bebeği ters duran varmııııı

silver32

sütdanasınınanası
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2007
97
0
slm kızlar gecen hafta kontrole gittiğimizde şeker kızımın ters durduğunu söledi doktor teyzesi kendimi normal doğuma o kadar hazırlamıştımki sezeryan ihtimali olabilir dei sizin bebeklerin duruşlerı hakkında doktorunuz ne dedi ters duran varmı arkadaslar

bana dedi ama pek anlamadım zaten okadarda önemli değil benim için çünkü zaten sezeryan olacağım...

enimde son gittiğimde ters duruyodu kızım ama
son 3-4 haftaya kadar bile dönmeyip daha sonra dönebiliyomuşlar
artık sezeryan gerekirse onu oluruz napalım yeterki sağlıklı olsun bebeklerimiz
ama ben ters olduğu için nasıl yatacağımı şaşıyorum şimdi ayaklarının ve vücudunun nerde olduğunu biliyorum ya onun vermiş olduğu hassasiyetle sağa dönüp yatsamayaklarını eziyomuşum gibi
sola dönüp yatsam kollarını ve vücudunu eziymuşum gibi hissediyorum
kısacası hep tedirgin bi şekilde yatıyorum
onların suyun içinde olduklarını bizim yatış şeklimizden etkilenmediklerini biliyoruma ama annelik işte
elde değil napayım :)))
daha şimdiden bu kadar önemsiziyoruz onları daha sonraları nasıl davranırız bilimiyorum artıkkkkkk

arkadaşlar ben mayıs annesi olarak bebeğin dönmesi ile ilgili bilgimi aktarayım.bende sezeryan olucam ama sırf meraktan doktoruma bu gidişimde sordum.bebeğin son haftasına kadar dahi dönme ihtimali varmış.yani 30.haftada dönse bile tekrar dönebilirmiş.o yüzden bence siz rahat olun ve bekleyin. olmazsa sezeryan olur. stres yapmayın bence daha çok etkilenir bebişler.. SİLVER-32 kaç haftalık canım bebeğim bilmiyorum ama doktor sanki acele karar vermiş.

arkadaşlar ben mayıs annesi olarak bebeğin dönmesi ile ilgili bilgimi aktarayım.bende sezeryan olucam ama sırf meraktan doktoruma bu gidişimde sordum.bebeğin son haftasına kadar dahi dönme ihtimali varmış.yani 30.haftada dönse bile tekrar dönebilirmiş.o yüzden bence siz rahat olun ve bekleyin. olmazsa sezeryan olur. stres yapmayın bence daha çok etkilenir bebişler.. SİLVER-32 kaç haftalık canım bebeğim bilmiyorum ama doktor sanki acele karar vermiş.

canım 30 haftalığız doktora normal doğum istediğimi söylemiştim oda sezeryan sözkonusu olabilir kendini sartlandırma strese girersin diye söledi sanırım ama yine dönebilirmiş sıkıldım bi bitse su 9 ay yüzüstü uyumak isityorum

bence hiç sorun etme sen rahat ol.30lu haftalara başlamışsın zaten az kaldı sayılır. Allah hayırlı doğumlar nasip eder inşallah hepimize.

BEN BUNU ÇOKTA FAZLA ÖNEMSEMEDİM SANIRIM.
O NEDENLE HiÇBiRŞEY BİLMİYORUM :KK43:(
DOKTORUMDA SÖYLEMEDİ BİŞEY....

cnm daha erken ya bunun kararını vermek için benim bebişim de ters duruyor ama sürekli değişiyor onların hareketleri 32.hafta da kesin belli olur gerçi o zaman bile kesin diye birşey olamaz son hafta da dönebilir o yüzden pek dert etme.yurtdışında olsa ters olsa da doğurtabiliyorlar ama bizim türk doktorlar nedense pek yanaşmıyor hemen sezeryan diyorlar ters görünce neyse hayırlısı olsun sağlıklı olsunlar da önemli olan o.

benim de ters duruyor bebeğim ama son haftaya kadar dönebilir.bol yürüyüş önerdi doktorum.

X