Bebeğimi kaybettim ve atlatamıyorum

İnanın öyleyse sevinecek bir durumdayım çünkü hep kendimi suçladım. Pıhtılaşma varsa belki ondan kaybetmişimdir diye düşünüyordum onda da doktor bu sonuçla düşük olmaz deyince yine kendime çevirdim tüm olayı.. En iyisi başka doktorlara da danışmak dediğiniz gibi önemsenecek bir durum belli ki.. çok teşekkürler çok sağolun, kayıplarınız için çok üzgünüm sizin de başınız sağolsu
Bı tanidigmda heterozigot vardı o da hamileliğinde iğne kullandı. Onların numaraları oluyor tam olarak bende bilmiyorum ancak bu etkilemez diyemiyorlar yaşanılan kayıptan dolayı riske atmadan iğneye başlayalım deniliyor. Uc hamilelikte iki doktorla gorustum dedi ki etkilemez bu sonuc sana gerek yok. En son Profesör e gittim ilk kayiptan sonra elimde böyle bir sonuç varsa riske atılmayacak verilcekti bu dedi. Benim sonuç tasiyici olarak çıkmış kesin kullanmma lazimmis.Hamilelikte kalp atışı alınca hemen iğne başladı. Nasıpmis tabi ki ama çok yıpratıcı bir durum .önceden kullansam bukadar yipranmazdim. Lütfen tek doktorda kalmayin

Canım benim acını derinden hissettim bende 3. Tüp bebekle gebe kalmıştım ama 8 buçuk haftalikken kalbi durdu transfer olduğum odada kürtaj olmak zorunda kaldım ve genetik testte bebeğimin kız olduğunu kalbinin.durmasi. için hiç bir sebeb olmadığını öğrendim çok ağladım çok üzüldüm kürtajdan çıkınca doktora korunmalımıyım diye sordum oda hiç gerek yok zaten bu sayılarla kendiliğinden hamile kalamazsin dedi imkansız yani dedim evet dedi ve kafa salladı bana iki ay sonra gel transfer için hazirlanalim dedi gidemedim ve 6 ay sonra kendiliğinden hamile kaldım şuan 32 haftayı geçtik oğlum olacak benimde bir genim heterogizot başından beri oksopar kullanıyorum doğumdan sonra da 10 gün kullanacağım inşallah ben kaybettiğim bebeğimde gebeliğin başından itibaren günde 15 ilaç iki iğne alıp belimden yukarı yastiklar koyup ters yatıyordum resmen düşmesin diye ama kaybettim bundada asla sakınmadim hamile kaldığımi öğrenene kadar elli kiloluk çuvalları kaldırdım öğrendikten sonra da çalışmaya devam ettim ve göbeğim eğilmeme müsade etmeyene kadar 25 kglik şeyler taşıdım çektim ama bak bu zamana kadar geldim çok şükür

Son mesajımı duzeltince belki görmezsiniz diye ayrı olarak yazıyorum. Perinatoloji bölümünde bı profesöre gittim. Onlar daha dikkatli bu konuda . Güzel haberlernizi almak nasip olsun.

Başınız sağolsun. Bebeğe bir yerlere uzanarak vs öyle hemen zarar verebileceğinizi düşünmüyorum insanlar hamileyken spor yapıyor işe gidip geliyor. Tamamen Allah’ın takdiri; kendinizi boşuna harap etmeyin. Kaldı ki o ne bir acı çekti ne de çekecek. O yüzden kendinizi bu sebepten hırpalamayın artık. Psikolojik destek alabilirsiniz iyi gelebilir

16 haftalık hamileyken bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj olmak zorunda kaldım. Riskli bir gebelik değildi, her şey yolunda ilerliyordu, tarama testlerimiz normal çıkmıştı, cinsiyetini öğrenmiştik ama sonraki kontrolde kalbinin durduğunu öğrendik. İnanmak istemedim yine de bir gün bekledim kürtaj için ama son aynı oldu tabi..

Genetik ve pıhtılaşma testlerimizi yaptırdık onlarda da bir sorun çıkmadı. Kan pıhtılaşma sonucumda böyle doktor bunun düşüğe neden olmayacağını söyledi.
Eki Görüntüle 3384139

Ama ben kendimi suçlamayı bırakamıyorum.. Ağır mı kaldırdım, bir şeye mi uzandım, ters mi yattım ne yaptım diye sorgulayıp duruyorum.. Bebeğim kızdı ve ben kız çocuklarına saplantılı oldum resmen.. kız çocuk kürleri, kız çocuk takvim planlamaları.. Her şeyin Allah’tan geldiğini biliyorum tabi ama dediğim gibi aşamıyorum arkadaşlar.. Sanki bir daha hiç kızım olmayacak gibi, kızımı kurtaramadığım için gerçekten kahroluyorum..

Uzun oldu ama kimselere anlatamıyorum. Belki benim geçtiğim yollardan geçenleriniz vardır.. Bir teselli arıyorum.
Suçlu değilsin tabiki verende o alanda ama kız cocuklarina takma okadar hayırlısı olsun bende 2 çocuğumu kaybettim hemde birini doğduğu anda ama Allah'tan dedik napalim ve Allah bana 5 erkek nasip etti ölenlerde erkekti şimdi yanıma kalanlarda erkek 3 tane sağ salim çok şükür,biseyi nekadar çok istersen okadar olmaz gerçi kız hiç istemedim ama ne biliyim

16 haftalık hamileyken bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj olmak zorunda kaldım. Riskli bir gebelik değildi, her şey yolunda ilerliyordu, tarama testlerimiz normal çıkmıştı, cinsiyetini öğrenmiştik ama sonraki kontrolde kalbinin durduğunu öğrendik. İnanmak istemedim yine de bir gün bekledim kürtaj için ama son aynı oldu tabi..

Genetik ve pıhtılaşma testlerimizi yaptırdık onlarda da bir sorun çıkmadı. Kan pıhtılaşma sonucumda böyle doktor bunun düşüğe neden olmayacağını söyledi.
Eki Görüntüle 3384139

Ama ben kendimi suçlamayı bırakamıyorum.. Ağır mı kaldırdım, bir şeye mi uzandım, ters mi yattım ne yaptım diye sorgulayıp duruyorum.. Bebeğim kızdı ve ben kız çocuklarına saplantılı oldum resmen.. kız çocuk kürleri, kız çocuk takvim planlamaları.. Her şeyin Allah’tan geldiğini biliyorum tabi ama dediğim gibi aşamıyorum arkadaşlar.. Sanki bir daha hiç kızım olmayacak gibi, kızımı kurtaramadığım için gerçekten kahroluyorum..

Uzun oldu ama kimselere anlatamıyorum. Belki benim geçtiğim yollardan geçenleriniz vardır.. Bir teselli arıyorum.
Başınız sağolsun bu geçmeyen bi acı 20 haftalık hamileyken plesantanın yerleşim yeri nedeniyle kızımın hayatı sonlanmak zorunda kaldı üstelik iç kanama nedeniyle rahmim de alındı. Siz gibi her ihtimali düşündüm kendimi suçladım 6 ay oldu değişen bir şey yok. Çok şükür bir oğlum var ancak öyle isterdim ki kızımı kucağıma almayı. Sütün gelip emzirememek en ağır acılardan. Şu an çalışmak zorundayım oğlum için güçlü olmak zorundayım. Allah bizlere dayanma gücü versin. İnsanın elinde değil belki ama acınızı kendinize yüklemeden yaşamaya çalışın. Bir gün kavuşacağız inşallah

Eki Görüntüle 3384139

Canim benim biliyorum zor ama alacak nefesi yokmus bu dünyada bu da bir sinav kimse senin kadar seni anlayamaz ama kendini ne kadar suclarsan sucla nasibi yokmus benim akrabam üçüncü çocuğu istemediği icin kaldirmadigi ağırlık alamadığı yer kalmadi ama yine de dunyaya geldi yani nasip ve sinav işi malesef bende gebe kalamiyorum gerçekten nasip meselesi

Eki Görüntüle 3384139

Doğacak olan çocuk annesi açlıktan ölecek de olsa madenlerde de çalışsa doğuyor.onunla en ufak bir ilgisi yok.zaten genelde sağlık sorunları olacak olan bebekleri bu şekilde vücut atmak istiyor.yiksa niye durup dururken kalbi dursun ki.hayat böyle birşey.bu meseleler gayet normal şeyler.

Her şeyin Allah’tan geldiğini biliyorum tabi ama dediğim gibi aşamıyorum arkadaşlar.
Geçmiş olsun.
Bilmek ayrı, idrak edip teslimiyet haline geçmek ayrı.

Yaradan bir ömür verecek ve siz ağır bir şey kaldırdığınız için o tanımlanmış ömrü sona erdireceksiniz. Böyle bir şey söz konusu bile olamaz. İlahi sistem bu kadar basit çalışmıyor. Tam tersi her şey ilmek ilmek örülüyor. Bebeğinizin ömrü tam olarak 16 haftaymış. Türlü ruhsal nedenleri var ki, bunlardan biri de sizin sınavınız olabilir.

Bu süreçte isyan etmemeniz, kendinizi suçlamamanız çok önemli. Teslimiyet enerjisine geçtiğinizde, daha kolay atlatacağınızı ve ödülünü de alacağınızı düşünüyorum.

Bende 2 hafta önce 2.aşılama ile olan bebeğimi kaybettim 2 yıl sonra olmuştu hiç bir şey yoktu kalp atışlarını duymuştum herşey çok güzel ilerliyodu bebeğim 8 hafta 6 günlükte kalmış hastaneye gittiğimde kalbi duralı 1 veya 2 gün olmuştu çok ağladım ama zamanla herşey her acı hafifliyor aklıma geldikce gözlerim dolsada onu getiremeyeceğimi biliyorum senin içinde çok zor anlayabiliyorum fakay kendini bu kadar yıpratma kuzum bende kendimi çok sucladım ama nasip bu bizlk bi durum olacagını düşünmüyorum

Çok geçmiş olsun;( doktorlar heterozigot mutasyonları önemsemiyor.Benm iki kuzenm ve bir akrabam hetero iğne kullanmamıslardı.2side düşük yaşadı.2-3.hamileliklerinde kan sulandırıcı iğne kullandılar doğurdular.Ben dede var hetero ve homozigot önemli faktörlwr değil dedi bazı özeldeki doktorlar.Ama eğitim araştırmada kesinlikle iğne ve aspirin kullanacaksın dediler.Yani bu konuda doktorlar fikir ayrılığındalar.Ama çoğu danıstıgım doktor pai faktörü hetero bile olsa öbemli dediler.Allah sabır versn tekrar bir gebelik olursa 0,4lük iğne kullanman daha tedbirli olur.Muhakkak eğitim araştırmaya da gidip danış.

Eki Görüntüle 3384139

Benim de 2014 yilinda 10 haftalikken 2. Bebegimin kalbi durmustu. Cok uzulmustum. Aniden ayaga kalkmistim ondan mi oldu ya da cig kofte yemistim bebek ondan mi etkilendi diye kendimi cok sucladim. Ama srnin olur ins tekrardan. Bana kismet olmadi kendi saglik sorunlarim cikti. Filan drrken zaman gecti geldim 40 yasina. Hayirlisi boyleymis dedim.

Çok geçmiş olsun;( doktorlar heterozigot mutasyonları önemsemiyor.Benm iki kuzenm ve bir akrabam hetero iğne kullanmamıslardı.2side düşük yaşadı.2-3.hamileliklerinde kan sulandırıcı iğne kullandılar doğurdular.Ben dede var hetero ve homozigot önemli faktörlwr değil dedi bazı özeldeki doktorlar.Ama eğitim araştırmada kesinlikle iğne ve aspirin kullanacaksın dediler.Yani bu konuda doktorlar fikir ayrılığındalar.Ama çoğu danıstıgım doktor pai faktörü hetero bile olsa öbemli dediler.Allah sabır versn tekrar bir gebelik olursa 0,4lük iğne kullanman daha tedbirli olur.Muhakkak eğitim araştırmaya da gidip danış.
Benim de sadece mthfr lerden biri heterozigot gelmişti, kan sulandırıcı kullanmadım doktorum gerek yok dedi bebeğim şu an 2.5 aylık(tüp bebek bu arada).

Sizin başınıza gelenin aynısı arkadaşımın başına gelmişti,onunda bebeği erkekti ve kalbi durmuştu,bebek büyüktü ve normal doğumla almışlardı bebeği.

Sonra arkadaşım sizin gibi erkek çocuk için uğraştı.Dualar okuttu, kürler yaptı.
saplantı haline dönüştü.

Nitekim yine hamile kaldı bebeği erkek oldu ama öyle zor bir çocuk olduki.

Şuan 1
.sınıfa gdiyor,ama hala bebek arbasinda gezdiriyor dışarda.Yuruyemediginden değil,çocuk söz dinlemez değişik bir inada sahip.
Çok üstüne düştü birde bebeğinin.
Sonuç istediği oldu ama burnundan geldi.

2.yi asla düşünmüyor.
Lütfen hayırlısını isteyin

Eki Görüntüle 3384139

Canım acın için bir şey diyemem. Umarım atlatırsın ama acını yaşa sonrasında ihtiyaç duyarsan destek al.
Ama şunu diyebilirim ki öyle bi yere uzanmak ters yatmak şu bu o kadar kolay değil bu iş. İnsanlar depremde enkaz altından çıkıyor da doğum yapıyor. Yani senin bi hatan yoktur böyle olması gerekiyordur. Kendini suçlama lütfen

Benim de sadece mthfr lerden biri heterozigot gelmişti, kan sulandırıcı kullanmadım doktorum gerek yok dedi bebeğim şu an 2.5 aylık(tüp bebek bu arada).
Mthrf olan genler en düşük ihtimalli pıhtılasmaya neden olabilecek mutasyonlu genlermiş.Doktorlar o genlerin genelde birçok kişinin hetero olduğunu söylemişti.Ve sizde 1tane mthrf hetero var.Önceden bir düşüğünüz yoksa doktorlar zaten sgk da iğne yazmaz gerek duymuyorlar

Mthrf olan genler en düşük ihtimalli pıhtılasmaya neden olabilecek mutasyonlu genlermiş.Doktorlar o genlerin genelde birçok kişinin hetero olduğunu söylemişti.Ve sizde 1tane mthrf hetero var.Önceden bir düşüğünüz yoksa doktorlar zaten sgk da iğne yazmaz gerek duymuyorlar
Aynen folik asit eksikliği olmadığı sürece problem yaratmıyor heterozigot durum.

Eki Görüntüle 3384139

Canim, cok geçmiş olsun. Allah daha büyük acı vermesin. Kız erkek olayına takılma, her ikisinin de yeri ayrı. Kızımı çok seviyorum oğluma ayrı bir duskunum(sıkıntılı gebelik, sıkıntılı bebeklik, sanırım bunlardan bir de küçük olduğu için, yani cinsiyetten olduğunu sanmiyorum) Allah hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip etsin...

X