bebeğim kansızmış nedeni ???

reyhan1302

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2008
81
1
40
kızlar bebeğimde iştahsızlık başlamıştı.doktora götürdüm kansız çıktı .pekmez veriyorum sürekli ilaçlarınıda veriyorum doktor arttır dedi siz kaç damla veriyorsunuz demir ilacını falan
?:uhm::uhmekmez, kahvaltısına karıştırıp veriyordum sanırım ayrı vermek gerekıyomus ve ilaçlarını 4 er damla veriyodum 7 damla vermelıymısım bilginiz olsun

canım bu bebeklerde sık görülüyor inşallah çabuk toparlar. ilaçlarını 4 damla veriyordum demişsin ne ilacı bu bahsettiğin ferro sanol se ben 10 damla veriyorum yani kilo başına bir damla deniyor.pekmezi kahvaltıya karıştırmak yanlış dr unuz da söylemiş en güzeli c vitamini içeren gıdalarla vermek (mesela meyvelerle özellikle narenciye) c vitamini demirin emilimini arttırır. geçmiş olsun canım

ayrıca ben devit3 yerine multi tabs veriyorum drumuz daha iyi olduğunu söylemişti. ek gıdalarda ete başladıysanız kuzu ciğeri ve kemik iliği ekleyin çorbalarına aklıma bunlar geliyor

siz yineden bizden daha iyisiniz demekki.Ben ise günde 2 kez 8 er damla vermek zorundayım.Benim verdiğim ilacı ferrum.B ende pekmezi muhalebilerde ekliyorum içinde başka vitamöin ve mineralleri var onlar kalsiyom içeren gıdalarla verince daha faydası oluyor.Ama demirden de faydalansın diye yemekler arası da birer çay kaşığ veriyorum.

ben demir ilacı hiç vermiyorum içmek istemiyor.yemekle karıştırıncada almıyor.
d 3 ü 5 damla veriyordum 3 damla yeterli dediler.
sabah 2 çay kaşıı pekmez veriyorum sade olarak.aradada meyvesine falan katıyorum.

Niye demir deyince sadece pekmez düşünülür ki? Et,tahıllar,yumurta,yeşil sebzelerde,kuru üzüm-kayısıda da bol bulunur.Bunları da vermeye çalışın.Damlayı kilo başına hesaplayıp vermelisin,ben 9 damla veriyorum ve süt ürünleriyle verme.Kesinlikle C vitamini içeren besinlerle ver ki emilimi iyi olsun.Geçmiş olsun

onları tabii ki veriyoruz ama pekmez normalde hepimiz yediği bi şey değil ancak kansızlık durumlarında falan tercih ederiz onun için özellikle sadece onu yazıyoruz.

onları tabii ki veriyoruz ama pekmez normalde hepimiz yediği bi şey değil ancak kansızlık durumlarında falan tercih ederiz onun için özellikle sadece onu yazıyoruz.

canım demir ilacına biz yeni başladık ve oğlum kabız oldu ne önerirsin kayısı ve zeytin yağı kullanıyorum bunların dışında. konu ile alakalı değil ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…