Bebeği gecikenler var mı??

...DiLeK...

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
208
0
Benim minnoş bugün veya dün gelecekti, tık yok...... sabırsız sabırsız bekliyorum
Pazartesiye kadar gelmezse, Pazartesi suni sancı için gün vereceklermiş.
Yani 22.08'e kadar vakit tanıdılar...
Bense deli oluyorum, bir an evel geçsin bitsin, kızıma da kavuşmak istiyorum...
Acayip strese girdim, benim gibi olan var mı?

Ahh cnm kiyamam yaa...Kesin cok zordur bu bekleyis..Ama sen kizina oyle rahat bir yer vermissin ki karninda o cikmak istemiyor..Tadini cikart bu son gunlerinin..Ben dogduktan sonra onu tekrar icime sokmayi cok istedim cunku..O kadar buyuk bi sevgi duyuyo ki insan..O agladigi zaman ozellikle keske tekrar icime sokabilsem de sakinlestirebilsem diyeceksin hep..Umarim kolay olur dogumun arkadasim..Sagliklar diliyorum ikinizede...

canım benimde son 4 günüm var ve bana da hiç olacakmış gibi gelmiyo gününde.korkuyorumda bi yandan.inşallah bi sorun çıkmaz.çok sıkıcı bişi ha oldu ha olacak diye beklemek

canım benimde son 4 günüm var ve bana da hiç olacakmış gibi gelmiyo gününde.korkuyorumda bi yandan.inşallah bi sorun çıkmaz.çok sıkıcı bişi ha oldu ha olacak diye beklemek

bir de arkadaşlar şirin, sevimli bebeklerini kucaklarınca alınca insan daha bir sabırsızlanıyor...senağlama

umarım beklemezsin....

hem sabırsızlık var hemde sıkıldım artık acısı çok aluyo.bazende korkuyorum.bi sorunmu varda şimdiye kadar olmuyo diye.hayırlısı artık allah nasıl isterse öyle olacak

cnm benim beklemek zordur eminim,benimki erkenden geldi:) umarım seninki de gecikmez annesi daha fazla,yerinden çok memnun demek ki :))) sağlıkla gelsin inş...

cnm ya bende 37+6 oldum..öle keyifliki hissediorum..hiç gelme niyeti yok gibi suni sancı yemek istemiorum..hepimize hayırlı dogumlar

merhabalar benimde kızım şu an 11 yasında verilen tarihten 6 gün sonra dünyaya gelmişti sunni sancıyla yoksa çıkacağı yoktu erken gelmeleri süpriz oluyo geç gelmeleri ise büyük stres sağlıkla hayırlı doğumlar

Kıslarrr, yazdıklarınıza çok teşekkür ederim hihoyyyt

Alman ve ingiliz forumlarından da yararlanıyorum da, onlarda da bir sürü "kocakarı" yöntemleri öğrendim
Alman ebeleri tampona karanfil yağı damlatıp, vajinaya sokuyormuş ve sancı başlıyormuş...
Ama tabiki ebenin yapacağı birşey, ben ve sanırım sizler de öyle birşeyi cesaret edemeyiz.
Ya da hint yağı (Castor oil plant) içirirlermiş o da bağırsaklarda anormal bir hareket oluşturduğu için, rahmin kasılmasına, be böylece sancılara neden oluyormuş---ama yine annişlerin öyle kafalarına göre yapabileceği birşey değil.

Zaten ebe yapsın, ebe de yanınızda bulunsun diye ikaz ediliyor!!!

İngiliz forumlarında da başka başka tavsiyeler de vardı, Çarşamba günü benim aklıma yatan bol Şeftalisuyu (bağırsak hareketleri), hurma (bu rahim ağızını yumuşatıyormuş ve rahmin açılmasını sağlayıp ayrıca kolay doğum için faydalıymış)
bir de tarçını denedim...

mantıklı miktarlarda şeftali suyu, hurma ve tarçın tükettim , dün nişanım geldi de, sabahtan beri sancılarım için nöbetteyim.
Hastaneyi aradığımıda, nişanım geldi diye, sancıların sıklaşsın öyle gel dediler, bazen nişandan 2 hafta sonra doğuranlar da oluyor dediler
2 saattir 5 dak bir-10 dak bir geliyor..ama öyle çok güçlü değil.muhtemelen yine başka zamana kaldı :) ama yine de çok heyecanlıyım :teytey:

Neyse ya....rahmetli babamın bir sözü vardı,: ahmak çabalar yorulur, iş yine de olacağına varır diye ...a.s ...muhtemelen olacağı var

süpersin cnm yaa... :sm_cool: ben de 39. haftamı bitirdim, daha kızda ses soluk yok,
epidural normal istediğim için bizim bıcırığın keyfini bekliyoruz mecburen. ama akıllı benim kızım antalyanın sıcağında doğup da napıcam , pişik , isilikle mi uğraşıcam ne kadar geç gelirsem o kadar iyi diye düşünüyo sanırım, ama bi de bana sorsa :CüvCüv:

hemen şeftali suyu hurma ve tarçın tüketmeye başlıyorum canım... Antalyadaki tüm stokları bitiricemm... cokacimcoook
gelişmelerden haberdar ederim... :roflol: a.s.

berencim bende antalyadayım manavgatta..kızımda gelmek istemiyor...sıcaktan dolayı sanırsam :)artık kurtulmak istiyorum..sıcaklar bunaltıyor valla..bide agırlık öyle çokki..belim sırtım hertarafım agrıyor...allah kurtarsın hepimizi...

seni cok iyi anliyorum bende temmuz annesiyim
kizim gununu gectiydi ve 41+5 olarak geldi insallah sizleri cok bekletmez yavrulariniz cok zor
heleki benimki pek bi zordu
rabbim sag selim cocuklariniza kavusmayi nasip etsin insallah bi avazda insallah

canım benim kızda gecikti.ayın 22 sine kadar bekliycez olmazsa alacaklar.o kadar sancım varki bu sancıya olması gerekiyo diyo doktor ama bişi yok.normalde 2 hafta önce bekliyodu dr.hayırlısı herşeyin allah izin verecek ki gelsin.gerçi bana irsi olabilir dedi dr.bende 42 haftayı doldurmuş doğmuşum

Ahh bende aynı dertten muzdaribim. Herkes gözüme bakıyo doğur die ama tık yok, ne sancı var nede başka bişi. Çok sıkıldım artık

cnm benim bebegimde kendiliginden gelmedi .... rahmimde hic bi acilma olmamisti
bebegimin suyu cok azdi oyüzden tahlikedeydi doktorlar bebegimi suni sanci vererek dogurmami istemislerdi dogum tarihinden bir hafta önce .. ama sonra biraz daha beklemeye karar verdiler .
neyse gelmesi gereken dogum randevuma kadar hic bisey olmayinca bebisi suni sanci vererek dogurtmaya karar verdiler ......
bebisin suyu az olmasaydi belkide hic gelmek istemicekti ))

cnm insallah bebisin kendiliginden gelir ....

9 ay bekle bekle dogacak diye.sonra dogmaması ne zor olur bee.artık günler ay gibi gelir insana ayoll.ne inatçı oluyıor şu zamane bebekleri de yaw.benimkide daha hareketlerini hissettirmiyor inatçı nolcekkkkkkk

selamm, aranızda doğuran oldu mu? ben hala bekliyorum ya, rahatı yerinde galiba hala tık yok. biz tembel agustos annelerindeniz galiba:):CüvCüv:

ya 40 haftayı da geçer mi acaba? kardeşimin de 6 Eylülde düğünü var, o zamana kadar doğurayım diyorum:jeyyar:
şu şeftali, tarçın gibi yolları deneyip doğuran oldu mu aranızda?CADIARZU

canım ben daha doğurmadım doğuracak gibide durmuyorum
sen daha 40 a gelmemişsin dur sabırsızlanma
ben 40 da geçtim
herşey şaka hayırlısını diliyelim

merhaba arkadaşlar bende ağustos annesiyim,,,,bebeğimin 23 ağustosta gelmesi bekleniyor yani 4 günüm var ama hiç sancım yok şuan doktorum 22 sinde sezaryan yapmaya karar verdi zaten bebişimin başı yerleşmemiş,allah hepimizin yardımcısı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…