Bebeğim koltuktan düstü...

Askhikayemm99

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2020
103
55
34
Merhaba canlar,
Bebeğim nasıl olduysa bugün koca koltuktan yere düştü. Çok feci şekilde kendimi suçluyorum orda yatan cocuk normalde uyandığında ses çıkarır hata hemen ağlamaya başlardı. Demek kas ile göz arası denilen bu olsa gerek, kumandayı almak için gitdim cocuk pat diye yuvarlandı. Kendimi affedemiyorum dünden beri. Böyle bir hata nasil yaptım. Neyseki kötü bir durum yok ama yüz üstü kapaklandı ve kaşını biraz üst bõlgesi hafif şişti ve burnunun ucu kızardı. Kremler, ev ilaçları ile pansuman yapiyorum durmadan. Doktora götürmedim, ama götürmelimiydim diye acaba aklıma takılıyor şuan.
Yorumlarınızı bekliyorum.

Merhaba canlar,
Bebeğim nasıl olduysa bugün koca koltuktan yere düştü. Çok feci şekilde kendimi suçluyorum orda yatan cocuk normalde uyandığında ses çıkarır hata hemen ağlamaya başlardı. Demek kas ile göz arası denilen bu olsa gerek, kumandayı almak için gitdim cocuk pat diye yuvarlandı. Kendimi affedemiyorum dünden beri. Böyle bir hata nasil yaptım. Neyseki kötü bir durum yok ama yüz üstü kapaklandı ve kaşını biraz üst bõlgesi hafif şişti ve burnunun ucu kızardı. Kremler, ev ilaçları ile pansuman yapiyorum durmadan. Doktora götürmedim, ama götürmelimiydim diye acaba aklıma takılıyor şuan.
Goturlemisin bir şey yoktur ama.onlem.amacli

Merhaba canlar,
Bebekler melek der benim
Merhaba canlar,
Kusma hsizlik vs degisik bir durum varsa durmayin zaten ilk 24 saat onemli bu tur durumlarda hemen uyutmayin kusma olursa doktora gidin hemen.Bende 2 cocuk sahibiyim okdr dikkate ragmen dusrrlerde her seferjnde kendimi yerdim hemen annemi arardim o cok bilgili annem kusma yoksa korkma der birde cocuklari duserken melekler tutarmis oyle soyler annem.Allah esirgermis♥️ dikkt edin Rabbim korusun

Kusma yoksa korkma canım birde uyku hali olur düştükten hemen sonra sakin uyutma yani kusmadıysa önemli birşey yok rabbim esirgesin

eger cok yuksek bir yerden kafa ustu cok sert dusmediyse doktora goturmenizi onermem, cocugunu dustugunde hrmrn hastaneye goturen bir anne olarak soyluyorum.acilde doktorlar tabiki risk almak ostemedikleri icin rontgen ya da tomografiye yonlendiriyor hemen. hafif dusmeler cocukluk boyunca cok fazla oluyor malesef, evde ilk muayeneyi nasil yapacaginizi bilmeniz onemli. isikta goz bebekleri kuculuyor mu diye takip edin, goz bebekleri birbirinden farkli boyda mi bunu takip edin. kusma, uyku hali, zihin bulanikligi gozde kayma varmi onlara bakin.

yutma refleksi icin su ya da meme verin, beslenmesinde sikinti varmi takip edin.

kusmalar en onemli isarettir, fiskirir tarzda kusmalari varsa hic vakit kaybetmeyin.

vucudunda morluk, ezik, kemiklerinde gariplik vsrmi bakin. cocuklards en cabuk kirilan kemik koprucuk kemigiymis.

en onemli ilk 15 dk, sonra ilk 2 saattir. ama 24 saat takip her ihtimale karsi takip onerilir. 72 saate kadar da arka planda takip edilmesi iyidir.

bir gariplik fark ettiginiz anda gidin. keyifsiz ve ilgisizse, ekstra uykusuzluk ya da istahsizligi ya da anormal huysuzlugu aglamasi vs.

ama sakin kalin bu cok onemli. inanin cocuklar cok dusuyor, hele ayaklanmaya basladiklarinda... bebeklik donemindeki dusmelerde cok vicdan yapiliyor biliyorum, bende bebegim 6 aylikken yatagimizdan dustugunde kendi kafami kafami yumruklamistim nasil dikkat etmem diye. siz elinizden geleni yapin gerisini allaha birakin

X