Bebegi kucaga vermek istememek

SeviyomHee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2017
2.406
6.086
Annemin gününde bir kadın var. Bebeğinin 40 ı daha yeni cıktı. Birileri sevmek için eline aldıkça ben gerildim korktum panik oldum. Ya biri düşürürse, ya mikrop bulaşırsa, ya çocuklar severken internetteki videolardaki gibi şap diye yüzüne vurursa diye diye günümü kendime rezil ettim. Kadınların ellerine bakıp acaba yıkadı mi, gribi hastalığı var mıydı diye insanları inceledim durdum. Bebeğin annesi de gayet mutlu mesut bebegini sevdirdi.

Temizlik hastası falan değilim, hiç bir konuda böyle değilim ama minicik savunmasız bir yavru söz konusu olunca çok panikledim.

Hala etkisinden çıkamıyorum. Kendimi düşünüyorum. Ben kimseleri evime dahi almak istemem. O derece çok korkuyorum. Kendi çocuğum olduğu zaman herkes tarafından paranoyak ilan edilen, kimseyi yaklaştırmayan, kıskanç olarak ilan edilicem😭 bebek düşünmüyor musunuz diye soruyorlar bir de. Ben bu psikoloji ile nasıl anne olayım 😰

Benim gibi olup çocuk büyüten var mı, nasıl tepkilerle karşılaştınız. veya benim gibi biriyle karşılaşsanız ne düşünürsünüz, ben bu annelik isini kaldırabilir miyim?

Edit: çevremden duyduğum sapasağlam bir bebek gelen misafirin elinden düştüğü icin yollar önce işitme engelli ve zeka geriliği olan bir bebek haline gelmişti.

Müzisyenanne lakapli instadan fenomeni bir annenin bebeği Kartal bebek kalp nakli bekliyordu, sonradan kendisi bebek gormeye gelenler tarafından bulaşan bir mikrop yüzünden kalp nakli olduğunu anlatmıştı.

Bunlar bende cok etki bıraktı.

Son düzenleme:
bence gerçekten normal değilsiniz.
tamam yüzüne Gözüne aksirsa tiksirsalar ben de sinir olurum ama sevmişler yani.
annesi bile rahatken sizin bu kadar takmanız..

bence bir yardım almalısınız cocuk dusunmeden once çünkü kendi çocuğunuz olunca belli ki siz de çok zorlanacaksiniz

Ben ilk başta çok dikkat ettim. Fazla kalabalık ortamlara sokmadım. Ne olursa olsun dediğiniz gibi bebek veya cocuk cok kolay kapıyor herseyi. Biz mesela nerdeyse 3 hafta uğraşıyoruz yatılı misafirin hasta cocugunu getirdiği yüzünden. Önce bir güzel benim çocuklar hasta oldu, şu anda ben hastayim. Söz konusu çocuk olunca dikkat etmek lazim (tabi herşeyin ölçüsü iyi)

Bende sizinle aynı düşüncelere sahip olanilirim yüksek ihtimalle ama ekstrem durumlar dısında aslında hanımefendinin yaptığı sey yanlıs olmayabilir. Bagısıklık sisteminin gelişmesine destek oluyor ve böyle cocuklar daha az hasta oluyorlar. En azından benim alerji doktorum öle demişti bana. Sizin gbi biriyle karsılassam garipsemem cünkü bence de bebekler o sekilde büyütülmemeli =) =) kendi yegenim dahil 4 aya kadar öpmüşlüğüm yoktur. Ona zarar vermemek adına...

bence gerçekten normal değilsiniz.
tamam yüzüne Gözüne aksirsa tiksirsalar ben de sinir olurum ama sevmişler yani.
annesi bile rahatken sizin bu kadar takmanız..

bence bir yardım almalısınız cocuk dusunmeden once çünkü kendi çocuğunuz olunca belli ki siz de çok zorlanacaksiniz

Sorun bence tam olarak sevmeleri. Sevmek için dokunmaya gerek yok, bazen zarar görmesin diye uzak dururuz. Ben bunu çok yanlış buluyorum ve çevreye bakınca gerçekten de normal olmadığımı farkediyorum.

Herkes nasıl bu kadar rahat bilmiyorum. Benim kendi çocuğum olsa evden çıkamam heralde.

Bende sizin gibiyim. Bebeğim şuan 7 buçuk aylık yeni yeni öpüyorlar tabii oğlum hemen ağlar. Başta kimseye öptürmedim. Kucaklatmadımda. Herkes görmemişin çocuğu olmuş diyordu evet görmemişim napiyim dedim geçtim.

Bebeğiniz hasta olacağına bırakın insanlar kırılıp gücensin.

Ben ilk başta çok dikkat ettim. Fazla kalabalık ortamlara sokmadım. Ne olursa olsun dediğiniz gibi bebek veya cocuk cok kolay kapıyor herseyi. Biz mesela nerdeyse 3 hafta uğraşıyoruz yatılı misafirin hasta cocugunu getirdiği yüzünden. Önce bir güzel benim çocuklar hasta oldu, şu anda ben hastayim. Söz konusu çocuk olunca dikkat etmek lazim (tabi herşeyin ölçüsü iyi)
Siz anlatırken sinirlerim bozuldu. Düşüncesiz insanlara sinir oluyorum. Bana göre siz doğru olanı yapmışsınız

Bende sizinle aynı düşüncelere sahip olanilirim yüksek ihtimalle ama ekstrem durumlar dısında aslında hanımefendinin yaptığı sey yanlıs olmayabilir. Bagısıklık sisteminin gelişmesine destek oluyor ve böyle cocuklar daha az hasta oluyorlar. En azından benim alerji doktorum öle demişti bana. Sizin gbi biriyle karsılassam garipsemem cünkü bence de bebekler o sekilde büyütülmemeli =) =) kendi yegenim dahil 4 aya kadar öpmüşlüğüm yoktur. Ona zarar vermemek adına...
Çok haklısınız, çevrenin tepkisinden çekindim esas olarak. Benim ailem yine anlar ama eşimin ailesine anlatmak kolay olmayabilir 😣 gelin olduğum için alınabilirler istemiyor bizi gibisinden

Ya kadinlar dikkat ediyor hasta iseler zaten alip sevmezler korkma. Zaten elden ele buyuyuveriyor cocuk.. o insanlar kac cocuk buyutmusler deneyimliler kimbilir ablalar teyzeler onlar mi dusurecek ben cevremde gordugum kadari ile zarar gormus bir bebek daha gormedim.
Hem cocuklari fanusta gibi buyutmek bagisikliklarini dusuruyormus. Yani asiri steril hayat onlara yaramiyor.

Çocuk düşünün tabi ama önce bir rahatlayin. İlk iki ay evet dikkat edilmesi gerekir ama ondan sonrasında çocuğun bedenide hassas olmaması için ortama alışması lazım yazık. Ayrıca bebeğe birşey olmasın diye uzak durursaniz herkesten kafayı yersiniz yalnızlıktan emin olun. Benim bebeğim prematüreydi diye üç ay odasına benden başkası girmedi diyebilirim ama sağlık sorunu vardı ve çok hassastı yoksa bende alışsın için çıkarırdim. Ayrıca çocuğunuz insanlar arasına girince bütün mikropları toplaması merak etmeyin. Öyle olsa bizim çocuklarımız hasta olurdu herkes öyle yani.cok yazdım ama kb umarım yardımcı olmuşumdur.

Bence biraz yerinde bir tepki ama çok da abartmamak gerek. Karşı komşumuzun 4 tane çocuğu var toprağın, çamurun, soğuğun içinde büyüdüler. Ben yılda 5 kere grip olurken onlara hiçbir şey olmuyor maşallah.
2 3 yaşından sonra isterse toprak yesin 😂 ben bebekler çok etkilendiği için korkuyorum. Bir grip mikronundan kalp nakli bekleyen bebekler var

Çok haklısınız, çevrenin tepkisinden çekindim esas olarak. Benim ailem yine anlar ama eşimin ailesine anlatmak kolay olmayabilir 😣 gelin olduğum için alınabilirler istemiyor bizi gibisinden
Yok canım zaten hassas davranılması dogrudur. Biz yegenimi hiç öle sevmedik mesela. Dudağımda ruj varsa asla öpmem bütün makyajımı güzelce cıkarırım öle öperim öpeceksem. Ama dediğim gbi sakınmak mı iyi daha rahat olmak mı onu çözemedim.

Çocuk düşünün tabi ama önce bir rahatlayin. İlk iki ay evet dikkat edilmesi gerekir ama ondan sonrasında çocuğun bedenide hassas olmaması için ortama alışması lazım yazık. Ayrıca bebeğe birşey olmasın diye uzak durursaniz herkesten kafayı yersiniz yalnızlıktan emin olun. Benim bebeğim prematüreydi diye üç ay odasına benden başkası girmedi diyebilirim ama sağlık sorunu vardı ve çok hassastı yoksa bende alışsın için çıkarırdim. Ayrıca çocuğunuz insanlar arasına girince bütün mikropları toplaması merak etmeyin. Öyle olsa bizim çocuklarımız hasta olurdu herkes öyle yani.cok yazdım ama kb umarım yardımcı olmuşumdur.
Evet Çok güzel anlattınız çok teşekkür ederim. 😍

Sorun bence tam olarak sevmeleri. Sevmek için dokunmaya gerek yok, bazen zarar görmesin diye uzak dururuz. Ben bunu çok yanlış buluyorum ve çevreye bakınca gerçekten de normal olmadığımı farkediyorum.

Herkes nasıl bu kadar rahat bilmiyorum. Benim kendi çocuğum olsa evden çıkamam heralde.
ya şöyle bir sey var.
kimsenin çocuğunu alıp sap şıp opmuslugum yoktur
Yani en fazla konuşabiliyorsa biraz konustururum, yeni gülüyorsa bir iki kist pist yaparım:KK70:

40 li bebek sevmeden de anlamaz ki. Muhtemelen kucaklarina alıp maşallah gözü burnu ne güzel deyip bırakmışlardır diye dusunuyorum :KK70:

açıkçası çocukları tanimadiklarinin sevmesine karşı olsam da, kardeşlerine bile çocuklarını sevdirmeden insanlardan son zamanlarda nefret ettiğimden düşüncem boyle

X