bayanlar bana bi çare :(

11aylik cocuk 2 defa uyur zaten gündüz , benim oğlum o zamanlar 10 dan 12 ye kadar, 2.30 dan 4 e kadar uyurdu gecede emdiği için kalkar emer uyurdu. 2 yaşında tek uykuya gecti.

2 uyku normal zaten gece uyuyamasinin baska sebebi olabilir aksamlari erken yatip sabah erken kalkmasi gerekir duzen acisindan. Aksam 8 sabah 7 gibi.

öncelikle herkese mrb o kadar çıkmazdayım ki sizin fikrinize ihtiyacım var çünkü bende mantık ve duygu karışmış durumda... 11 aylık oğlum var annem bakıyor geceleri bir kaç aydır sürekli dönüyor sabaha kadar ınleme dönme emekleme yerde yatıyoruz düşmesin diye. gece uykusu yok cocugun. annem uykuya biraz düşkündür ve kendiside uysun diye gunduzleri sürekli uyutuyor oğlumuda sabah 9 dan 11 e 1bucuk 2 den 4 e kadar falan ama uykusu olsun olmasın ayakta sallanadığı için bi süre sonra uykusu gelıyor cocugun hep bunun kavgasını yapıyoruz annamle sersem oluyor cocuk dıye. kreş için çok küçük diye düşünüyorum ama bu şekilde uyması normalmi eskilerin dediği gibi uyuyarakmı büyür cocuk bu süre iyimidir yoksa vicdan yapmayıp çocuğu sosyal bi ortama alıştırmak için kreşe vermelimiyim sizce
Benim de 10 aylık oğlum var aslında uykusu çok değil ki normal gibi.

aksam uykumuz o kadar dakik ki 8,45 dedikmi uyuyo oluyoruz ama en fazla 45 50 dk sürüyor beşiğine yatırdığım anda uyanıp ağlıyor tırmanmalar uykusunda emekleme inleme kalkıp basını oraya buraya atma sabah kadar sürüyor bu durum ayakta sallanmaya alışkın olduğu içinmi acaba bilemiyorum

Inlenmeler, pozisyon değistirmeler hepsi normal. Biz yetişkinlerde hafif uyaniyoruz uykumuzda ama hatirlamiyoruz.

Benim kizimda 18-20 aylik oluncaya kadar günde 2 defa uyuyordu,saat 9-11 arasi ve saat 14-16 arasi. Ve saat 19da uyur, ertesi sabah saat 6-7'ye kadar.

Şimdi 2 yaşinda ve halen saat 11de 1 bucuk saat felan uyur.

Ve çocuğu sallamayin. Çocuğun uykusu geldiğinde alip götürün odasina, yer yatağina degil, normal yatağa koyun. Bir iki ninni söyleyin ve odadan cikin.

öncelikle herkese mrb o kadar çıkmazdayım ki sizin fikrinize ihtiyacım var çünkü bende mantık ve duygu karışmış durumda... 11 aylık oğlum var annem bakıyor geceleri bir kaç aydır sürekli dönüyor sabaha kadar ınleme dönme emekleme yerde yatıyoruz düşmesin diye. gece uykusu yok cocugun. annem uykuya biraz düşkündür ve kendiside uysun diye gunduzleri sürekli uyutuyor oğlumuda sabah 9 dan 11 e 1bucuk 2 den 4 e kadar falan ama uykusu olsun olmasın ayakta sallanadığı için bi süre sonra uykusu gelıyor cocugun hep bunun kavgasını yapıyoruz annamle sersem oluyor cocuk dıye. kreş için çok küçük diye düşünüyorum ama bu şekilde uyması normalmi eskilerin dediği gibi uyuyarakmı büyür cocuk bu süre iyimidir yoksa vicdan yapmayıp çocuğu sosyal bi ortama alıştırmak için kreşe vermelimiyim sizce
Benim bebegimde cok uyurdu gunduz gecede 12den sonra uyumaya basladi ama 1 bucuk yasindan snra yoksa benmkide geceleri 1bucuk yasina kadar uyumadi cok sukur sikintisi yok :)

Benim kizimda 11 aylik sabah saat 7 gibi uyanir 10-11 uyur sonra 16-17 uyur aksam saat 22 yatakta olur

Annemin komsusu torununu gun boyu uyuturdu aksam anne baba alirdi onlarda haliyle uyumuyomustu.annenizle kesin bi dille konusun torununa zarar veriyo boyle.gece uykusunun yerini hic bisey tutmaz psikolojik ve fizyolojik olarak saglikli olmasi icin gece uykusu cok onemli bildgn zarar veriyo cocuga

Emiyosa geceleri iyizdende cok uyanirdi benm kizim emmeyi 2 yasinda birakti sonra uzun uzun geceleri uyumaya basladi
emiyor normalde memeye çok düşkün ama artık uyandığı zamanlarda onuda istemiyor dönüyor saga sola atıyo kendını sonra inleme ağlama ne zaman uyumaya çalıssa aynı şey normalde çok mutlu bi çocuk

emiyor normalde memeye çok düşkün ama artık uyandığı zamanlarda onuda istemiyor dönüyor saga sola atıyo kendını sonra inleme ağlama ne zaman uyumaya çalıssa aynı şey normalde çok mutlu bi çocuk
Kac aylık bebegin ben kizimi 21 aylikken biraktrdim tabi hemen uzun uykulara gecmedi ama cokta surmedi gece yatmadan 1 saat once corba yedirdim yatrdim hep ole yaptim 15 gun sonra falan geceleri hep uyurdu artik

Kres icin erken bence. 1 yasinda iken yanlis hatrlamiyorsam oglum 11.30 1 arasi ve 4 ila 5 arasi uyuyup 10 11 gibi de gece uykusuna geciyordu.

Benim kızım da 11 aylık, gündüz sadece bir kez uyuyor. Öğlen 12:30 1 gibi akşam da 8 de gece uykusuna geçiyor sabah 7 ye kadar. Gece uyumayan çocuk zor allah yardımcın olsun :anne:

Kac aylık bebegin ben kizimi 21 aylikken biraktrdim tabi hemen uzun uykulara gecmedi ama cokta surmedi gece yatmadan 1 saat once corba yedirdim yatrdim hep ole yaptim 15 gun sonra falan geceleri hep uyurdu artik
Çorba iyi fikirmiş :KK76: ben gece uyumadan önce mama veriyorum ( maalesef hiç emmedi kızım) gece çorba içirmeye ne zaman başladınız acaba yani kaç aylıkken? Süt vermek istemiyorum da

Çorba iyi fikirmiş :KK76: ben gece uyumadan önce mama veriyorum ( maalesef hiç emmedi kızım) gece çorba içirmeye ne zaman başladınız acaba yani kaç aylıkken? Süt vermek istemiyorum da
Ben hic sut vermedim mama vericektim kabul etmedi 10 aylikken geceleri yatirmadan ekmeksiz corba verdm tarhana 18aylikkende az az ekmek dogradim verdm mis gibi uyudu :-)

Ayakta sallamak kadar sağlıksız bir uyutma sekli yoktur herhalde. Yazık cocuga hayati boyunca uyku problemi yasayabilir. Krese verin eger vicdan yapiyorsaniz krese vermediginiz icin vicdan yapin bence. Aksama kadar tv acik, ayakta sallama, buyuk ihtimal dedikodu donen bir ortam yerine kres cok daha iyi.

Uyku saatlerinde sıkıntı yok bence. Gündüz o kadar uyuması normal. Ayakta sallanmasını istemiyorsanız onuda konuşcksnz

kızlar bebeğimde kum çıktı meğer geceleri dönmesi huzursuzluğu sallanmaktan değilmiş belki de ağrı yapıyordu yavruma ultrason muayenesinde gördü doktor çişi gece veremedik bugunde onu vericez bakalım sonuçta ne cıkıcak b12si de biraz düşük 139 ama önceliğim şuan kum ayni durumu yaşayan varmı

X