Bebeğimin hareketleri azaldii:((

gasye

Guru
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2007
164
1
43
Arkadaşlar şimdiye kadar bebeğim çok hareketliydi..ama hafta sonuna girdiğimizden beri hareketleri çoook azaldı :KK43:( sürekli evde olduğum için olabilirmi sizcee yani benim gün içindeki tempom bebeğimi etkilermii:KK43:( 36+2 oldu benim minik kuzum .. sizce normalmiii...5-6 gün sonra cuma günü dr gidicem 37. haftayı doldurduğu için rapor alıp son 3 haftayı kullanmak için izni ayrılıcaam....szce dr daha erkenmi gideyiim:KK43:(( :1shok:

Son düzenleme:
endişelenecek birşey olduğunu sanmıyorum çünkü bebekler büyüdükçe hareket alanları daraldığı için hareketlerinde azalma olabiliyormuş ama siz yinede dr bi sorun derim ben...

endişelenecek birşey olduğunu sanmıyorum çünkü bebekler büyüdükçe hareket alanları daraldığı için hareketlerinde azalma olabiliyormuş ama siz yinede dr bi sorun derim ben...

TŞK. Umarım dediğiniz gibidiir:çok üzgünüm:Bebeğinin hareketlerinde azalma olan varmı aranızdaa:uhm:

Arkadaşlar şimdiye kadar bebeğim çok hareketliydi..ama hafta sonuna girdiğimizden beri hareketleri çoook azaldı :KK43:( sürekli evde olduğum için olabilirmi sizcee yani benim gün içindeki tempom bebeğimi etkilermii:KK43:( 36+2 oldu benim minik kuzum .. sizce normalmiii...5-6 gün sonra cuma günü dr gidicem 37. haftayı doldurduğu için rapor alıp son 3 haftayı kullanmak için izni ayrılıcaam....szce dr daha erkenmi gideyiim:KK43:(( :1shok:

bende öyle biliyorum canım
korkma inşallah bişi yoktura.s

benim bebişlerimde ikiz
sağdaki bebeğimin alanı çok dar
günlerce hiç hareket etmediği oluyor
kafası göğsümün altında sadece onu ittiriyor
ama bende kafayı takmamış değilim
doktor bişi yok yeri sıkışık desede
insanın aklı kalıyor

benim bebişlerimde ikiz
sağdaki bebeğimin alanı çok dar
günlerce hiç hareket etmediği oluyor
kafası göğsümün altında sadece onu ittiriyor
ama bende kafayı takmamış değilim
doktor bişi yok yeri sıkışık desede
insanın aklı kalıyor

seninde söylediğin gibi insanın içi rahat etmiyoor:KK43: şimdi üzüm yemeye başladım hani tatlı ya o açıdanyerimseniben arkasından da su süt vesayresositososito umarım bir sorun yoktur yarında beklicem olmazsa dr randavumu erkene alırım:KK43:(

panik yapma doğum yaklaştıkça bebeklerin hareketleri azalır..içini rahatlatmak istiyorsan bi doktora git derim..ama bana sorarsan son haftaların hareket alanları sınırlı olduğu için fazla oynamıyorlar...

bu arada bol bol tatlı çikolata ye..o zaman kıpır kıpır olur..ama dediğim gibi günün gelmiş herşey eskisi gibi olamaz..
allah bi avazda kurtarsın canım...

canım son zamanlarda azaldığını duyuyorum doktorlardan yer açısından
birde doğum zamanı geldiğinde azalırmış bebeğin hareketleri
sonuçta hareket ediyor dimi azda olsa
sen yinede stres yapma
üzüm su süt hepsini birden karıştırma
karnını bozabilir

kızlar haklısınız doğum yaklaştıkça bebeğin yeri daralıyor ve suyu azalıyor, dolayısıyla hareketleri azalıyor ama benim doktorum hareketlerinde bir azalma olursa bana haber ver demişti. benim suyum da azalma var belki o yüzdden demiştir. yine de neme lazım doktoruna hber vermenden bir zarar gelmez kanısındayım.

haklısınız ihmale gelmez:KK43: kızım şu anda yanılıyorsam hıçkırıyooor:)) okadar....offf bir an önce sağ salim bebişlerimize kavuşalıım...her gece hepimiz için dua ediyorum kızlar sorunsuzca hasrete son verelim diyeee..yarın doktorumu arıcam umarım bir sorunum yoktur...

canım bende son 2 gündür,özellikle de dün endişelendim.çok azdı hareketleri.bugün daha iyi.Ben ise onu rahatsız edip hareket etmesini sağladım.rahatsız ettim derken,oturdum yatmaktan çok ki bir tepki göstersin diye.dün çok tatmin etmediama bugün şükür iyi.33+0 ım

allah tüm annelerin yardımcısı olsun.allahım doğumdan sonrada bu günlerimizi aratmasıninşallah..

TŞK. Umarım dediğiniz gibidiir:çok üzgünüm:Bebeğinin hareketlerinde azalma olan varmı aranızdaa:uhm:

canım endişelenme benim bebeğim bana uykuları haram edecek kadar hareketliydi ama son zamanlarda hareketleri azaldı ve ağırlaştı bu normaldir yeri daralıyor çünkü ama hareketlerini dinle sürekli önemli olan hareket etmesi bana dr günde en az 10 kere ediyorsa endişelenme demişti yani önemli olan hareket etmesi az ya da çok önemli değil

canım benim bebişim başından beri çok hareketsizdi.son zamanlar daha da tembelleşti.bu yüzden kaç kez dr.a gittim.günde 3 kez nst ye bağlandığım oldu.herşey normal çıkıyo.dr.um yeri daraldığı için olabilir dedi.birde gün içinde hareketlerini saymamı istedi.eğer 2.5-3 saat hiç hareket etmezse o zaman bi problem olabilir,hemen gel dedi.ama Allah'a şükür saatte bi de olsa bişeyler yapıyo.yapmazsa da tatlı yiyip,bol sıvı içip soluma uzanıyorum.o zaman hareketlenmeye başlıyo biraz.endişe etme ama mutlaka dr.una sor.yanılmış olman önemli değil.a.s.

canım neden uzuluyorsunkı bu haftalada hareketsız kalması çok normal benımkınınde azaldı hemen hemen aynı haftadayız bende 36+1 haftamdayım artık yerlerı kalmadı bebişlerın hem bu haftalarda bebekler ne durumda ınternette araştır hepsınde bebeğinizin hareketlerı azalmıştır yazar zaten sorun yok yanı uzulme ama hiç hiç hareket etmıyor butun gun boyunca dersen bılemem ama azaldı dersen o normal okiş:KK66:

gasyecim hareket takibi bu haftalarda çok önemli biliyosun bebek hafifte olsa kıpırdıyosa problem yoktur benimki son haftalarda sadece geriniyor bi topuğunu çıkartıyo başka bi aksiyon yok yani napsınlar sıkıştılar iyice için rahat olsun ama doktora gidersen de iyi olur beniki son kontrolde 10 gün sonra gel mam hareketlerde azalma olursa hemen gel demişti

X