eşinin işi olduğu için benden 3 hafta sonra falan yaptırdı şimdi sonucları bekliyoruz mol gebelikte sonuncu gebeliğim ilk düşüğüm kan sulandırıcı kullansaydım yaşardı belki bebeğim benle olurdu çünkü doktor gelişimi durmadığı. Içın düşmüştür dedi 9 haftalık 6 haftada kalmıştı

Yani yaptırmak için 3 acı olay dahamı yaşamamız gerekiyo aşırı saçma gerçekten. Peki böyle kürtaj olaylarından sonra sağlıklı gebelik yaşayan varmı yada kısa sürede hamile kalan tekrardan
Yani kürtajtan sonra çok var sağlıklı gebelik yaşayanlar çünkü baya kürtaj olanlar var zannediyoruz ki hani bizim başımıza geldi çoğu kadın kürtajtan sonra saģglıkli doğum yapıyor gerek bu platformda görduklerim gerek dışarda tanıdıklarım da

Hangi hastanede yaptırdınız acaba

Aynı acıdan geçmiş biri olarak öncelikle sana kocaman sarılıyorum. Ben dokuzuncu haftada rutin kontrole gittiğimde beş gün önce kalbinin durduğunu öğrendim kızımın. Çok zor bir gündü. Genetik inceleme istedik, trizomi 13 olduğunu öğrendik. Sonra NGS li tüp bebek ile ilerledim. Kürtajdan sonra doktorum biraz dinlenmemi istedi. Haziran sonu yaşadım bunları, Ekim ayında tekrar başladık yumurta toplamalara. Şu an dokuz aylık ikizlerim var. Allah bu acıyı kimseye yaşatmasın, neler hissettiğini çok iyi anlıyorum ama geçecek hepsi. Rabbim bundan sonraki hamileliğinde sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Kan pıhtılaşma testlerini ben Düzen laboratuvar da yaptırmıştım. Allianz sigorta anlaşmasından indirim almıştım, 2021 yılında yaptırdığım için fiyat hatırlamıyorum ama uygundu fiyatı, zorlayacak bir rakam değildi.

Öncelikle çok geçmiş olsun. 28 Mart ta 13 haftalık ikizlerim kalbi durduğu için alındı. Yaşım 40. İlk çocuğum 13 yaşında ve ilk gebeliğim gayet güzeldi. Hiç sorun yaşamadım ilkinde. Ben Adana şehir hastanesinde genetik testler yaptırdım eşim de yaptırdı. Pıhtılaşma da bakıldı sıkıntı yok dedi. Sadece başka bir doktor covid aşıları ya da covid geçirmek pıhtılaşma sorunu ya da kalp durmasını tetikliyor olabilir dedi. Bu arada ikizlere hamile olduğumu bilmiyordum yeni varyant covid geçirdim 5. Haftasında 2 hafta çok ağır hasta yattım o arada tesadüf eseri öğrendik. Kürtaj sonrası 2 ay dinlendik. Ama 2 aydır deniyoruz bakalım inşallah olur tekrar

Bütün eğitim araştırma hastaneleri yapar bunu tıbbı genetik bölümü olcak ben randevulara baktığımda hepsinde gozüktü
Bir şey sormak istiyorum cuma günü kürtaj oldum ilk gün kanamam oldu aşırı olmasada hala devam eden gelen cok olmasada bi kanama var bu normalmi acaba ne kadar daha devam eder

Bir şey sormak istiyorum cuma günü kürtaj oldum ilk gün kanamam oldu aşırı olmasada hala devam eden gelen cok olmasada bi kanama var bu normalmi acaba ne kadar daha devam eder
Benim iki dusugumdede kanamam oldu ama ilk düştüğümde baya kanamam vardı ilk düşük evde oldu sonra parca kalmaması için doktor ufak bi işlem dedi normal.kurtaj gibi değil hepsini atmışım yine.de ufak bi işlem yapıldı baya sürdü o nerdeyse diğer adetine kadar ikinci kürtajındaysa 1 hafta.kac gün sürdü ve azdı digeririne göre yani bazıları kürtajtan sonra kaç gün sürüyor bazıları 3 hafta belli olmuyor burdada duydum kendimde de gordum

ben devlette yaptırdım evet oluyor biraz geç çıkıyor sadece 3 ayda çıktı benim
Merhaba pıhtılaşma testi yaptırdım sonucumda sıkıntı var sanırım siz anlıyor musunuz yaptırdıysanız bu sonuctan

Eklentiler

• IMG_1393.jpeg
    238 KB · Görüntüleme: 34
Çok geçmiş olsun Rabbim sağlıklısını kolaylıkla nasip etsin inşallah bende tüp bebek tedavisi ile 8 haftalık kalp durması sonucu kürtaj oldum sizinle aynı şeyleri yaşadım hafif lekelenme yaşadım ve kalbinin durduğunu öğrendik çok şaşırdım çok üzüldüm bu benim 2.düşüğüm bi de tedaviyle böyle olunca insan çok üzülüyor kan pıhtılaşma testi yaptırmıştım sonucu heterezigot çıktı ama ben kan sulandırıcıları kullandığım halde düşük yaşadım başka ne gibi önlemler alırım hangi testleri yaparım onları araştırıyorum

Sağlıksız gebelikse vücutta atmış olabilir belki pıhtıyla alakası yoktur. Bende bilmediğim için ilaç kullanmadım ikinci hamileliğim olursa kullanıcam doktora gösterip sonucu. Biz genetik testte yaptırdık temiz cıktı isterseniz sizde yaptırın aklınızda kalmasın

Ben ve eşim genetik test yaptırdık sonuç temiz çıktı çok şükür, hafif pıhtılaşmaya yatkınlık çıktı bende

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…