bebeğim neden böyle oldu:(:(:(

seyrantepe

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2009
210
1
kızlar bu sabah kontrole gittim 8,5aylık hamileyim şuanda. 34 haftalığım ama bebeğimin kilosunu drum az buldu geliişimi 2 3 gün geride dedi. bundan önce her gittiğimde 2hafta falan ilerideydi. 2,300 çıktı kilosu. çok mu düşük kızlar yaa. boyu 45 cm. birde nst ye bağladılar. ilk hareket etmiyo deyip panik yaptılar bende. bi süre bekleyip yeniden girdim tamam dediler. hiç bişey anlamadım. şurada doğumu 1aydan çok daha az kaldı bebeğin kilo alması için ne yapabilirim bana yardım edin...

2-3 gün geride olmasının hiç bir önemi yok ki. 34. haftada 3 hafta ileri ya da 3 hafta geriliğe kadar hala normal sınırlar içindesin. Kaldı ki ölçümleri yanlış almış da olabilir, iki-üç kere falan ölçtü mü ölçmesi gereken her şeyi?

cnm bikaç defa baktı aynı ölçüleri çıkardı. sen beslenmiyomusun dedi. halbuki o kadarda yiyorum 67 kiloyum şuanda. zaten 65le kalmıştım ama ilk 4ay 6kilo vermiştim. şuan 67çıkınca doktorum çok düşük kilolusun dedi. anlamadım inanın. bebek kilo alsın die neler yemeliyim hiç bilmiyorum.

canım bulgur yada mercimek bebeğe kilo aldırıyor diye duymuştum bi dene istersen

cnm bende seningibi kilo verdim almadım çok az aldım ama ben vitamin kullanıyorum birde balık yağı hapı içiyorum çok faydalı al iç istersen markasınıda yazarım sana çok iyi birde bol meyve ye ya kilosuda az değil o haftalarda öyle normal kabul ediliyo yaşadıgın yer neresi diğer yazmışsın ama merak ettim?

ne alakasi var ya? iki gun geride olsa ne olur, begeginin su anda bile kilosu cok iyi ki hic tasalanma. son haftalar bebekler deli gibi kilo aliyor ayrica 3 gunden asla birsey olmaz. makinalar +3 - 3 gosterebiliyorlar. gecenlerde bir arkadasin 2 hafta geri demislerdi, bir hafta sonra normal dedielr. ne yani bebek 1 haftada 2 haftalik arayi mi kapatti? hic alakasi yok.

hic sen duzenini degistirme. sakin boyle karbonhidratli falan yeyip de kendine alma kilolari. bebege gidip gitmediginden emin degiliz hicbir seyin. hic takma. daha 4 haftan var ki bebek son haftalarda asiri kilo alirmis.

bak internetten buldum. senin bebegin 34. hafta icin cok ideal. verilen kilolarin tam ortasinda. doktorunun boyle sacmalamasina bir anlam veremedim acikcasi. ki bence hareket etmiyor vs paniklemesinden acemi intibasi uyandi bende.

Bebeğiniz: Bu haftada yağ birikimi diz ve dirseklerde yoğunlaşır. Kolları ve parmakları boğum boğum kendini belli etmeye başlar. Dişetleri sertleşmiştir. Yanakları dolgunlaşmış, bebeğinizin o şirin yüzü ortaya iyice çıkmıştır. Bebeğiniz bu haftada doğsa bile büyük olasılık hiçbir sorun yaşamayacaktır. Artık boyu ortalama 46 cm, ağırlığı 2080- 3330 gr arası.

iki üç gün gerıde olması bence problem olmaz. sen güzelce beslenmene devam et. benım bebegım kilolu dogdu ama ben çok kotu beslenmıstım. cok tatlı yıyordum son zamanlarda. doktor yasaklamıştı bebegın şeker hastası olur yeme sakın dedı. 37 haftalıkken benımkı 3,5 kılo cıvarındaydı

canım benim önceden haftasından ileri gidip de şimdi geriye düşmüş olsaydı seni bu kadar rahat evine yollayamazlardı.

2500 gr ve üzeri sağlıklı yenidoğan demektir ve usg ile yapılan ölçümlerde bazen 500 gr'a kadar yanılma payı olabiliyor. bundan sonra çok yemeniz bebeğinize kilo aldırmayacaktır ki zaten gerekmez toplumca tosun olduğu için sevilen 4 kiloluk bebekler aslında doğum sırasında pek çok riski beraberinde getirir.

siz öğün atlamayın, ama tekrar ediyorum çok yemeyin çünkü bebek siz aç kalıp şekerinizi çok düşürmediğiniz sürece istediği kiloyu alacaktır. fazladan aldığınız kilolar doğum sonrası size dert olur.
bol bol su için, idrarınızı tutmayın. iyi uyuyun iyi dinlenin ve moralinizi yüksek tutun.kaydirigubbakcemile2

34. hafta normal canım kilosu normal şartlarda daha 6 haftan var asıl bebek şimdi kilo almaya başlayacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…