Bebeğimı uyutamiyorum

Minik prensesim

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2016
92
35
29
5 aylık kızım var uyku düzenini bi türlü oturtamiyorum çok zor uyuyor ve çok çabuk uyanıyor sallayarak uyutuyorum ve çok zorlanıyorum kendi kendine uyuMasini istiyorum var mı bü konuda benim gibi muzdarip olanlar veya tecrübeli anneler ne gibi teknikler uyguladıbiz. Yardım lütfen. .:KK51:

Benim kizimda oyleydi.. Duzen oturtamistim ta ki yasina girene kadar.. Zaman lazim sizede

İnternette ararsanız uyku eğitimleri diye, karşınıza bir sürü teknik ve makaleler çıkacaktır.
Ne kadar işe yarar bilinmez ama, uzmanların söylediğine göre 6.aydan sonra çocuklar açlıktan değil alışkanlıktan uyanıyor.
Bunu anlamanın yolunu da uyuduktan 1 saat sonra uyandırıp, karnını doyurup tekrar uyuttuğunuzda eğer yine aynı saatlerde uyanırsa anlaşılabileceğini söylüyorlar.
Önce sebebini bulmak lazım, sonra derdin çözümü elbet olacaktır.

Ben iki cocugumuda sallamadim. Karsiyim. Iyiki de sallamamisim. Rabbim arka arkaya 2 cocuk nasip etti. Alistirsaydim nasil ikisini uyuturdum tek basima bilmiyorum. 6 aylik olana kadar kendileri popoya, sirtina pispisla yada emerek uyudular. Sonrasinda da yanlarina yattim. Nazar degmesin :) 1 yasina kadar gunduz 2 uyku olmak uzere, ortalama 11.30 ve 15.00 te yatirip en az 1 er saat kadardi. Saat 16.00 dan sonra uyutmak gece uykusunu otelediginden bebegi yavas yavas uyandirmak gerekir. Uyuyor ellemiyim dememeli. Duzeni siz olusturacaksiniz o size uyar. Aksamda 20.30 da emzirip yine yanima yatirip uyuttum. Muhakkak isigi kapatin. Hep ayni odada yatirin. Gece ortalama 2 kez emer tekrar uyurlardi. Ek gidaya basladiysaniz son ogunu muhallebi verin. Yine emsin uyusun tabi. Gece uyandiginda da isik-ses olmasin. Sabah da genelde bebekler erken uyanir ama en gec 9 a kadar uyanmazsa uyandirin. Emzik kullandim faydasini gordum. Dis cikariyor olabilir bu aylarda kasiyici, jel filan kullanin. vaktiniz oldugunda el-ayak calismasi gibi seylerle bebegin yorulmasini saglayin. Google a bebek uyku muzigi yazin 2 saatlik olani telefonuma yukledim. Cok isime yaradi. Simdilik aklima gelenler bu kadar. Umarim isinize yarar. Allah yardimciniz olsun. Uykularimiz bebislerin olsun...

Çok teşekkür ederim evet bnde ezik kullanıyorum ilk çocuk tecrubesizligi işte salladım bi kaç kere baktım uyuyor öyle kaldı .söyledikleriniZi denicem umarım bnde de ise yarar..

Çok teşekkür ederim evet bnde ezik kullanıyorum ilk çocuk tecrubesizligi işte salladım bi kaç kere baktım uyuyor öyle kaldı .söyledikleriniZi denicem umarım bnde de ise yarar..
Bir de cocugu cok zorlamayin. Benimki de bir yaşına kadar öyleydi gündüz sadece 15 dakika falan uyur kalkardı bir yasina yakin bir dönem iki kere uyumaya başladı bir saat kadar. Gece emzirmeyi bıraktım sabaha karsi bir kere mama icin kalkmaya basladi. Yani kısacası duzene giriyor

bır haftada sallamamaya da alısır. Daha kucukken vazgecın. Ilerde daha zor cunku. Sabırlı olun. Duygularımız aynen bebege gecıyor. Uyusunda ısımı halledıyım dıye strese gırınce uyumuyolar bazen :) insallah işe yarar. Takılırsanız yazın yıne, ılk cocuktakı haller cok zor anlıyorum..

Arkadaşlar benimde bebeğim 9 aylık geceleri çok kalkıyor çoğu zamanda açlıktan sanırım. Gaz yada dis agrisi diye rezene anason dis jelleri hepsini denedim ama sonuc ayniBenim sutum olmadığı için doğduğundan beri mama verdim şimdide gündüz kahvaltı yemek yoğurt filan yiyor ama mama içerek uyuyo başka türlü uyutamiyorm. Mamada arimama kullanıyorum.bugün bebelac tahlili gece maması aldım bakalım nolcak. Bana gece verebileceğim alternatif yiyecekler soylermisiniz gece uyumadigi için yawrumda bende perişan haldeyiz.

Arkadaşlar benimde bebeğim 9 aylık geceleri çok kalkıyor çoğu zamanda açlıktan sanırım. Gaz yada dis agrisi diye rezene anason dis jelleri hepsini denedim ama sonuc ayniBenim sutum olmadığı için doğduğundan beri mama verdim şimdide gündüz kahvaltı yemek yoğurt filan yiyor ama mama içerek uyuyo başka türlü uyutamiyorm. Mamada arimama kullanıyorum.bugün bebelac tahlili gece maması aldım bakalım nolcak. Bana gece verebileceğim alternatif yiyecekler soylermisiniz gece uyumadigi için yawrumda bende perişan haldeyiz.
Oğlum 10 aylık 2 haftadır arı mama kullanıyorum , akşam yatmafan önce 1 tepeleme çorba kaşığı arı mama bir kaşık buğday ruşeymi 1 tatlı kaşığı yulaf ununu suda pişiriyorum sonra kaseye alıyorum içine bir tatlı kaşığı zeytinyağı biraz muz ya da avokado ve 1 tane cevizi havanda ezip içine atıp karıştırıyorum sonra oğluma yediriyorum

5 aylık kızım var uyku düzenini bi türlü oturtamiyorum çok zor uyuyor ve çok çabuk uyanıyor sallayarak uyutuyorum ve çok zorlanıyorum kendi kendine uyuMasini istiyorum var mı bü konuda benim gibi muzdarip olanlar veya tecrübeli anneler ne gibi teknikler uyguladıbiz. Yardım lütfen. .:KK51:
Merhaba, benim bebeğim şuan 9 aylık. Hem gece hem de gündüz kendi kendine uyuyor. İlk olarak 3 aylıkken gece kendi kendine uyumaya başladı , gündüzleri kendi kendine uyuması da yaklaşık 5 ,5 aylıkken gerçekleşti. Bu şekilde olması için uyku saatlerini ihtiyaçlarına göre düzenledim. Yeme ve uyku saatlerini ihtiyaçlarına göre sürekli güncelledim. Hergün sabah uyku ve yemek programı hazırlayıp bu programa uygun hareket ettim. Bebek de bu düzene alıştı sanırım. Uyku saatinde kendi kendine yatağında uyumaya başladı. Ağladı mı diye merak ediyorsanız evet ağladı ama bu ağlama gözünden yaş gelmeden uykuya geçmek için gereken ağlama oldu. Emzik kullanmadığı için hafif bir mızıltıdan sonra kendi kendine sesler çıkararak uykuya geçiyor hatta bazen hiç sesini çıkartmadan da uyuyor. Bu hale gelmesi için hep bir düzen şart ve bu düzeni ne olursa olsun bozmamak lazım. Kendi kendine uykuya başlamadan önce de gündüzleri üzerime sararak uyutuyordum gece de kucağımda... Kendi kendine uyuması birçok rahatlığı beraberinde getirdi. Örneğin gece uyandığında yanına gitmeden uykuya tekrar geçebiliyor . En önemlisi gece emzirme olayı 7 aylıkken bitti. Gündüz nerede olursak olalım saati gelince kendisi uyuyor. Her anneye tavsiye ederim. Sevgilerimle

Yatmadan önce uyuyor bile olsa süt içiriyorum ben bebek sütü tabi

Doğduğu gündrn beri öylesine de olsa 1 kere bile bebeğimi kimsenin sallamasına izin vermedim ilk 15 gün emerek uyuyordu sonrasında hep kendi uyudu 6 aydan sonra sadecd uyurken yanında olmamı istiyor 9 aydır bşr probşem yaşamadım allaha şükür
Bence zor olacak ama birazcık dayanıp sallamadan uyutmayı dene yatağında bşrkaç güm yoracak seni ama daha çpk ufak alışır

Emzirirken sende onun yanına uzan o emerken uyur zaten.

uyku rutını programını bı okuyun anneler..banda oncelerı sacma geldı .okadar kolay olsa herkes yapar dedım ama yontem ıse yarıyo.uykusuluktan kurtulmak gerek:'(

Son düzenleyen: Moderatör:
X