Bebeğimin beyninde sıvı birikmesi ve amniyon sıvısı azlığı

OkAy01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2019
34
16
38
SAT tarihine göre 30 haftalık ama USG yaşına göre 28 haftalık çıkan bir bebeğim var. Tesadüfen başka bir doktora gittiğimde suyumun azaldığını ve detaylı ultrason yaptırmamı söyledi ve gelişim geriliği olabilir dendi 2 hafta geriden geliyormuş bebeğim ve amniyon sıvısı sınırda imiş. Kafasında da 11 mm sıvı gözüktü ama beyin geliştikçe kaybolabilir takip etmeliyiz dedi doktor önerileriniz nelerdir desteğinize ihtiyacım var oldukça stresliyim

gecmis olsun yazmak istedim. konuyla alakalı bilgim yok malesef. insallah kaybolur, icinizi ferah tutmaya calısın. doktorlar olumlu olasılıklardan ziyadesiyle olumsuzlukları sıralamaya daha meyilliler.
acilen sifa diliyorum.
sevgiler

Bilginiz olmasa bile cevap yazarak destek olmanız dua etmeniz bile yeterli Allah razı olsun inşallah düzelir herşey güzel ilerler

Takip icin gittinizmi son durum nedir acaba

Takip icin gittinizmi son durum nedir acaba
Geçen hafta doğum yaptım amniyon sıvısı sızıntı şeklinde gelmiş benden ama ben hiç farketmedim gerçekten. 33+6 da doğum gerçekleşti. Sıvı azalmasında doktorlar malesef beklemiyorlar anne ve bebek enfeksiyon kapmasın diye 34 haftada doğumu gerçekleştiriyorlar

Ne yazacağımı bilemedim bebeğinizin sağlığı nasıl merak ettim

Kac kilo doğdu bebeginiz acaba ne kadar kalicakmis kuvezde belkimi bende bugün 31+1 im doktor maksimum 33 ü görürsün dedi ama inşallah gidebildigi kadar gider gecmis olsun cnm insallah tez zamanda saglikla evinize gecersiniz bebeginizle

Doktor neden öyle dedi,inşallah sağlıkla alırsınız bebeğinizi kucağınıza..

1900 doğdu minik biraz kızım 10 gündür küvözde solunum sıkıntısı enfeksiyon oldu haliyle erken doğuma bağlı ama yavaş yavaş toparlıyoruz çok şükür

Sizin erken doğum sebebi ne peki

1900 doğdu minik biraz kızım 10 gündür küvözde solunum sıkıntısı enfeksiyon oldu haliyle erken doğuma bağlı ama yavaş yavaş toparlıyoruz çok şükür

Kilosu masallah cok iyimis insallah tez zamanda saglikla evinize gidersiniz bebeginle 34 e kadar dayansa keşke benimkide en azindan daha cok toparlanir ama bakalim nasip kismet

Kilosu masallah cok iyimis insallah tez zamanda saglikla evinize gidersiniz bebeginle 34 e kadar dayansa keşke benimkide en azindan daha cok toparlanir ama bakalim nasip kismet
İnşallah herşey dilediğiniz gibi olur umarım. Rabbim hepimizin bebişlerinle sağlık versin inşallah

Bebegin suyu cok az kalmis ve 17 gün geriden geliyor gelisim geriligi var hergun doblöre giricem suyu gelisimi kontrol edilcek duruma gore ilerleme yoksa alinicak malesef
İnşallah sağlıkla alırsınız kucağınıza,hergün bir çay bardağı havuç suyu içmek iyi geliyor amniyon sıvısına diye okumuştum ama yinede siz bilirsiniz..

İnşallah sağlıkla alırsınız kucağınıza,hergün bir çay bardağı havuç suyu içmek iyi geliyor amniyon sıvısına diye okumuştum ama yinede siz bilirsiniz..

Evet ama kati meyve sikicagim yok bulamadim etraftada öylece kaldi. Cok sağolun insallah cumlemiz.

İnşallah herşey dilediğiniz gibi olur umarım. Rabbim hepimizin bebişlerinle sağlık versin inşallah

Amin inşallah cümlemizin

Evet ama kati meyve sikicagim yok bulamadim etraftada öylece kaldi. Cok sağolun insallah cumlemiz.

Amin inşallah cümlemizin
Yakınlarınızda taze meyveleri sebzeleri sıkıp satan yerler var ise ordan alma şansınız varsa günde bir sabah birde gece yatmadan içmek üzere 2 bardak alın dolaba koyun 2 bardaklık alsanız yeter. Benimde katı meyve sıkacağı yoktu eşim alıyordu dolaba koyup hem sabah hem akşam içtim 5 6 gün kadar. Sıvıda artış olmuştu benim ama sızıntı başlamıştı bir kere doktorlar riske atmıyorlar 34 haftada alıyorlar bebeği yani benim yattığım araştırma hastanesi hep öyleydi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…