Bebeğim beşikten düştü

byn_passiflora

Guru
Kayıtlı Üye
5 Mart 2014
10
3
34
Merhaba 15 aylık bebeğim beşikten düştü sırt üstü direk yatar pozisyonda, gözlerde kayma bilinç kaybı, kusma, kızarma , şişlik olmadı. 2 saat oldu düşeli. Hareketleri gayet neşeli ve normal.yürümesi normal oyuncaklarıyla oynadı. İlk düştüğü zaman 1 dk ağladı sonra normale döndü. Doktoruna yazdım ancak dönüş yapmadı. Çok uykusu geldi artık dayanamıyor. Sizce uyumasında sakınca var mı? Bu konuda tecrübesi olan yazabilir mi?

Mesaja cevap beklemektense arama/acile gitme yapabilirsiniz böyle acil durumlarda. Şimdi biz ne diyelim ki buradan uyut desek çocuğa bir şey olsa?

Bence hemen götürmelisin doktora nolur nolmaz

Doktordan cevap bekleyene kadar neden ne olur ne olmaz diye acile götürmediniz ki
Daha öncede böyle bir olay yaşadık, mr ve röntgen çektiler ve bizi bilgilendirdiler. Kusma, şişme, bilinç kaybı gibi durumlarda tehlikeli diye. Boşuna çok ağır radyasyonlara maruz kaldık. Bu sefer takip ettim ve bunların hiç birisi olmadı çok sükür. Ben yanındaydım düşerken zaten sırt üstü yanıma düştü direk. Ben Odasını toplarken. Şu anda aciller hastalıktan kırılıyor. Çocuğa yarardan çok zarar olabilir diye düşündüm. Dr dönüş yaptı bu arada kusmasını, genel halini, keyfini takip edelim 2 saat geçtiyse uyku vaktinde uyuya bilir dedi.

Daha öncede böyle bir olay yaşadık, mr ve röntgen çektiler ve bizi bilgilendirdiler. Kusma, şişme, bilinç kaybı gibi durumlarda tehlikeli diye. Boşuna çok ağır radyasyonlara maruz kaldık. Bu sefer takip ettim ve bunların hiç birisi olmadı çok sükür. Ben yanındaydım düşerken zaten sırt üstü yanıma düştü direk. Ben Odasını toplarken. Şu anda aciller hastalıktan kırılıyor. Çocuğa yarardan çok zarar olabilir diye düşündüm. Dr dönüş yaptı bu arada kusmasını, genel halini, keyfini takip edelim 2 saat geçtiyse uyku vaktinde uyuya bilir dedi.
Rabbim beterinden korusun arkadaşım, ben anne adayıyım ondan evhamlıyım🥰

Hastaneler maalesef daha tehlikeli şuanki durumundan bence benim de kızım 9 aylıktı bez almaya gittiğimde yataktan düşmüştü ama bizim yatağımız öyle yüksek ki o da aynı sırt üstü düşmüştü aklım çıkmıştı doktorumuzu bende aradım bilinç kaybı gözlerinde kayma kusma yoksa 2 saat takip et uyutabilirsin demişti ben uyutup bir saat sonra uyandırıp tekrar genel durumuna bakmıştım birşey olmamıştı çok şükür.

Zaten bahsettiğimiz durumlar yoksa doktor da radyasyon almasını istemiyor boşuna röntgen tomografiye girmesine gerek yok bence

X