Batmanda doğum

altnds

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2024
3
2
31
Merhaba
Batmanda yaşam hastanesinde aylık muayeneleri oldum ama doğum için özel hastaneler için sezeryan yaparlar dıyorlar
Araştırma hastanesi var burda ama iyi midir nasıl olur doğum bilmiyorum
Yardımcı olacak birileri var Mı?

Özel hastane sen normal doğurabileceksen neden sezaryen yapsın ki
daha fazla ücret alıyorlar sezaryenden 🙄 arkadasima olmustu imperialde. bir de üstüne enfeksiyon kapıp bağırsaklarının bir kısmı ve bir yumurtalığı alınmak zorunda kaldı. ondan sonraki 3 doğumunu fakülte hastanesinde yaptı sırf bu yüzden. özellere küstü kız 😂 bir de takibini yaparken 2li taramada bu cocuk down sendromlu git esinle konus karar verin kürtaj yapalım demişti. daha emniyosentez vs önermeden. kız iyi ki vazgecmedi bebekten. su an 9 yasinda gayet sağlıklı bir kız.

bence doktorunuzla konusun. ben de özeldeyim ve doktorumu özellikle vajinal doğumu destekleyen kişiler arasından sectim. yakınımda bir çok kadını doğurttu ve sadece birini sezaryen yaptı. araştırıp bulabilirsiniz. devlet hastanesinde doğurmak istiyorsanız da soruşturmanız lazım. hastaneden ziyade doktor özelinde karar vermeniz gerekir.

daha fazla ücret alıyorlar sezaryenden 🙄 arkadasima olmustu imperialde. bir de üstüne enfeksiyon kapıp bağırsaklarının bir kısmı ve bir yumurtalığı alınmak zorunda kaldı. ondan sonraki 3 doğumunu fakülte hastanesinde yaptı sırf bu yüzden. özellere küstü kız 😂 bir de takibini yaparken 2li taramada bu cocuk down sendromlu git esinle konus karar verin kürtaj yapalım demişti. daha emniyosentez vs önermeden. kız iyi ki vazgecmedi bebekten. su an 9 yasinda gayet sağlıklı bir kız.

bence doktorunuzla konusun. ben de özeldeyim ve doktorumu özellikle vajinal doğumu destekleyen kişiler arasından sectim. yakınımda bir çok kadını doğurttu ve sadece birini sezaryen yaptı. araştırıp bulabilirsiniz. devlet hastanesinde doğurmak istiyorsanız da soruşturmanız lazım. hastaneden ziyade doktor özelinde karar vermeniz gerekir.
Annem anlatırdı önceden para için hemen sezaryene alıyolardı falan diye ama hala o şekilde olanlar olduğunu bilmiyodum.. yani kendi tercih etmezse ya da mecburi sezaryen olması gerekmiyosa hepsi normali destekler gibi geliyodu :)

Annem anlatırdı önceden para için hemen sezaryene alıyolardı falan diye ama hala o şekilde olanlar olduğunu bilmiyodum.. yani kendi tercih etmezse ya da mecburi sezaryen olması gerekmiyosa hepsi normali destekler gibi geliyodu :)
Yani bi bahane uydurup sezeryan olacak doğumun doyerek sezeryan yapıyorlarmış benimde ilk doğumum şehre de yabancıyım nasıl hareket edecegımızı şaşırdık :/

Burda devlete de bi kere kan vermek için gittim çok da temiz bi hastane degıldı o tereddüt de bırakıyor insanı yabancı bi şehir bilmediğimiz tecrübesiz olduğumuz bi konu olunca da neyı nasıl yaparızın peşine düştük artık

yok kız. gecen hafta arkadasim doğum yaptı. doktor bildiğin baskı yaptı sezaryen yapalım diye. kız da diyor ya her sey yolundaysa neden yapayım ameliyat bu sonucta. hiçbir ameliyat mecbur değilse yapılmamalı falan. neyse doğurdu. doktor gelip buna sey dedi ‘bir yere uçakla gitmek varken sen trenle gitmeyi sectin’ 😂 hastaneyle ilgili değil bence ama doktoru iyi secmek lazım. mesela benim doktorum da sezaryen diye yalvaranlara ‘hayır sen doğurursun’ diye gaza getirip vajinal doğum yaptırıyor 😂o da özelde mesela ve diğer coğu doktordan daha pahalı bir hastane ve hastanesinde de en yüksek muayene ücreti alan doktor. ama güven veriyor en azından 😂

Burda devlete de bi kere kan vermek için gittim çok da temiz bi hastane degıldı o tereddüt de bırakıyor insanı yabancı bi şehir bilmediğimiz tecrübesiz olduğumuz bi konu olunca da neyı nasıl yaparızın peşine düştük artık
valla cok haklısın. ben de başka yerdeyim su an sırf doğum için ailemin yanına gidicem 7.ayda. sırf güvendiğim bir doktorla doğum yapabilmek için 😟

X