Bebeğim su içmiyor

9 aylık olana kadar doğru düzgün teklif etmedim hiç içmiyordu zaten
sonrasında çay kaşığıyla tatlı kaşığıyla yani zorla verdim :) sulukla yeni yeni içiyor
anne sütü alıyordu hep demek ki ihtiyaç duymuyordu
Anladım benim sütüm çok yağlıymış daha da susatıyor doktorumuz kesin verin dedi mamayla ancak verebiliyorum onu da 🤷‍♀️

Benim oğlum da içmezdi. Çay kaşığıyla ağzına dökerdim suyu. Demek ki ihtiyaçları o kadar oluyor. Sonra da normal bardakla vermeye başladım. Kendi içince daha fazla içmeye başladı.
Sıcak havalarda idrar sarı olunca yetmediğini düşünüyorum bende yoksa asla açmıyor ağzını kaşıkla bardakla 😄

Cok normal icmemesi ya. Siringayla falan zorlamayin bebegi. Ben de tam o aylarda dert etmistim yaz mevsimiydi, doktora sordum merak etme bebek susayinca icer dedi. Gercekten de ictikleri anne sutu/mama orani azaldikca su artiyor. Yetiyor ona demek ki aldigi sivi istemiyor. Siz sivi kaybetmemesine dikkat edin. Aman usutur diye klima acmamazlik etmeyin mesela. Terletmemeye calisin yeter.

Cok normal icmemesi ya. Siringayla falan zorlamayin bebegi. Ben de tam o aylarda dert etmistim yaz mevsimiydi, doktora sordum merak etme bebek susayinca icer dedi. Gercekten de ictikleri anne sutu/mama orani azaldikca su artiyor. Yetiyor ona demek ki aldigi sivi istemiyor. Siz sivi kaybetmemesine dikkat edin. Aman usutur diye klima acmamazlik etmeyin mesela. Terletmemeye calisin yeter.
Maalesef yetmiyor idrarı sapsarı su içmeyince doktor da ver dedi mutlaka sanırım bebekten bebeğe fark oluyor. Tüm bebeklerin durumu aynı değil malum bir de benim bebiş yemeyi çok seviyor onlar da susatıyor sanırım bundan dolayı çözüm arıyorum

Maalesef yetmiyor idrarı sapsarı su içmeyince doktor da ver dedi mutlaka sanırım bebekten bebeğe fark oluyor. Tüm bebeklerin durumu aynı değil malum bir de benim bebiş yemeyi çok seviyor onlar da susatıyor sanırım bundan dolayı çözüm arıyorum
Benim cok sicakta bebegimin idrarinda pembe lekeler olmustu bu sari idrardan cok daha ciddi bir dehidrasyon belirtisi. Terlemesinin onune gecince tamamen gecti. Yedigi yemeklerden de sivi aliyordur. Corba icmiyor mu mesela? Meyve yemiyor mu? Bunlarin hepsinde su var. Inanin cocuklarin hayatta kalma icgudusu bizlerden farkli degil. Siz bilirsiniz isterseniz zorla vererek cok sevdigi yeme isinden sogutun.

Sutum cok yagli daha da susatiyor diye bir sey yok bi de :KK70: Susayan cocuk su icer zaten. Farkli bir doktor fikri gormek isterseniz osman gonulal'in videolarina bakin. 12 aylik olana kadar bebekler su icmese de olur diyor. Yaz aylari da dahil buna.

Anne sütü emiyorsa neden bu kadar dert ediyorsunuz ki. Zaten çocuğun ihtiyacı olsa ağlar ister. Bebeklere istemediği birşeyi yaptırmak imkansız . Mamasını diyelim ki 3 ölçek mama koyuyorsanız 5 ölçek su ekleyin . Benim bebeğim de hiç içmezdi şimdi kendisi susadımı suluğunu gösteriyor. Hiç sıkıntı yapmayın düzelir zamanla acele etmeyin.

Merhaba, bebeğim 6,5 aylık yaz sıcaklarında aşırı terliyor anne sütü içiyor ek gıdaya geçtik yemesinde sorun yok günde iki defa da mama veriyorum ama su içmiyor hiç sevmiyor. İçiremiyorum idrarı sapsarı korkuyorum sorun olacak diye. Biberonla verdim şırıngayla verdim tükürüyor sürekli. Mamayı biraz daha su ilave ederek yapmaya başladım ama o da günde iki defa olduğu için çok yaramıyor sanki. Arttırmak da istemiyorum ek gıda sürecimiz iyi gidiyor çünkü. Sütüm de çok yağlı iyice susuz kalıyor çocuk. Napsam bilemedim deneyimli annelerden yorum bekliyorum 😊
Oğlum doğduğunda 7 8 aylık dönemi tam temmuz Ağustos sıcaklarına denk geldi sadece anne sütü ve ek.gida alıyordu günde 2 3 çay kaşığı kadar suyu zorla icerdi vermesem istemezdi bende üzülüyordum içmiyor diye ama bir sorun yaşamadık anne sütünden aldığı su yetiyordu bence ona biraz daha büyüyünce sulugunu doldurup ortaya bırakıyordum oyun oynarken vs alıp oynaya oynaya içiyordu kendi

Sutum cok yagli daha da susatiyor diye bir sey yok bi de :KK70: Susayan cocuk su icer zaten. Farkli bir doktor fikri gormek isterseniz osman gonulal'in videolarina bakin. 12 aylik olana kadar bebekler su icmese de olur diyor. Yaz aylari da dahil buna.
Bu benim yorumun değil çocuk doktorumuzun söylediği bir şeydi sürekli sağdığım için üstteki yağ oranını görüyorum 😊 farklı görüşler olabilir tabi ama dediğiniz gibi terlemesi de çok fazla sıcak memlekette yaşıyoruz.

Oğlum doğduğunda 7 8 aylık dönemi tam temmuz Ağustos sıcaklarına denk geldi sadece anne sütü ve ek.gida alıyordu günde 2 3 çay kaşığı kadar suyu zorla icerdi vermesem istemezdi bende üzülüyordum içmiyor diye ama bir sorun yaşamadık anne sütünden aldığı su yetiyordu bence ona biraz daha büyüyünce sulugunu doldurup ortaya bırakıyordum oyun oynarken vs alıp oynaya oynaya içiyordu kendi
Teşekkür ederim aynı durumu yaşamışız bakalım suluk araştıracağım biraz daha belki ilgisini çeken biri olur ☺️

X