Bebeğim hicbirseyi yemiyor içmiyor

kadereterkedilmis

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2024
3
0
24
İkinci aydan itibaren meme reddi başladı ve ben dört buçuk aya kadar savaşarak bıraktırmadım memeyi . Bu süreçte gündüzleri sağıp kaşıkla zorla ağzına veriyordum gecede çok az bı süre uyurken içiyordu daha sonra gece uyurken gözü kapalı bile icmeyide reddetti . Mecburen beşinci aya yakın memeyi tamamen bıraktı. Çeşit çeşit her mamayı denedim hepsini kustu. Biberon emzik hicbirsey kullanmıyor hâlâ da. Şimdi yedibucuk aylık oldu hâlâ hicbirsey istemiyor. Ne devam sütü ne de ek gıda . Suyu bile iciremiyorum. Ne verirsem vereyim ağzını sıkıca kapatıyor ve elleriyle itiyor sürekli. Şırınga kullanıyorum ellerimle ağzını zorla açıp sütünü öyle veriyorum. Ağzında tutuyor zorla yutuyor. Daha sonra bı bakıyorum ne yrdiyse tamamen kusuyor ne yapicam ben

Anlattiginiz kadariyla midesine hicbir sey girmiyor cocugun o sekilde hayatta kalamaz. Kilosu boyu nasil? Doktorlar gelisimine ne diyor?
Gelişimi doğum kilosuna göre geride . Doktorlar çok önemsemiyor. Çok sıkıyorsun kendinide bebegide diyor. Bebeği ac bırak o ister diyor. Ama mesela bugün on saat boyunca sadece 30 ml sma 2 içti zorla. Hayatta kalsın diye geceleri uyumuyorum Sabah altıda uyuyorum . 3540 gram doğdu şu an yedi kilo . Gece uyurken biberonu emiyor birazda olsa ama uyanıkken hiçbir şekilde emmiyor

Hemen hemen buna benzer bir durum bizde de var çok az kilo alınca doktor gece yatmadan pirinç unu lapası yap dedi bir yemek kaşığı pirinç ununu muhallebi gibi yapıyorum ben süt sağıyorum onunla açıyorum yoksa formül mama da konuluyor sanırım boza kıvamında olacak bir de bir yemek kaşığına yakın zeytinyağ bu benim bebeğime kilo aldırdı

Bunları da yemiyor kusuyor yedirtsem bile zorla sonra kusuyor

Çocuğun kan değerlerine veya sağlık durumuna bakıldı mı acaba ? Reflüsü , bağırsak sindirim problemi veya alerjik bir durum var mı yok mu incelendi mi ? şu anlattığınız olay hiç basite alınacak bir iştahsızlık durumu değil çünkü.. yerinizde olsam gerekirse doktor doktor gezerdim 2 3 doktorun dedigiyle asla kalmazdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…