Makyaj Ürünleri BB Krem Nedir? Kimler Kullanabilir?

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

Ecednc

dedikoducum.wordpress.com
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2012
59
0
Bildiğiniz gibi geçenlerde Maybelline’in BB kremini almış ve sonuçları sizinle paylaşacağımı yazmıştım. Ürünü birkaç haftadır kullanıyorum ve etraflıca inceleme imkanı buldum. BB krem alacaklar için faydalı bilgiler ;
images

Cildiniz kusurluysa ve kapatıcılık özelliği arıyorsanız, BB Kremi en fazla fondöten bazı olarak kullanabilirsiniz. Kapatıcılık özelliği çok fazla yok.
Kuru bir cilde sahipseniz ve sizin de cildiniz benimki gibi fondöteni bir türlü emmiyor, pul pul ve çirkin bir görüntü oluşturuyorsa; BB kremin rahatça emilen, nemli formülü size istediğiniz etkiyi sağlayabilir.
Hassas bir cildiniz varsa, güneşten veya soğuktan korumak için oldukça güzel bir seçenek.
Cildinizin tamamen mat bir görünüme kavuşmasını isteyenlerdenseniz, BB kremle birlikte mutlaka pudra kullanmanız gerektiğini hatırlatayım.Çünkü BB krem nemlendirici içeriği yüzünden , cildinizde başta yoğun, sonrasında ise hafif bir parlaklık yaratacaktır.
Cildinizde tek tük çıkanlar dışında sivilce yoksa ve doğal bir görünüm istiyorsanız, BB krem bu iş için biçilmiş kaftan denebilir. Tek tük kusurlarınızı da likit bir kapatıcı ile kapatırsanız, inanılmaz doğal bir görünüme kavuşacaksınız.
Tonlandırıcılara benzer bir etkisi olan BB krem, sadece cilt tonunu düzenler ve eşitler. Kısaca sivilce ve lekeleri kapatmak konusunda elverişli değildir. Diğer maddede dediğim gibi cilt kusurları için likit kapatıcı kullanmanızı öneririm. Özellikle likit kapatıcıyı tercih ediyorum ki, stick kapatıcılar gibi BB kremin yarattığı doğal görüntüde iğreti durmasın.

Son düzenleme:
yağlı krem gibi parlıyormu simlimi. fondö düşünüyordum fiyatı ne kadar. yüzde çok belli oluyormu.

Yağlı gibi parlıyor. İlk sürdüğünde çok parlıyormuş gibi görünse de, cilt emdikçe o azalıyor. Kötü bir görüntü oluşturacak kadar parlamıyor kesinlikle ama mat bir görüntü isteyenler pudra ile kullanmak zorunda kalır bence. Yüzde aşırı derecede belli olmuyor, çok doğal duruyor.Cildin aydınlık ve tek renk olmasını da sağlıyor aynı zamanda.Ama dediğim gibi kapatıcılığı az.

fiyatı ne kadar. cilt emiyosa bakım yapıyormu. cildi besliyorsa tam soğuk havada cildi korur. soğukta cildi kurutuyor. nemlendiriciler çok işe yarıyor.:21: :21:

Cildi çok güzel nemlendiriyor. Fiyatı 25 tl kadar sanırım. Güneşin zararlı etkilerinden de koruyormuş üstelik.

Cildi çok güzel nemlendiriyor. Fiyatı 25 tl kadar sanırım. Güneşin zararlı etkilerinden de koruyormuş üstelik.
sağol canım aklıma yattı. bb kremden alcam benim cildim pul pul soyuluyor dökülüyor.peeling muhakkak yapıyorum, bide iyi bi nemlendirici işimi görüyor. hem hafif bi kapatıcı hem yoğun nemlendirici tam benlik. çok ta pahalı değilmiş fiyatı uygun çok sağol. :KK9: :KK9: :KK9:

Rica ederim :) Yakınlarda Gratis varsa yılbaşı indirimi vardı orda ben 18 e mi ne almıştım :KK34:

Bir sürü BB krem denedim.. Garnier, watsons, pure beauty bla bla.. hiçbirinden memnun kalmadım. Maybelline'i tek geçerim. Birde the balm shelter.

Bir sürü BB krem denedim.. Garnier, watsons, pure beauty bla bla.. hiçbirinden memnun kalmadım. Maybelline'i tek geçerim. Birde the balm shelter.

Missha yı denemedin mi yoksa? Missha BB kremlerin atası ve en iyisidir, zaten bu BB krem olayını ilk çıkartan markadır, olayın anavatanından Japonya'dan gelir, mucizevi bir kremdir. Renk açar, lekeleri giderir, cildi pürüzsüz hale getirir.

Missha yı denemedin mi yoksa? Missha BB kremlerin atası ve en iyisidir, zaten bu BB krem olayını ilk çıkartan markadır, olayın anavatanından Japonya'dan gelir, mucizevi bir kremdir. Renk açar, lekeleri giderir, cildi pürüzsüz hale getirir.

Missha bana fondöten gibi geliyor. Ben yüzümde hafif durmasını istiyorum. Zaten çok kusurum yoktur yüzümde.

Missha bana fondöten gibi geliyor. Ben yüzümde hafif durmasını istiyorum. Zaten çok kusurum yoktur yüzümde.

Hayır kesinlikle fondöten değil. Renkli nemlendirici diyebiliriz en fazla, çünkü kapatıcılığı az. Sivilce kırmızılıklarını silip, lekelerin üstünü örtüyor ama hala ten dokusunu görebiliyorsun. Çok hafif, cildin nefes alıyor ve yüzde maske gibi durmuyor. Canlı bir ışıltı veriyor yüze. Kesinlikle bir şans vermelisin, dediğim gibi bu işin uzmanı Missha çünkü.

Bunu da netten buldum:

$missha-bb4.jpg

Son düzenleme:
Hayır kesinlikle fondöten değil. Renkli nemlendirici diyebiliriz en fazla, çünkü kapatıcılığı az. Sivilce kırmızılıklarını silip, lekelerin üstünü örtüyor ama hala ten dokusunu görebiliyorsun. Çok hafif, cildin nefes alıyor ve yüzde maske gibi durmuyor. Canlı bir ışıltı veriyor yüze. Kesinlikle bir şans vermelisin, dediğim gibi bu işin uzmanı Missha çünkü.

Bunu da netten buldum:

Eki Görüntüle 585617

Tesekkur ederim canim belki elimdekiler bitince denerim ama suanlik dusunmuyorum baska bb krem :))

ben Garnier ın bb sini almıştım halen kullanıyorum 10 lira civarıydı fiyatına göre ii bence ,benim cildim kuru daha canlı gösteriyor..

xxxxxx
Sadece Missha'nın kremi cilt rengini açar, lekeleri azaltır, güneşten korur, cilde ışıltı verir, cildi pürüzsüzleştirir ve nemlendirir.
Garnier vs. sadece renkli nemlendiricidir zira Missha'daki içeriğe sahip değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
ben garnierin bb kremini almıştım fondötenle kıyaslanamaz bile.hafif renk veren nemlendirici krem gibi bir şey. cildim de yağlı olunca hiç kullanamadım aldım birkaç kere kullandım evde duruyor.fondöten gibi duracak bb krem bilmiyorum ama garnieri tavsiye etmem:KK34:

ya bu bb krem bildiğin fondoten.. tek farkı güneş kremi gibi koruyucu özellikte verilmiş olmuş adı bb krem :) bende aldım fondoten niyetine kullanıyorum :)

ben sevdim bu bb kremleri.en azından içim bir parça daha rahat sürüyorum.diğer türlü cildime fazlasıyla üzülüyorum

arkadaşlar misshanın hangi bb sini almalıyım sitesinde bir sürü türü var cildim beyaz değil ama açık tenli birde göz altlarına sürülebiliyormu

X