Bebeğim emerken emmeyi bırakıp ağlıyor :( Lütfen yardım

dilektr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2016
103
45
34
Herkese merhaba,
Bugün bebeğimin 43.günü ve emerken sıkıntı yaşıyorum. Emmeye başlıyor 2-3 dk sonra kendini memeden atıp ağlamaya başlıyor. Her emmede yapmıyor ama ben stres yapıyorum normal mi bu?
Göğüs uçlarım var , sütüm de geliyor çünkü emmediği için manuel göğüs pompası aldım ve sağıp veriyorum.
Sağıp verdiğim için kolaya mı alıştı acaba?
Başına gelen var mı? Nasıl atlatabilirim bu durumu?
Doymadığı zamanlarda takviye mama da veriyorum ikisini de bayılarak içiyor ama emmek zoruna gidiyor.
Lütfen yardım edin kafayı yemek üzereyim

gaz sancısı giriyordur ona kuzum benımmm,
bol bol kımyon cayı iç hem sütteki gazı alır hem sütünü arttırır , sonra bana dua edersin

gaz sancısı giriyordur ona kuzum benımmm,
bol bol kımyon cayı iç hem sütteki gazı alır hem sütünü arttırır , sonra bana dua edersin
Gaz sorunu yaşayan bir bebek değil ki, ama deneyeceğim tabii. Nasıl yapılıyor peki kimyon çayı? Kısadan tarifini verir misin?

Sutunuz hizli akiyorsa emmeye yetisemiyordur. Onden biraz sut sut sagip emzirmeyi deneyin. Sut akis hizinizin normal oldugunu dusunuyorsaniz, gazi da yok diyorsaniz aklinizda bulunsun emerken aglama, kendini geri atma sut alerjisi belirtisi. Sut alerjisini biraz arastirin, bebeginizin kakasini gozlemleyin. Sulu, mukuslu, kopuklu, kotu kokulu, kanli, yesil kaka alerjiye isaret ediyor. Egzama, konak, inatci pisikler de ayni sekilde alerji belirtisi.

1 ayliktan beri ayni sorundan muzdaribiz, cozumunu de sebebini de bulamadik. Alerji olabilir diye odakliyim bende alerji uzmanina gidicem simdi arastiriyorum

1 ayliktan beri ayni sorundan muzdaribiz, cozumunu de sebebini de bulamadik. Alerji olabilir diye odakliyim bende alerji uzmanina gidicem simdi arastiriyorum
Ben alerji olduğunu düşünmüyorum hiçbir belirti yok bu söylediklerimin dışında. Siz gidin lütfen sonucu söyleyin. İnşallah çözüm bulabiliriz.
Şuan kaç aylık bebeğiniz ?

Ben alerji olduğunu düşünmüyorum hiçbir belirti yok bu söylediklerimin dışında. Siz gidin lütfen sonucu söyleyin. İnşallah çözüm bulabiliriz.
Şuan kaç aylık bebeğiniz ?
5 aylik oldu. Cok fena bir durum bir sure sonra iyic emmek ostemeyecek

Benim oglum 3 aylık,aynı sorun bende de var.normalde 15-20 dk emen cocuk 5 dk emip sonra memeyi red etmeye basladı. Memeyi kabul etmeyince diger memeyi veriyorum onuda 5 dk emdikten sonra bırakıyor. O zaman tekrar ilk memeye geçiyoruz. Bu süreç böyle gidip geliyor
Doktorumuza sordugumda çişini kakasını yeterli yapıp yapmadıgını sordu onda bir sorun yoktu,kilo alımıda normal dedi.tablo böyle olunca bu duruma bebeklerde meme grevi diyoruz dedi. Yakşaşık 1 ay sürebilirmiş bu durum. Genellikle uykuluyken emzirmeye calış dedi. Uyku degilken de aynı şekilde devamlı memeyi değiştirerek emzir. Aglarsa ara ver zorlama sakinleştikten sonra tekrar emzirmeyi dene dedi. Uykuluyken gerçektende 20 dk kadar güzel emiyor.
Birde emzirme pozisyonunuzu degiştirin,ben bazen kucagıma yastık koyuyorum üstünde yatarken rahat emiyor

dilektr bebek yanında neden sütü sağıp veriyorsun? O biberona alıştığı için memeden gelen süt yavaş geliyor diye emmeyi bırakabilir. Doymadığı zaman mama veriyorum demişsin ama mama öyle rastgele verilmez üstelik onu da biberondan içiyorsa rahata alışır. Bebeği mama ve biberona kaptırmak istemiyorsan biberonu çöpe atmalısın. Her ağlaması açlık değildir gaz masajı yapıp rahatlat evire çevire emzir bol bol sarılın koklaşın :))

benim bebeğinde yedi aylik oldu canım ve biz doğumdan itibaren beşinci aya kadar aynı sorunu yaşadık ve bebegimle.bebegim 2 dk emip emmek istemiyordu 1 ay mama felan vermedim ama çaresiz kaldım bebeğim açlıktan ağlıyordu hem mama verdim hem emzirdim ama emzirmeyi uyurken yaptim daha güzel emiyordu .şimdi ise ne zaman emzirmek istesem emiyor maşallah.ek gıdaya da 4. ayda geçmiştim zaten şimdi emiyorda yemeklerden de yiyor.uyurken emzir vaz geçme canım biberondan da vazgeçme bence

bebeklerdeki problemlerin astim ya da alerji olarak nitelendirilmesi cok anlamsiz degil mi doktorum konuyu acikladiginda ben de gaywt mantikli bulmuştum. alerjinin sebebi zaten bulunamiuor yas kac olursa olsun. astım olanlarda nefes alirken degil nefes verirken sıkıntı yaşanırmış. hele de boyle küçücük bebeklerde hatta yenidoğanlardaki problemlerin nerdeyse tamami gazdan kaynaklaniyor ama bizi telaslandirip yok sut ve sut urunleri yemeyon icneyon alerjisi var gibi seylerle oyalayıp sagliksiz nesillere sebep oluyorlar.

Doğru bazen yanlış teşhisler oluyor anne de bebek de boşuna mahrum kalıyor çoğu yiyecekten. Ama Benim kızım da alerjikti biliyorum yani ne kadar zor olduğunu eğer teşhis edilmeseydi yavrum ne haldeydi sürekli kanlı kaka yapıyordu

dilektr ne yaptın emiyor mu bebeğin? Biberondan vazgeçme demişler yukarıda ama şimdi atacağım yazıyı oku. Biberon çok da menem birşey değil yani. Benim bebeğim hiç emzik de biberon da kullanmadı vb çalıştığım halde. Hiç de birşey kaybetmedi. Ev hanımları olanların çocukları da 3 yaşında hala elinde biberonla geziyor :)))

http://www.lllturkiye.org/2016/12/emen-bebeginiz-memeyi-ret-mi-ediyor.html?m=1

mesela bu kanli kakalarin sebebi de cok beslemekten ileri geliyormus. biz de beslenme aralarini aciktik. tabi cocugu ac birakarak degil her agladiginda once gazini hallederk kurtulduk bu sorundan

Bence naturpy milktea deneyebilirsin belki sütün için faydalı olur bence

yılma gazı varmıs gibi yapmıyorsa kolaya alıstırma . mamayı azalt emmesi daha da kuvvetlenir sagıp verdiğin için zoruna gidiyordur

Gaz sancısı, dr a danışıp gaz damlası
verin , sütünüzü emzirin , sağmak ile çocuk kolaya alışıyor , mama vermeye gerek yok çocuk çektikçe süt gelir, her kadın evladına yetecek sütü üretir , 3-4 Aydan sonra düzene girer çocuğun gazı ve emmesi

Gazdan huzursuz ve karnı ağrıyor.ben henuz lohusa olarak içeceğim bir gaz hapi bulamadim. Bulsam bende icicem bizimki de bendeki gazdan muzdarip oluyor ara-sira

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…