Çocuk Hastalıkları bebeğim sakız yuttu ???????

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

sedaesila

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2009
194
4
kızlar 8.5 aylık haylaz tontonum sakız yuttu endişeleniyorum bilginiz var mı birşey olur mu :uhm::uhm:

allah korusun nefes borusuna kaçmadıysa endişelenecek bir durum yok. en geç yarınki dışkıyla çıkar. yanlız dikkat edin alışkanlık haline geitrmesin. geçmiş olsun yerimseniben

saol canım eşim felaket tellalığına basladı yok bagırsaklarına yapısır düğümlenir yemek yiyemez artık falan fşlan :) aslında benimde hatam var agzımda ufak bir sakız vardı inat etti alcam diye kıyamadım aldı eline inceledi inceledi attı agzına elimi soktum agzına almak için kıyameti kopardı inanır mısın çiğnedi çok komik görünüyordu naniknaniksonra tekrar agzını actım tataaammm yuttmuş neyse yarın kakasına bakaım artık yerimseniben

hahahha çocuk değil mi, muzur oluyorlar böyle kaydirigubbakcemile3 neyse sıkma sen canını. bizim küçükken yuttuğumuz sakızları saysam ohooo kafamçokkarıştı tam yaramazlık ayları başlamış, allah kolaylık versin a.s.

birkez yutması sorun olmayabilir ama..
devamlı şekilde yutarsaa bağırsaklara yapışıp tıkanma riski vardır canm...

saol tatlım zaten içimden geçirmiyor değilim bunlar iyi günlerim hele bir yürüsün kaydirigubbakcemile
benim kızda kocaman oldu ama daha uykusunu düzenleyemedik bi de düzelseydi tam süper olacak :) böyle cok zor oluyor hafta içi ... bişi itraf edim mi ben cok severdim sakız yutmayı hatta bazen a yuttum derdim yanlıslıkla olmus gibi ama bal gibide bilerek yapardım bugünde yuttum yaaaaaa :eek::eek:

munzur bunlar yaaa..alsanaalsanasmilevalla neyi ne yapacakalrı hiç mi hiç belli olmuyor..canim bir kere yutması problem degil kakasından çıkar nasilsa

benım 14 aylık oglum var sakızı cok sevıyor bende cıgnesın dıye verdımm bı kac gun once cokca yutu bı zararı olurmuu cokk korktumm bısey olur muuu

benım 14 aylık oglum var sakızı cok sevıyor bende cıgnesın dıye verdımm bı kac gun once cokca yutu bı zararı olurmuu cokk korktumm bısey olur muuu

Birşey olmaz, kakasında çıkar.
Ama bu konularda dikkat etmek lazım.
Sakız yerinde, kraker veya bisküvi verebilirsin.

saol canım ben ınan bılmıyordum bısey olmaz dıye dusundum ılk basta cıgnedıı sonra yuutu sonra agladı vıdaha 1 saat falan cıgnedı onuda yuttu kakasında gormdımm nefes borusuna kacsa o anda bellı eder galıba

X