Bayramda yerımde olsanız kayınvalıdenıze gıdermısınız

Özlemcım çok sağol benı desteklediğin için gerçekten zaten kötuyum bırde böyle bır şey yazınca çok sınırlerım bozuldu

bir cok yorumu okudum ve sunu fark ettim kimse sana git demiyo! herkes hemen hemen gitme diyo ama
birde söyle bakalim olaya..
sen gitmezsen bayramda kaynanana asil ozaman onlara en büyüükk KOZU vermi$ olucaksin canim ilerde herhangi bir kavgada ki muhakkak olucak bunu ba$iniza kalkarlar anliyomusun sen git yine kovulursan kovul veya kötü muamele görürsen gör anliyomusun! sen görevini yapda gerisini bo$ver ve inanki ni$anlinda icinden heves eder ailesine gitmeyi cünki görür cevresindeki aileleri oda öyle yapmak ister ama sanirim sana belli etmez seni üzmemek icin.. yani dicem $uki GIT mutlaka GIT...

aynı şeyleri bende yaşıyorum 1 yıllık nişanlıyım
26 ekimde düğünüm var ama kaynana bana eşya lacagına kendine alıyor sinir oluyorum
ve bana sürekli bagırıyor
en son pazar günü tutugumuz evi boyadık diye bana bagırdı bende artk araya mesafe koymaya karar verdim
sen en iyisi tavrını koy ama hem nişanlına hemde kaynanaya
agırlıgını hissetsinler senden çekinsinler

boşver gitme düğün onlarsızda olur merak etme.ama seni niye istemiyorlar.biliyormusun yada bilmiyorsan öğrenmelisin

Özlemcım çok sağol benı desteklediğin için gerçekten zaten kötuyum bırde böyle bır şey yazınca çok sınırlerım bozuldu

dogru soyleyeni dokuz koyden kovarlarmis ama soyle bir durum var hep onlarin yaptiklarini anlatmisin ve kendine dair hic birsey anlatmamisin benimde 2 tane oglum ve 2 tane gelinim var ne gelinlerim benim hakkimda nede ben onlarin hakkiinda kotu bir sey dusunmedimhic bir anneninde dusunecegini sanmiyorum canim mutlaka seninde hatan vardir gelinine kotuluk yapan ogluna da kotuluk yapmistir bence don hatayi kendinde ara....

canım bu benzer durumuda bende yaşadım hatta eşimi evden kovdu babası ama yılmadık mücadele ettik ve kazandık şimdi de evleneli 9sene oldu ama halan kabul edemiyor babası ama bizim umrumuzda deyil önemli olan eşim gerisi boş babası öyle yaptıkca eşimle iyicene kenetlendik kaybeden onlar oldu sende öyle yap bende 2 senedir bayramda yanlarına gitmiyom aynı binada olmamıza rağmen sana deyer vermiyene sende deyer verme önemli olan eşinin düşüncesi

Bence sen her şeye rağmen gitmelisin,biliyorum seni çok üzmüşler,yıpratmışlar ama gidip onları utandırmalısın...

gıtme bencede ınsanlara hak etıklerı muamele gosterılmelı bnece hep kuuckle rhat yapmıyo buyukler de tabıkı daha cok hata yapıyo bnede kayın valdemle konusmuyom ustelık karsı karsıya oturuyoz ne kadar sesın cıkmazsa o kadar ezıyolar en ıyısı bıraz ddlılıge vurup dıısnı gostermek gıtme kesınlıkle

gitme bence , yani ben olsam istenmedigim yere gitmem
evet bayramlarda büyüklerin gönlünü almak önemli ama
onlar büyüklügünü yapmamis ki,
sen kücüklügünü yapasin..

Merhaba kardesim, arkadaslarin ne yazdiklarini okumadan yaziyorum sana. Ama cogunlukla gitme demisler herhalde. Aslinda haklilar, sende sonuna kadar haklisin. Ama sen nisanlinla evleneceksin ve onun ailesi seninde ailen olacak. Iki taraf istemese de bu böyle.
Bir sekilde idare etmen gerek. Bazi yöntemler bul kendine. Onlar sana laf sokarsa sende sakayla geri ver lafi. Bayramda gitmen konusunu da nisanlin ailesine söylesin. Gelsinmi gelmesinmi diye. Gelsin derlerse gidersin. Simdi görüsmeyebilirsin, ama evlendiginde mecbur görüseceksiniz. Sen onlara ne kadar olgun ve temiz kalpli oldugunu göster, gerisini bosver. Hem onlarla beraber yasamayacaksin, önemli olan bu yüzden nisanlinla araniz acilmasin. Oda kimbilir ne kadar mahcup oluyordur. Kolayliklar canim.

cnm merhaba normal insanlar değilki bunlar gidesin görevlerini yerine getiresin.bu tavırda olan insanlar bayramın ne olduğunu bilen sayan insanlar olsa zaten bu kadar acayip davranmazlar.şunu söyliycem.eğer eşiniz olacak adam size olan desteğini evlendikten sonrada devam ettirecekse bundan eminseniz ve aileniz arkanızdaysa evlenin.ama küçücük bir şüpheniz varsa asla evlenmeyin.aniden değişebiliyorlar çünkü.çok iyi düşünün.bencede gitmeyin.başınıza gelecekleri bile bile niye gideceksiniz.a.s.

Kesinlikle gitme canım. Sonuçta hiçbirşey değişmeyecek madem. Seni istemeyeni sen de isteme. Önemli olan nişanlının senin yanında olması. İyi bayramlar

hiç kimse aşağılanmak için bir kapıya gitmez.
helede bir genç kız ilgi ve sevgi bekleidği en heyecanlı nişanlılık döneminde.
keşke ,kırıcı olacakalrına hiç konuşmadan bayramlaşmayı ,el öptürmesede tokalşıp,bayramın mübarek olsun demeyi başaracak olgunluğa sahip olslardı.sana git ve sen hiç bir şey olmamaış gibi davran deridm.
ama sana kapı bile açmayan ,seni aşağılayan ,ayrılmanı isteyen insanlar, analdığım kadarı ile sen evlenince de böyle olacak.
nişanlın onlara; x bayramını kutluyor,gidelim ellerini öpelim ded ama ben getirmedim.
gelininiz oalrak kabul etmediniz , ne onun ne biizm ağzımızın tadı kaçmasın.allah bilir yine üzeceksiniz ,diye getirmedim.
suç varsa benimdir deisn.
oğullarına hiç şey diyemezler,ilerde sorun olduğunda da nişanın o gelecekti evet der.
her şeyi üzerine alsın.
canım
inşallah evliliğin mutlu geçer

ben olsam hiç gitmem hatta kayınbaba bikeresinde bana elini vermedi eşim gördü bende kurbanda gitmiyorum dedim eşim kurban paylarını götürdü ben asagıda bekeldim kayınbaba beni sormuş gelin nerde diye eşimde babsına baba geldiğinde burnundan getiriyosunuz gelinin asagıda ben cıkarmadım yukarı demiş
okadar cok hataları varki anlatılacak ama ben olsam anlasınlar hatalarını diey gitmezdim beni istemeyeni ben hiç istemem bence nışanlına söyle niye gelmediğini sorarlarsa ben getirmedim istemiyosunuz desin

Nazlım aynı kaderi paylaşıyoruz en son kayınpederım banada elını vermemişti nişanlım zaten onu gelininiz olarak kabul etmedınız istemedınız eyer sızde bıraz değişme görseydım getırırdım dıcem ben getırmedım dıcek

başka durum olsaydı git derdim de bu duruma kadar gelmiş iş, senin ne işin var orada....ayrıca bunlar ne yapmaya çalışıyor anlamadım açıkcası....yalnız gerçekten evlenmeden nişanlının senin arkanda hep duracağından emin ol...erkekler, böyle durumlarda arada kalıyor ve huzursuzluk çıkıyor....sana kolay gelsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…