Bebeğim zayıf

iamonmyway

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2022
327
459
Merhaba arkadaşlar, başlıkların bazılarına baktım. Genel olarak kilo alma problemi yaşayan arkadaşlar çocukluk dönemlerinde de zayıf olduklarını belirtmişler.

Benim sıkıntım kızım ile ilgili. Kızım şu an 2 yaşında. 9 kiloya yakın boyu da 80 cm e yakındır. Yaşıtlarından kısa ve zayıf. Endoktrin ve gastroenteroloji takip ediyor. Yapılan testlerde bir sıkıntı yok şükür. Neşeli ve mutlu bir bebek. Gelişimi de normal.

Ben kısa boyluyum 157 ölçtüler en son. Ben yetişkinlik hayatımda bir dönem zayıf oldum 47 48 kilo civarında. Genellikle kilom ortalamaydı balık etli bir yapım var ama hep sınıfta kısa öğrenciler arasındaydım. Eşim uzun boyu ve yapılı ama ailesi normal. Benim ailem cok kısa insanlar erkekler 160 civarı kadınlar 150 155.

Ben kızım için endişeleniyorum. Hastaneye giderken bir yandan cocugun genetiği bu hastanelerde yoruyorum diye düşünürken ama babası uzun acaba cocukta bir şey varsa ihmal mi ederim diye de düşünmekten kendime engel olamıyorum. Merak ettiğim sizin de kısa ve zayıf olma sebebiniz genetik mi ya da altında başka sebepler de var mı?

Kuzum benim bebeğim de 7 aylık ve 6 kilo. Benimki de akranlarından çok zayıf giden, ama sağlıklı ve mutlu bir bebek. Ve ben de 1.50 yim 😄 bizler minyonuz kuzum. Çocuklar da illa birine benzeyecek. Ben de bazen senin gibi endişeleniyorum, panikliyorum ama bakıyorum o halinden çok mutlu 😄 e kan değerleri de güzel diyorsun. Boşversene gerisini. Kiloyu sonradan da alır. Hiç üzme kendini

X