Bebeğimin kafatsında çatlak var lütfen yardım :(

Diadria

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2013
5
0
37
Merhaba 9 aylık oğlum dün ilk kez tutunarak ayağa kalkmış son anda farkettim yetişene kadar düştü kafasını yere vurdu. Başta çok ağladı ama sonradan sadece kafasına dokununca ağlıyordu birkaç saat gözlemledim kusma ve gözlerde kayma, halsizlik şuur kaybı şeyler olmadı çok şükür ama içimiz rahat etmedi acile götürdük. Doktor saydığım belirtiler olmadığı için problem yoktur boşuna çocuğu tomografiye sokup korkutmayalım deyip bizi gönderdi. bu sabah kafasının sağ tarafında yumuşak bir şişlik farkettik dün yoktu. bıngıldak gibi yumuşaktı. yine acile koştuk röntgen çekildi doktor anlamadı tomografi çektiler kafatasında çatlak var dedi. tomografi sonucunu beyin cerrahı da gördü. problem yok yine de 2 gün boyunca gözlemleyin herhangi bir anormallik olursa getirin dedi. başına böyle bir durum gelen var mı forumda aradım ama bulamadım lütfen beni aydınlatın kendimi çok suçluyorum oğlum her ağladığında ben de ağlıyorum onunla. dayanamıyorum :KK43:

lütfen böyle düşme ve çarpmaları aman filancanın çocuğu da böyle olmuş birşey olmamış diye gözardı etmeyin en azından bebeğiniz biraz büyüyene kadar. bir de beyin cerrahı baştaki şişliğin yumuşak olmasının iyi olduğunu, yumru gibi sert olursa tehlike arzedebileceğini söyledi. aklımızda bulunsun.

Gecmis olsun cnm cok uzuldum.bizimkide yeni ayaklaniyor slkcada kafa kutluyor
Rabbim korusun meleklerimizi

Benim esimde de var catlak.olay soyle olmus.esim yani bundan kirk sene oncesi,kv odasinin kapisina disari cikmasin diye paravan yapiyor.hani simdilerde bebek magazalarinda var ya kapiya monte edilen parmaklikli iste onun ahsap modeli.esim de kac yasinda bilemicem ama kucuk tabi.kapinin disinda terlik mi ne varmis.onu almak icin asagi sarkmis.tabi hop kafa ustu cakilmis.
Kv demin kafasinin catlagindan haberi yok.oyle buyumus garibim.buyuyup akli basina gelince anlamis herhalde.alninin tepesinde girintili oyuntulu 5 cm kadar catlak.
Elbetteki esim istisna.cok daha vahim olabilirdi.
Sizin bebeginizi de rabbim korusun.gozunuzu dort acin.aglamayin.guclu olun.
Benim de 12 aylik oglum var.henuz yurumuyor.koltuk kenarlarina siraliyor emekliyor.tombul ve koca kafali sipam.o yuzden basini zor tasidi ilk baslarda.cok dustu.arada hala cakar kafayi bi yerlere.ben ne kadar dikkat etsemde oluyor iste.
Cok uzun yazdim ama biraz rahatlamissindir umarim.bebegini gule gule buyut insallah.

Rahatladım çok teşekkür ederim :) ama ne yazık ki paranoyalarımdan kurtulamadım şimdi de sürekli kafasına bakıp duruyorum yamuk gibi geliyor :KK43: eşiniz kaç yaşındaymış düştüğünde? Ben en çok fiziksel veya zihinsel bir sıkıntı veya sakatlığa sebep olacak diye korkmuştum ama eşiniz çok şükür öyle birşey yaşamamış böule bir örnek olması iyi geldi.

Benim bebeğim 16 günlük falandı bir bebek Mağazası'ndan kıyafet bkmya gittiğimizde , bebek arabasında yatıyordu emniyet kemerini de takmamıştım çok ufak diye o bebek Mağazası'nın da bebek arabası iniş yeri çok dikti eşim bebeğimizin kafasına kan hücum etmesin diye bebek arabasının ön tekerlerini kaldırıp indirdi o bayırdan aşağı ve emniyet kemeri takılı olmadığı için bebek arabasından kayıp yere düştü kafalama yaklaşık 15 cm dem falan ama ben tabi krizlerde hemen özel hastaneye götürdüm acildeki doktor arkadaşımdı bir şey olmaz korkma dedi tabi tatmin olmadım başka özel hastaneye götürdüm çok yüksekten düşmediği için bir şey olmaz onların kafatası bizden daha esnek ve sağlam dedi tabi üç gün ben komadaydım ama şükür ki hiç bir şey olmadı
Bu arada kafatası kemiği kendi kendine kaynar önemli olan beyinde hasar olmaması şükür sizin uzaklıktaki öyle bir şey olmamış o yüzden korkmanıza gerek yok içiniz rahat olsun

Merhaba 9 aylık oğlum dün ilk kez tutunarak ayağa kalkmış son anda farkettim yetişene kadar düştü kafasını yere vurdu. Başta çok ağladı ama sonradan sadece kafasına dokununca ağlıyordu birkaç saat gözlemledim kusma ve gözlerde kayma, halsizlik şuur kaybı şeyler olmadı çok şükür ama içimiz rahat etmedi acile götürdük. Doktor saydığım belirtiler olmadığı için problem yoktur boşuna çocuğu tomografiye sokup korkutmayalım deyip bizi gönderdi. bu sabah kafasının sağ tarafında yumuşak bir şişlik farkettik dün yoktu. bıngıldak gibi yumuşaktı. yine acile koştuk röntgen çekildi doktor anlamadı tomografi çektiler kafatasında çatlak var dedi. tomografi sonucunu beyin cerrahı da gördü. problem yok yine de 2 gün boyunca gözlemleyin herhangi bir anormallik olursa getirin dedi. başına böyle bir durum gelen var mı forumda aradım ama bulamadım lütfen beni aydınlatın kendimi çok suçluyorum oğlum her ağladığında ben de ağlıyorum onunla. dayanamıyorum :KK43:

lütfen böyle düşme ve çarpmaları aman filancanın çocuğu da böyle olmuş birşey olmamış diye gözardı etmeyin en azından bebeğiniz biraz büyüyene kadar. bir de beyin cerrahı baştaki şişliğin yumuşak olmasının iyi olduğunu, yumru gibi sert olursa tehlike arzedebileceğini söyledi. aklımızda bulunsun.

Bi tanidigim vardi catlakti kafatasi simdi 36 yasinda tosun gibi maasallah, gonlunuzu rahat tutun.
Gecmis olsun

X