Bebeğim 1 ayda 200 gr almış lütfen bir bakar mısınız 😰😰😰😓

Kaç aylık. Memeler bir süre sonra terbiye olur. Bebeğin ihtiyacı kadar süt üretir yumuşak olması normal. Diğer aylarda kaç kilo aldı. Doğum kilosu kaç .
2900 doğdu her ay 1 kaya yakın aldı son 3. Ayda böyle oldu
Sağımı önerir misiniz emzirmeyle birlikte

2900 doğdu her ay 1 kaya yakın aldı son 3. Ayda böyle oldu
Sağımı önerir misiniz emzirmeyle birlikte
3. Aydan sonra kilo alımı düşer artık 1 kilolar almaz zaten. Endişelenmeyin. Bir bebek 5-6. Ay doğum kilosunun 2 katına çıkması normal kabul edilir . 2 ay güzel kilo almış. 3.ve 4. Aylar atak haftaları meme reddi uyku gerilemesi olabilir daha az emebilir. Size tavsiyem zaman saat tutmadan her gak guk dediğinde emzirin. Ayrıca emzirme sonrası sağım yaparak sütünüzü arttırabilirsiniz. Ne kadar talep olursa süt okadar üretir . Memenizi uyararak beyne sinyal daha çok süt üret şeklinde gider. Sagimdan süt cikmadi diye takmayın. Zaten emzirdikden sonra sağım yapacağınız için amaç sadece arttırmak. Hemen sütüm yetmiyor az kilo aldı diye düşünmeyin.

Sağım da yapayım mı sizce
bence sapmakla uğraşmayın belli aralıklarla ve bebek talep ettikçe emzirin. İlk aylarında iki üç saatte bir emziriyordum aç kalır susuz kalır korkumdan, hatta ne zaman isterse aralarda da emiyordu.
Bir kaç gün öyle takip edin zaten anlarsınız tutarken boş mu çekti, ağzında süt var mı, kakalı çişli kaç bezi çıkıyor. Meme ne talep edilirse o kadar süt salgılar bir süre ona adapte olur. Kendiniz de bol sıvı tüketip dengeli sağlıklı beslenin kuru yemişinizi proteininizi yeşilliğinizi her şeyinizi. Bebek için kaynak sizsiniz.

İyi bacım gözün aydın😅 Valla benide sağlık ocağı hemşiresi korkutmuştu da doktorumuz diş çıkarıyor normal dedi bana

3.5 aylık bebeğim var ve en son gittiğimizde 200 gr almış denildi 1 ayda
Çok üzüldüm
Mama takviyesi mi yapmalıyım
Sütüm az gibi ama belki de yetiyor mu anlamadım kafam çok karıştı

****geçen haftalarda çok ishal oldu bir de gaz olmasın diye uzun aralıklarla emzirdim belki aç kaldı 😓😓😓
En az 500 gr alması gerekiyor ki normalde alması gereken kilo 1 kg dir akranlarına göre kıyaslarsak, sütünüz yetmiyorsa mama takviyesi yapın, ben hem anne sütü hem de mama verdim , o şekilde toparlandı bebeğim...

Her ay anne sütüyle 600 gram alması gerekiyor en az yoksa zaten doktor ebe mama diyor . Mama takviyesi yapacaksınız başka çare yok tabi emzirmeyi de bırakmadan . Önce memeyi veriyorum emiyor sonra da diyelim ki 80 cc mama yapıyoruz çocuğa teklif ediyoruz ne kadar içerse bakıyoruz .

X