Bebeğimin kafasına büyük dediler

Nzen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2020
38
13
31
31+1 haftalık hamileyim bugün kontrol olduğumda bebeğim kafasının büyük olduğunu söyledi . Kafası 33 hafta ile uyumlu. İlk doğumum normal oldu .kafası büyük olup normal doğum yapan birileri var mı ?

Ben yaptım ama perişan oldum. Keşke sezaryen olsaydım

Neden öyle diyorsunuz sezeryanda çok zor
4 ay oturamadım. 19 saat doğuramadım. Bağrı çağır bebeğimin kalp atışları düştü. Sezaryene vakit kalmadı. Epidural yaptılar vakumla aldılar bebeğimi. Doktorunuzu donleyin bence. Ne derse onu uygulayın derim. Makata kadar yırtıldım...

Zor bir doğum olmuş. Çok geçmiş olsun

1,5 yaşında bir çocuğum var 9 hafta sonra 40 haftalık oluyorum . İlk doğumum normaldi çok hızlı toplanmıştım ikinci doğumunda hızlı toparlanacağım bir şekilde olmasını istiyorum
Haklısınız lakin doğum şekline bebek karar veriyor , akışa bırakmanız daha iyi olacaktır...

1,5 yaşında bir çocuğum var 9 hafta sonra 40 haftalık oluyorum . İlk doğumum normaldi çok hızlı toplanmıştım ikinci doğumunda hızlı toparlanacağım bir şekilde olmasını istiyorum
Normal doğum gibi o da kişiden kişiye değişir bence. Çok yeni doğum yaptım sezaryenle gayet konforluydu. Hiç yatmadım da. Herkes aynı şeyi söylemiyor.

Normal doğum gibi o da kişiden kişiye değişir bence. Çok yeni doğum yaptım sezaryenle gayet konforluydu. Hiç yatmadım da. Herkes aynı şeyi söylemiyor.
Evet kesinlikle vücut yapısına göre değişiyor .umarım bende en rahat şekilde atlatırım

Ben memnun kaldım açıkçası, en ufak ağrıda igne yapıldı, bol bol yürüdüm evde de dinlendim tabi , bir hafta sonra eskisi gibiydim , doktor çok önemli bence , doktorum çok tecrübeli bir doktordu...
Evet eğer Dr iyse normalden daha iyi. Bir normal bir sezeryan dogum yaptım. Sezeryan bin kat daha iydi yine olsa yine sezeryan olurum.

Evet eğer Dr iyse normalden daha iyi. Bir normal bir sezeryan dogum yaptım. Sezeryan bin kat daha iydi yine olsa yine sezeryan olurum.
Doktor tecrübesi cok önemli, benim doktorum prof tu , alanında çok iyiydi , gerek dikişler gerek muamele olsun çok memnun kaldım, doğum sonrası yapilan ağrı kesiciler ile hiç birsey hissetmeden iyileştim zaten ilk gün kritik , ilk günü ayağa kalktıktan sonrası daha rahat , bol su ve yürüyüş çok önemli, bir de etrafında iyi bakan anlayışlı kişiler varsa sezaryen gayet konforlu bence , normal doğum daha travmatik geliyor bana ...

Evet benimkide öyle iyi bir cerrahti. Aynen eve geldikten sonra bile agri kesici aldim çok rahattım. Evt ilk ayağa kalkiş tarifsiz aci ama gerçekten yürüdükçe ağrın hafifliyor. Hastaneden topukluyla çıktım

Ben memnun kaldım açıkçası, en ufak ağrıda igne yapıldı, bol bol yürüdüm evde de dinlendim tabi , bir hafta sonra eskisi gibiydim , doktor çok önemli bence , doktorum çok tecrübeli bir doktordu...
Valla bende sizin gibi düşünüyorum. Bende normale sartlanmistim doğumdan bir gün once belli oldu sezaryen. Hiç araştırmadım ki iyi ki arastirmamisim. Operasyon çok keyifli geçti, uyuşukluk geçince de hemen ayaklandim. 4 gün ödem oldu sonrasında karnım da eski haline döndü. Doğumdan sonra 10. Gün eski pantolonlarim oldu giyip çıktım. Normal doğum yapıp günlerce yatan da var.

2 sezeryan yaptım ikisi de oldukça rahattı sıkıntım olmadı hiç. Benim merak ettiğim kafa büyüklüğü sadece doğum için mi bir gündem? Başka bir sıkıntı oluşmuyor değil mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…