Bebeğim kaç haftalık yardım edin

1prensess

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2023
26
10
27
Merhaba hanımlar 2 gün önce kan tahlili yaptırdım beta 134 çıktı aradan 2 gün geçti şimdide 463 çıktı sizce kaç haftalık hamileyim ve artış oranı iyi mi riskli birsey var mı ben ve eşim çok mutluyuz herkese haber vermek istiyoruz sizce bir sorun olur mu

Herkese haber vermeyin tabi ki. Son adet tarihinize göre hafta hesabı yapın. Daha çok yeni. Sakince bekleyin. 6 haftalık gibi doktora gidersiniz. O zaman söyleyin.

Gebelik haftası beta.ya göre değil, son regl tarihinizin ilk gününe göre hesaplanıyor, hayırlı olsun, sağlıkla kucaginiza alın

Son regl tarihinizden itibaren hesap yapabilirsiniz. Ben olsam kimseye söylemem uzun bir süre

Daha çok yen i canım%60 artmış,yani gayet normal,4 yada5 haftalık henüz çok yenii,geç döllenme olduysa adet tarihine göre değil ultrasyonda ki değere göre hesaplıyo doktorlar şu an ben bir hafta geç döllenme oldu ,doktoradete göre değil,ultrasyona göre hesaplıyorlar

Ay çok güzel bir duygu haftaya gidicem inşallah ultrasyonda gözükür

Son tarihim 12 Aralık o zaman göre bu değer düşük değ mi of hiç bilmiyorum bunlari
Değerinizin düşük olup olmaması önemli değil, gec döllenme olmuştur, embriyo gec tutunmuştur, önemli olan 2 gunde bir minimum %66 artması (2 kat deniliyor genellikle) yani pazartesi beta 100 ciktiysa carsamba 200 olmali cuma 400 olmali gibi (2 kat olarak hesaplarsak) yani sizinki gayet 2 katını geçmiş, korkmayiniz bir kaç gün takip ediniz, 2000lerde 3000lerde kese görünür, ondan sonra doktorunuz söyler zaten şu zaman tekrar gel diye, hayirli olsun

Canım merhaba tebrik ederim sagljkla ilerlesin. Değer gayet normal. İki kat önemli iki günde. Mesela bugün 463 ise iki gün sonra 800 üzerinde bir değer olacaktır. Ondan iki gün sonra 1600 üzerinde. Ondan iki gün sonra da 3200 olacaktır bu da ultrason için yeterli oluyor genelde kilo yok ise eğer sizde. Varsa da alttan bakılır. Yani 6 gün sonra doktora gitmrni tavsiye ederim herhangi bir kanama olmadığı sürece ve senden ricam kalp atışını duyduktan sonra herkese şöyle ki için rahat olsun

Herkese çok teşekkür ederim herkese yardımlarinizdan dolayı umarım sorunsuz sağlık bir şekilde devam eder gebeliğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…