Bebeğim Kendini Sıkıyor Kasıyor

NAZLISSS

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2020
38
25
33
Merhaba prematüre bebeğim oğlum su an 5 aylık kendini sürekli sıkıyor kasıyor. Hiç esnek değil. Başına gelen var mı neden olabilir.

Nasil bir kasma tam olarak? Sirti ve basi geriye dogru mu kasiliyor? Kucaginiza alirken ayaklarini capraz yapuyor mu?

Sürekli böyle mesela bacağını falan itecegim ya itemiyorum robot gibi kıpırtdatmiyo sıkıyo

Benim bebeğim bazen gazı varken bacaklarını sert yapıyor karnına ittiricem ittiremiyorum onu kastediyosunz herhalde
Peki sürekliden kastınız nedir?

Benim bebeğim bazen gazı varken bacaklarını sert yapıyor karnına ittiricem ittiremiyorum onu kastediyosunz herhalde
Peki sürekliden kastınız nedir?
Yok sadece gazı oldugunda değil. ellerini ayaklarını oynatacağım da, bez alırken mesela, üstünü değiştirirken banyo yaptırırken, herşeyde kendini sıkıyo. Oyun halisina koyuyorum orda bile elleri yumruk yapiyo sıkıyo kendini kaskatı oluyo.

Yok sadece gazı oldugunda değil. ellerini ayaklarını oynatacağım da, bez alırken mesela, üstünü değiştirirken banyo yaptırırken, herşeyde kendini sıkıyo. Oyun halisina koyuyorum orda bile elleri yumruk yapiyo sıkıyo kendini kaskatı oluyo.

Duyu bütünleme ile ilgili bir şeyler olabilir. Dokunulmaktan temastan rahatsız oluyormuş gibi geldi. Arada hepsi yapar ama sürekli oluyor dediğiniz için bunu dedim. bi ergoterapiste danışabilirsiniz belki doktorunuzla konuştuktan sonra. Tıbbi bir durum da yoksa.

Öncelikle bir çocuk nörolojisi muayene etsin bence, içiniz rahatlar

Merhaba prematüre bebeğim oğlum su an 5 aylık kendini sürekli sıkıyor kasıyor. Hiç esnek değil. Başına gelen var mı neden olabilir.
Mrb Nazlıss Hanım benim bebeğim de prematüre 34+5 haftalık doğdu şu an 6 aylık ben de aynı konuda kaygılıyım.Kendisi kollarını yana açıyor mesela ben açmak istesem açamıyorum.Sizde sallanan nesnelere uzanma var mı bizde kolunu hafif kaldırı yor ama heyecan yapar gibi robot gibi titriyor.Gittiniz mi doktora merak ettim.

Dr a sordum prematüre olduğu için normal dedi. Ama yine de gelişim konusunda deneyimli çocuk doktoruyla görüşün dedi. Henüz gorusmedim.

Mrb Nazlıss Hanım benim bebeğim de prematüre 34+5 haftalık doğdu şu an 6 aylık ben de aynı konuda kaygılıyım.Kendisi kollarını yana açıyor mesela ben açmak istesem açamıyorum.Sizde sallanan nesnelere uzanma var mı bizde kolunu hafif kaldırı yor ama heyecan yapar gibi robot gibi titriyor.Gittiniz mi doktora merak ettim.
Dr a sordum prematüre olduğu için normal dedi. Ama yine de gelişim konusunda deneyimli çocuk doktoruyla görüşün dedi. Henüz gorusmedim.

Dün çocuk nörolojiye gittik o da fizik tedavi ile rahatlama olacağını söyledi. Bugün fizik tedaviye gittik. Verdiği hareketleri yapacağım. Fayda görürüz inşaallah

Dün çocuk nörolojiye gittik o da fizik tedavi ile rahatlama olacağını söyledi. Bugün fizik tedaviye gittik. Verdiği hareketleri yapacağım. Fayda görürüz inş
Biz de gittik ,prematüre olduğu için bundan sonra uzanır nesnelere dedi dediği gibi de yeni yeni uzanmaya başladı.çok geçmiş olsun sizinki de hareketlenir merak etmeyin.

Merhaba, benim bebeğimin reflüsü vardı o yüzden 5. Aya kadar falan kendini yay gibi geriyordu, şimdi reflüsü azalınca o hareket tamamen geçti, bebeğinizin reflüsü varsa ondan kaynaklanabilir

X