Bayramları hiç sevmiyorum

NaZaR_BoNCuGu

Güneş topla benim için!
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2007
930
18
bayramlari hic sevemiyorum.o gunum berbat geciyo
herkes ailesinin yaninda bayram keyfi yasarken benim aklim annemlerde kaliyo senağlama ne bir akraba ne bir arkadas...esimin kardesi geliyo almanyadan cok kiskaniyorum tum ailesi toplaniyo masa etrafinda ben el kizi gibi bi kosede onlara bakiyorum bu benim cok zoruma gidiyo senede 4 5 kere gelip haftalarca kalabiliyor ben kac senedir gidemiyorum.

bayram geldi ben simdiden aglamaya basladimsenağlama bilmiyorum ailesi uzakta olanlar nasil geciriyo istiyorumki telefon kamera acik olsun onlari gorum basinda oturuyum oylece cok istedim bu sene turkiyede annemin babamin yaninda olayim ama gondermediler hamilesin diye ki bu bayram cok guzel olacakdi kardesim askerden izne geldi onu goriyim dedim bayram var nisanimiz var beraber buyudugum arkadasimin ve amcamin oglunun ve ben gidemedim kaldim burdasenağlama yazin iznede gidemiycekmisim simdiden duyuruyolar zaten bu senede gidemezsem 3 sene olacak senağlama esime simdiden basladim 2 aylikken giderim gonder diye ya umarim yumusacik olan kalbi izin verir:çok üzgünüm: cunku benim en buyuk derdim aileme olan ozlemim onuda ancak burda anlatarak rahatlayabiliyorum tabi bayram gunu gecene kadar rahatlayamam..

hadi hepsini gecdim ben cok ozledim ya babamin kokusunu sarilmayi...:çok üzgünüm:

ayyyyyyyy canım ya eminim çok zordur
allah güç versın ama elınden bişe gelmıyo üzülürsen bebek de üzülür düşünme
ama neden 3 senedir gıdemedın ki hamıle olmadan önce yani

Ahh canım içim acıdı inan..:çok üzgünüm:
İşte eş de olsa,eşin ailesi de olsa,insanın kendi anası babası gibisi yok,olamaz da..:1hug:
Allahım tez zamanda bitirsin bu hasreti,kavuşun inşallah birbirinize..:Saruboceq:
Kıyamadım inan ki..
Yaşadığım bir durum değil sadece destek olmak istedim..:nazar:

esimin isleri yuzunden benide gondermedi yalniz
bu senede cocuk dogacak izin yok yoksa gidecekdim 3 senedir esimle bir gidemedim

cok saol laale bu kadar zor geliceni hic dusunmedim
ki nisanlanirken her istediginde gondeririz diyenler simdi esim izin verdiginde bile kafa sisiriyolar...

düşün ki senin annen baban varlar ve sağlar...
tatlım düşünsene yetimhanelere bırakılmış binlerce milyonca insan ne yapsın

tabiki sende üzülmekte haklısın ama senin durumun o kadar da kötü değil be yavrum, hadi sil gözünün yaşını:teselli: bak üstelik hamilesin de ...üzüntü bebeğine zarar verir..onlar anneyi çok iyi hissederler:ecrin_bebek:

üzülmen için değil yazdıklarım,
sadece çok sinirlendim , baştan söylemek istedim,
evlenince kadının ailesini unutmasını bekleyen insanlardan ,
NEFRET EDİYORUM.
3 sene ne demek ya,
insan allahtan korkar,
gurbet ellerde ,
ayıp ya,
bence senin demene bile gerek yok,
eşin ayarlamalı bunu ,
eğer amaç yuva kurmak,mutlu olmaksa,
senin anan babanı görmeden mutlu,huzurlu olabileceğini nasıl düşünebilir ki,
ben çok kızdım,
sabret diyorum,sabret,
sabrın sonu selametTİR İNŞALLAH...
İYİ BAYRAMLAR SANA VE BEBİŞİNE...:1hug:

cok saol laale bu kadar zor geliceni hic dusunmedim
ki nisanlanirken her istediginde gondeririz diyenler simdi esim izin verdiginde bile kafa sisiriyolar...

Anlıyorum diyemiyecem,çünkü belirttiğim gibi yaşamadım o kadar ayrı kalmayı ailemden..
Eşinizle beraber hareket etseniz,en azından aile sorunlarınıza başkalarını karıştırmasanız daha iyi olur gibime geldi.. Yani sadece bu gelme,gitme konusu değil her probleminizi kendi içinizde halledin..:teselli:

marul demişya evlenınce kadının ailesini unutmasını bekliyorlar gerçekten çok doğru

en azından kendım için sankı benı bu yaşa onlar getirmemiş buyutmemiş bırden sılıceksın çunku sen artık evlisın başka bir ailede evlatlıksın ayyyyyyyy allhım düşündükçe çıldırıyorum
kayınvalıdemde öyle yapmaya çalışır asla onu takmam o yokmuş gıbı davransada ben herdefasında onları hatırlatır laf arasına sokarım kımse ailemi yok sayamaz
sende onları boşver güzelim kocanla hallet aslında onunda anlaması lazım değilşmi ya kendı 3 yıl görmese ne hisseder üzülmezmi
off arkadaşım benide üzdün ama sn kendine dikkat bebiş yollda
umarım bundan sonra daha sık görürsün aileni

Canım benim üzüldüm senin için.Bak bebeğin olucakmış. Seneye bebişinle gidersiniz. Bu sefer eşinle şimdiden konuş. Allah tez zamanda ailene kavuştursun canım

vicdansız adam.hadi hamilesin diye gidememeni anlarım yolculuk iyi gelmeyebilirsen ve bebeğin için.ama ailene bu kadar hasret kalman bana çok dokundu.bide izin vermiyorlar göndermiyorlar yazmışsın cnm ya vallahi kahroldum burda.umarım eşin senin durumunla ilgili empati yapabilir.ancak öyle anlar seni.malesef var böyle bir mantık erkek tarafında.evlendin.öncesini mümkünse sil.çok büyük bir haksızlık ve saçmalık.başının etini ye.belki yola gelir

içim yandı şimdi...
Ahh ahh ararsında sesini duyup avutursun anneciğinin...ya ben ne yapayım...Yarın mezarına gidicem toprağına sarılcam ancak böyle avutucam kendimii...:çok üzgünüm:

inşallah ttez zamanda ailenle gurbetliğin biter.hadi seninki uzak ta gödnermiyo benim halamın kızı 20dakka var taş çatlasa ama kocası evlendii ilk günden beri gödnermiyo kızı kız bikaç kes kaçtı geldi annesinin evine gizli gizli geldi kocası aldı gitti hastanelikmi olmadı ayılıp bayılmalar hepsini yaşadı 2tane çocuk doğurdu çocuklarınıda göstermedi kimseye el gibi arada bir damat evde yokken gitti halamlar kardeşinin düğünüüne bile gelemedi kıs son anda gelcekken kocası gelmişş eve göndermmemiş kızda razı olmuış düşünün bunları allahıma çok şükürki eşim ben gitmek istemesem kendisi der gidelim annenlere diye allah böyle olanlara yardım etsin

ve bu kzıı kimler kimleer istemediki gerçkten çok güzel manken gibi fiziği vardı okdar çok taliplisi olduki o annesine yakın diye bunu seçti ama hayatı mahvoldu bide görümmcesi varkii allah düşman başına vermesin herdaim çocukları al gezdirir kimseyede göstermes kızkendi çocuklarını bile sevemesdi görümcesinin yanında anneye bile bazenn düşman ettiler çocukları bikere dayı bilipte babamın yanında bile gelmmemiişlerdir yada teyze diyipte diğer kardeşini bilmezçocuklar

herkes ailesinin yaninda bayram keyfi yasarken benim aklim annemlerde kaliyo senağlama ne bir akraba ne bir arkadas...esimin kardesi geliyo almanyadan cok kiskaniyorum tum ailesi toplaniyo masa etrafinda ben el kizi gibi bi kosede onlara bakiyorum bu benim cok zoruma gidiyo senede 4 5 kere gelip haftalarca kalabiliyor ben kac senedir gidemiyorum.

bayram geldi ben simdiden aglamaya basladimsenağlama bilmiyorum ailesi uzakta olanlar nasil geciriyo istiyorumki telefon kamera acik olsun onlari gorum basinda oturuyum oylece cok istedim bu sene turkiyede annemin babamin yaninda olayim ama gondermediler hamilesin diye ki bu bayram cok guzel olacakdi kardesim askerden izne geldi onu goriyim dedim bayram var nisanimiz var beraber buyudugum arkadasimin ve amcamin oglunun ve ben gidemedim kaldim burdasenağlama yazin iznede gidemiycekmisim simdiden duyuruyolar zaten bu senede gidemezsem 3 sene olacak senağlama esime simdiden basladim 2 aylikken giderim gonder diye ya umarim yumusacik olan kalbi izin verir:çok üzgünüm: cunku benim en buyuk derdim aileme olan ozlemim onuda ancak burda anlatarak rahatlayabiliyorum tabi bayram gunu gecene kadar rahatlayamam..

hadi hepsini gecdim ben cok ozledim ya babamin kokusunu sarilmayi...:çok üzgünüm:

eşin nekadar vicdansızmış canım ya
neden yolamiyor seni ailenin yanın
hamile olsan nolurki 7aya kadar uçağa binmekte bir tehlilke yok hata dr. raporu ile 8inci aya kadar binebilirsin
böyle duygusal bir zamanında sana bunu yapmaması lazım
birde yazında gidemesin demişler
ne hakla?
3 sene oluyormuş hiçmi vicdan yok
çok kızdım gerçekten
benimde ailem yurtdışında yaşıyor ama hiç kimseye sormam, eşime bile
bazen çok özlerim işyerinden 1 hafta izin alırım eşimede bana bilet ayarla ben gidicem derim okadar! daha bugüne kadar nereye gidiyrosun demedi, dedirtmem. Hamileyim bende, gene gittim geldim hiç farketmez benim için

ah canım cok iyi anlıyorum bende uzagım ailemden
gidemiycem bu bayramda gerci benım 6 saatlik yol ama olmayınca olmuyo işte
bende sevemedım su evlendıkten sonrakı bayramları ya benneyaptımki
ananem nu güzel börekler yapar şimdi senağlama
herkesler toplanır
bende kayınvailde de otururum
benneyaptımki
insallah en kısa surede kavusursun ailene canımŞeniz

Bendeeee.....
Nefret eder oldum artik bayramdan seyrandan onceden boylemiydim oysa bayram gelsin
bi araya gelelim, gezelim diye dort gozle beklerdim...:a015:
Simdi ne tadi var ne tuzu benim icin huzunden oteye gitmiyo evden disari cikmak istemiyorum, kimseyle bayramlasmak istemiyorum gecen bayram oldugu gibi...senağlama
Kahrolasi gurbet neyleyim ben anadan, babadan, kardeslerimden, sevdiklerimden uzak bayrami...senağlama

yanlis anlasilmasin esim cok iyidir onunda mazeretleri var iste
ben tedavi sonucu kaldim hamile belki o yuzden gitmemi istemiyorlar birseyde diyemem
esim cok yumusak kalplidir...

ama su ozlem beni bitiriyor:çok üzgünüm:
kiskaniyorum onlari aradigimda hepsinin bir arada olmalarini hepsi toplanir dedemlerde amcamlar halamlar kuzenlerim...
umarim bayram gunu aradigimda aglamam senağlama

sizde haklisiniz gurbet heryerde gurbet anneden babadan farkli evde....
yankinlarinda olup gidememek daha kotu ne yapim dayanamiyorumki:çok üzgünüm:

cok tesekkur ederim teselliniz icin...

eeee e bayramlarda ben de yalnızım yapayalnızım...birikmiş işlerimi yapıyorum,dinleniyorum ,evimi gıcır gıcır yapıyorum,arkadaşlarla buluşuyorum.....artık türkiyede de bayram demek tatil demek....çok da üzülme.problemli ailelerde birsürü ezilen kullanılan koşturmaktan ayakları şişen ya da bol bol dedikodusı-u yapılan birsürü insan var...bunlara göre çoook şanslısın canım...

X