Çocuk Hastalıkları bebeği yeşil kaka yapan var mı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

girlinred

Ne mutlu Türküm diyene 🇹🇷
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2012
15.853
30.921
kızım haftaya 3 aylık olacak. sadece anne sütüyle besleniyor. yarın bir hafta olacak yeşil kaka yapmaya başlayalı. başka bir değişiklik yok kendisinde. bütün bezleri yeşil kakalı değil. bazen yeşil-sarı oluyor. 1-2 kere de normal rengini buldu. ama bir yeşil durumumuz var genel olarak. başına gelen var mı?

üşümüş ozaman bebek yeşil kaka yaparsa üşüdüğü için yapar benım oglumda oyle bı dısarı cıksam 10 dk da üşüyo aksama kakasının rengı degısıyo yeşil oluyo iyice ısınırsa düzelir bebekler özellikle geceleri üşüyolar sanırım beşigin üzerine carsaf kapatırsan burnundan aldıgı nefes bıle onu ısıtmaya yetiyo.:emir_bebek:

Sen çok fazla yeşil sebzeler tüketiyor olabilir misin? Bizim de oluyordu doktorumuz fazla yeşillik tüketmekten ya da fazla beslenmekten olabilir dedi. Sadece anne sütü veriyorsan emzirme aralığını uzat bir dene bakalım :KK34:

evet canım bunu komşum da söyledi ama evimiz sıcak çok şükür dışarı da çıkmadık. banyoda mı üşüdü acaba??? bir de bir hafta uzun değil mi bunun için yahu ısınmadı mı daha?? :) gerçi ben de ayağıma çorabı yeni giydim. terleyen bir insanım ve tişörtle dolaşıyorum normalde evde. ısınınca düzeliyor mu senin bebişin kakası? Allah bağışlasın bu arada.

Sen çok fazla yeşil sebzeler tüketiyor olabilir misin? Bizim de oluyordu doktorumuz fazla yeşillik tüketmekten ya da fazla beslenmekten olabilir dedi. Sadece anne sütü veriyorsan emzirme aralığını uzat bir dene bakalım :KK34:

evet yeşil kaka başlamadan önce tesadüfen bir hafta boyunca pırasa, salata,pancar otu, yeşil fasulye yemiştim. kestim hepsini. bir haftada atması gerekmez mıydı?? bebeğimin çok düzenli emdiği söylenemez evet. doktor 2 saat arayla demişti. ona uymaya çalışıyorum bazen daha sık ya da daha aralıklı oluyor açıkçası. yeşil kakanın yeni başlamış olması endişelendirdi beni. doktor kakadan tahlil falan yaptı mı bebeğine?

Öncelikle bebeğiniz hayırlı uğurlu olsun, ailenize sağlık huzur, bereket getirsin inşallah.
Aynı zamanda da geçmiş olsun, eğer kakanın yeşil durumu devam ediyorsa doktorunuza bir danışın derim.
Eğer doktorunuz muayeneye çağırırsa tedbir olarak son kakalı beziniz yanınızda götürün, yada küçük bir kavanoza kaka örneği koyun.
Bebeğinize olduğu kadar kendinize de özen göstermelisiniz, sağlam ve dengeli beslenip giyim kuşamınıza da dikkat etmelisiniz.

Son düzenleme:
merhaba geçmiş olsun ama endişelenecek bişey yoktur heralde
doğumla ilgili bi topik açmıştın ,merak ettim doğumun normalmı,sezeryanmı oldu?

epidural normal doğum yaptım arkadaşm :) çitlembik amin canım sağolasın. valla inşallh ben ısınınca düzelir. benim de dün içim üşüdü hasta değilim ama var bi tuhaflık. şimdi doktora gidecez tahlil falan yavrumun bütün günü orda geçecek. dedim yaşayan varsa bir danışayım. ooww acilen koş doktora diyen varsa haftaya aylık kontrolünü beklemeden giderm yarın :)

Öncelikle bebeğiniz hayırlı uğurlu olsun, ailenize sağlık huzur, bereket getirsin inşallah.
Aynı zamanda da geçmiş olsun, eğer kakanın yeşil durumu devam ediyorsa doktorunuza bir danışın derim.
Eğer doktorunuz muayeneye çağırırsa tedbir olarak son kakalı beziniz yanınızda götürün, yada küçük bir kavanoza kaka örneği koyun.
Bebeğinize olduğu kadar kendinize de özen göstermelisiniz, sağlam ve dengeli beslenip giyim kuşamınıza da dikkat etmelisiniz.

ay evet birkaç bezinin fotoğrafını çektim zaten ne olur ne olmaz.

epidural normal doğum yaptım arkadaşm :) çitlembik amin canım sağolasın. valla inşallh ben ısınınca düzelir. benim de dün içim üşüdü hasta değilim ama var bi tuhaflık. şimdi doktora gidecez tahlil falan yavrumun bütün günü orda geçecek. dedim yaşayan varsa bir danışayım. ooww acilen koş doktora diyen varsa haftaya aylık kontrolünü beklemeden giderm yarın :)

hayırlı olsun bebeğin :)

amin cümlemizin bebeğini Allah bağışlasın bizlere benim bebeğim ısınınca en fzla 3 bezden sonra düzeliyo kakanın rengi ama senin cok dıkkatlı olman lazım bu yasıma kadar kısın bıle ayağıma corabı zorla gıyerdım sımdı patıkle gezıyorum mecburen bu arada göğüslerinide kapalı tut cok terlıyosan göğüslerini kapatacak sekılde sıcak hvlu koy sütün soğur bebek hasta olur derler bundan cok emın degılım ama soyle dıyeyım bı gun bebegmı babasına bırakıp markete gıttım geldım emzırdım aksama yıne kakası yesıldı muhtemelen dogru yanı benım göğsüm üşüyünce oda aldı benden sogugu yedıklerınle alakası var mı bılmıyorum 1 2 gun daha dıkkat et ve kontrollu ol yedıklerıne bebegının ve kendı vucut sıcaklıgına dıkkat et hala degısmezse doktora görün.

amin cümlemizin bebeğini Allah bağışlasın bizlere benim bebeğim ısınınca en fzla 3 bezden sonra düzeliyo kakanın rengi ama senin cok dıkkatlı olman lazım bu yasıma kadar kısın bıle ayağıma corabı zorla gıyerdım sımdı patıkle gezıyorum mecburen bu arada göğüslerinide kapalı tut cok terlıyosan göğüslerini kapatacak sekılde sıcak hvlu koy sütün soğur bebek hasta olur derler bundan cok emın degılım ama soyle dıyeyım bı gun bebegmı babasına bırakıp markete gıttım geldım emzırdım aksama yıne kakası yesıldı muhtemelen dogru yanı benım göğsüm üşüyünce oda aldı benden sogugu yedıklerınle alakası var mı bılmıyorum 1 2 gun daha dıkkat et ve kontrollu ol yedıklerıne bebegının ve kendı vucut sıcaklıgına dıkkat et hala degısmezse doktora görün.

aynen sorma patik bile giydim dün akşam kalınlaştırdım üstümü. bakalım işte deniycem birkaç gün kendimi sıcak tutmayı.

bunun sonucunda soğuk algınlığı ilacı kullanmamız gerekmeyecek değil mi...

Fotoğraf değil canım, bizzat kakayı götür.
Tahlil isteyebilir, hastane de kaka beklemektense hazır götürebilirsiniz.

evet canım yaa 2 mart günü dediğini yaptım son bezini hastaneye götürdüm yanımda. yemyeşil değildi sarı ağırlıklıydı hatta. doktor olur bu dedi verdik hemen. birşey çıkmadı çok şükür.
iki gündür de sıvı yapıyor kakayı. yeşillik aynen devam yani. sıcak tutamadık galiba biz bu yavruyu yeterince giydirmedik üstünü. şimdi külotlu çorap giydirdim pantolonunun altına. içinde uzun kollu çıtçıtlı body, ayağında yün patik ve sırtında yün yelek var. terlemiyor. kendiliğinden düzelir mi acaba ne dersiniz??

evet canım yaa 2 mart günü dediğini yaptım son bezini hastaneye götürdüm yanımda. yemyeşil değildi sarı ağırlıklıydı hatta. doktor olur bu dedi verdik hemen. birşey çıkmadı çok şükür.
iki gündür de sıvı yapıyor kakayı. yeşillik aynen devam yani. sıcak tutamadık galiba biz bu yavruyu yeterince giydirmedik üstünü. şimdi külotlu çorap giydirdim pantolonunun altına. içinde uzun kollu çıtçıtlı body, ayağında yün patik ve sırtında yün yelek var. terlemiyor. kendiliğinden düzelir mi acaba ne dersiniz??

Zaten bu şekilde giydirmek gerekiyor.
Benim kızım 2 yaşında buna rağmen pantolon yada eşofmanın altında külotlu çorap atletinin üzerine uzun kollu çıtçıtlı badi, üzerine kalın penye ve örme yelek.
Dikkat edin lütfen, üşütüp daha ciddi rahatsızlıklara kapı açılmasın.

Zaten bu şekilde giydirmek gerekiyor.
Benim kızım 2 yaşında buna rağmen pantolon yada eşofmanın altında külotlu çorap atletinin üzerine uzun kollu çıtçıtlı badi, üzerine kalın penye ve örme yelek.
Dikkat edin lütfen, üşütüp daha ciddi rahatsızlıklara kapı açılmasın.

inanamıyorum. ama doktorun bize söylediği giydirme şeklini anlatayım: 22-24 derece oda sıcaklığında kısa kollu çıtçıtlı body, üstüne uzun kollu bir tulum. bu kadar... hatta gece sıcaklık 20-22 derece olsun, koltuk altından örtün penye battaniye demişti. bu kadar yapmadık tabii ama sizin gibi de giydirmedik hiçbir zaman. doktora uysaydık demek ki ohoo :)

X