Başlık bulamadım hep aynı çünkü

Senin hayatının gerçeği bu değil mi Nilu?
Kayinvalideye lafları iade edince bağırıp, çağırınca ne oluyor? Esini doldurursa şiddete kadar varıyor konu değil mi?
O zaman sesini çıkarmayacak, he deyip geçeceksin. Çünkü o dayağı yiyince de yapacağın bir sey yok, evliliğin olduğu gibi devam ediyor, edecek. Kendini fiziksel olarak korumak için diklenmeyeceksin kimseye. Yapacak başka bir şey yok.

Senin hayatının gerçeği bu değil mi Nilu?
Kayinvalideye lafları iade edince bağırıp, çağırınca ne oluyor? Esini doldurursa şiddete kadar varıyor konu değil mi?
O zaman sesini çıkarmayacak, he deyip geçeceksin. Çünkü o dayağı yiyince de yapacağın bir sey yok, evliliğin olduğu gibi devam ediyor, edecek. Kendini fiziksel olarak korumak için diklenmeyeceksin kimseye. Yapacak başka bir şey yok.
Kayınvalide haddini aştı.neden anneme karşı geldin annem ne dediyse odur der hep.

Kayınvalide haddini aştı.neden anneme karşı geldin annem ne dediyse odur der hep.
Yahu bırak haddini aşan aşsın. Kaç kere yazdık size, sayılı zaman geçer, kimseyle dalaşmayın kim ne derse he deyin geçin. Evin eşyalarını falan aldınız mı gidin gezin bakın. Çocuklarınızı da alın, en azından bir kaç saat evde olmaz baş başa takılırsınız. Sizin amacınız önce o evden kurtulmak, sonra da çalışmaya başlamak, belki bir umut o eşten kurtulmak değil mi? Bırakın şu eltiyle kan davasını. Sizin iş belli ama onunki belli değil diye hıncını sizden çıkarıyor olabilir.
Nilu, gözünü seveyim evinize geçene kadar olaysız yaşayın.

Yahu bırak haddini aşan aşsın. Kaç kere yazdık size, sayılı zaman geçer, kimseyle dalaşmayın kim ne derse he deyin geçin. Evin eşyalarını falan aldınız mı gidin gezin bakın. Çocuklarınızı da alın, en azından bir kaç saat evde olmaz baş başa takılırsınız. Sizin amacınız önce o evden kurtulmak, sonra da çalışmaya başlamak, belki bir umut o eşten kurtulmak değil mi? Bırakın şu eltiyle kan davasını. Sizin iş belli ama onunki belli değil diye hıncını sizden çıkarıyor olabilir.
Nilu, gözünü seveyim evinize geçene kadar olaysız yaşayın.
Çok güzel yazmışsınız.evin eşyalarını soruyorsunuz da o işlere kp bakacak.aman o alsın da ben kurtulayım.bu evden kurtulmama seviniyorum ama bu yerleri özlerim buraya alıştım o yüzden.eltiye geldikte ne yapayım sevmiyorum ama siz demişken yola vermek gerek .İnşaAllah olaysız falan geçer gider bu günler.çalışmaya geldikte artık umudum var.komşu var burada,bizim yaşadığımız o yerlerde okulda çalışıyor,benim aksentim var,bana dedi orda seni umıt var işe almalarına

Duymayacaksin, görmeyeceksin.
Çok sinirlenirlerse sizi yapılan eve de göndermezler. Hayatin bu insanların iki dudadiginin arasında. Neye güvenerek dikleniyorsun anlamıyorum valla.
O mu beni göndermez?o gün sayıyor ben ne zaman çıkarım diye.bana dedi sen bu evden çık kurban keserim

Öyle der ama sırf senin mutlu olmamam için uzatabilir süreci kafasi atarsa. Eşyalarını bile sen alamıyorsun, iyi geçinmeye en azından kavga etmemeye çalış bu süreçte.
Ki eve girseler bile 3 ay sonra kaynananın bi şeye tepesi atar, apar topar geri getirebilir, eve de diğer eltiyi sokar. Yapamayacağı şey mi? Oğulları zaten her emrini uyguluyor. Sana da öyle böyle uymak düşüyor.Sanki bunlar huzur insanı, aman uğraşıp başımı ağrıtmıyım diyecekler. Birbirlerini yemeğe yer arıyorlar zaten.

Öyle der ama sırf senin mutlu olmamam için uzatabilir süreci kafasi atarsa. Eşyalarını bile sen alamıyorsun, iyi geçinmeye en azından kavga etmemeye çalış bu süreçte.
Tamam o zaman ne yapayım ben?ama o gerçekten benim gitmemi istiyor .sabah oldu selamsız kelamsız gittim mutfağa yemeğimi yedim onunla konuşmayı düşünmüyorum sen bana diyorsun ki onunla konuşayım mı?böyle bir şey söyleme lütfen

Ki eve girseler bile 3 ay sonra kaynananın bi şeye tepesi atar, apar topar geri getirebilir, eve de diğer eltiyi sokar. Yapamayacağı şey mi? Oğulları zaten her emrini uyguluyor. Sana da öyle böyle uymak düşüyor.Sanki bunlar huzur insanı, aman uğraşıp başımı ağrıtmıyım diyecekler. Birbirlerini yemeğe yer arıyorlar zaten.
Ben ona dün dedim senin hakimiyyetin bu evde sürüyor bırak sürsün ama benim evimde kimse gelip hakim olamaz hiçbirşeye orda bunu yapamazsın

Ben ona dün dedim senin hakimiyyetin bu evde sürüyor bırak sürsün ama benimde kimse gelip hakim olamaz hiçbirşeye orda bunu yapamazsın
Öyle bi yapar ki. Kavga dövüş, huzursuzluk rutininiz olmuş artık, çekinen sıkılan insanlar değilsiniz ki. Alışmışsınız. Sen de onlara benzemeye başlamışsın zamanla, hiçbir şey olmasa sen napıyor ediyor kendi başına sarabiliyosun bunları.

Bayılma numarası yap, kendini hastaneye taşıt bunlara. Ayıl bayıl. Böbreklerim ağrıyor de. Hastasın diye bir şey diyemezler.
Allah aşkına hastaneleri şöyle meşgul etmeyin. Gelip orada da olay çıkarıyorlar. Hadi hekime hemşireye saygınız yok gerçekten hasta olan insanlara karşı azıcık vicdan olsun.

Tamam o zaman ne yapayım ben?ama o gerçekten benim gitmemi istiyor .sabah oldu selamsız kelamsız gittim mutfağa yemeğimi yedim onunla konuşmayı düşünmüyorum sen bana diyorsun ki onunla konuşayım mı?böyle bir şey söyleme lütfen
Konusmak için çabalama ama boyundan büyük laflar etme bundan sonra. Gitsen de kendi evindeki huzurun kayinvalidenin elinde olacak Nilu. Kadın gelse evinde kalsa git mi diyeceksin?
Katibin Ruhu Katibin Ruhu 'na katılıyorum birlikte yasaya yaşaya onlara benzemeye başlamışsın. Bu kavgalar, didismeler yaşam şekliniz olmuş artık.

Konusmak için çabalama ama boyundan büyük laflar etme bundan sonra. Gitsen de kendi evindeki huzurun kayinvalidenin elinde olacak Nilu. Kadın gelse evinde kalsa git mi diyeceksin?
Katibin Ruhu Katibin Ruhu 'na katılıyorum birlikte yasaya yaşaya onlara benzemeye başlamışsın. Bu kavgalar, didismeler yaşam şekliniz olmuş artık.
Hiç bir şey yapamaz gelir kalırsa evimde huzurumu bozarsa ona öyle yüz gösteririm ki bir daha gelmez

Öyle bi yapar ki. Kavga dövüş, huzursuzluk rutininiz olmuş artık, çekinen sıkılan insanlar değilsiniz ki. Alışmışsınız. Sen de onlara benzemeye başlamışsın zamanla, hiçbir şey olmasa sen napıyor ediyor kendi başına sarabiliyosun bunları.
Bihter diyordu hayatımda en çok korktuğum şey Firdevs hanıma benzemek.benşm de hayatımda en korktugum şey onlara benzemek 😭😭😭

Hiç bir şey yapamaz gelir kalırsa evimde huzurumu bozarsa ona öyle yüz gösteririm ki bir daha gelmez
Sonra yiyeceğin dayağı da göze alacak mısın? Yok ya zerre anlamıyorsun. Zıtlaşma, didişme, hatta üstüne gelindiği zaman he de geç diyoruz, olacak şey belli çünkü dayağı yiyip oturcan, ceza diye de alırlar evi elinden öyle kalırsın bi soğan bi sarımsak kaynana ile yine. Çeneni kapa artık çeneni, ne zaman açsan sen zararlı çıkıyon.

Sonra yiyeceğin dayağı da göze alacak mısın? Yok ya zerre anlamıyorsun. Zıtlaşma, didişme, hatta üstüne gelindiği zaman he de geç diyoruz, olacak şey belli çünkü dayağı yiyip oturcan, ceza diye de alırlar evi elinden öyle kalırsın bi soğan bi sarımsak kaynana ile yine. Çeneni kapa artık çeneni, ne zaman açsan sen zararlı çıkıyon.
Acaba neden hep ben zararlı çıkıyorum ?((

Selam!beni burda gördüğünüze göre kesin bir dert vardır .sadede geçiyorum.dün pizza yapıyordum çocuklarım için ,bu arada eltim de geldi mutfak temizliği yapmaya.bu gelince kaynana da geldi.dedi Nil burda pizza yapıyor sen mutfak temizliyorsun nasıl olacak o?kız bir agıza:ben kimseyi bekleyemem dedi.kaynana diyordu oğlun ağlıyor,bu da kaynanaya ben iş yapıyorum şurada,kolaysa bakın siz gibi laflar dedi.kv dedi bu dedi neyse.çok uzatmayım.ben pizzayı yaptıktan sonra odama geçtim toparladım dolapları temizledim.sonra akşamüstüydü dedim evleri temizleyeyim .bu kv bir ağıza bana:2 telefonun var girmişsin odaya konuşuyorsun elalemle şimdi mi aklına geldi ev temizlemek ,falan filan ben de buna bağırarak cevaplar verdim.bana sövdü en nefret ettiğim şey sanki benim canımı alıyorlar.o ne dediyse ben de iade ettim kendisine.çok sinirlendim çok annemi aradım ağzıma geleni dedim kv da duyuyordu aynada kendime baktım kendimden korktum damarlarım az kalsın çıkıyordu boynumdan .neyse ben biliyordum ki gece gelecek bu oğluna söyleyecek durumu.ama uyuduğu için söyleyemedi.sabah oğlu işe giderken öbürüne söylemiş .benşm kocaya da sonra söyledi ki eve hiç bir şey almayın getirmeyin!diye.oğlu da oldu tamam dedi.ama farkında olmadı kavga olduğunun.sizce ne yapayım?bu gece mutlaka o ona söyler ve oğlu da yüzde yüz telefonumu alır bana da şiddet gösterir ne yapayım arkadaşlar bıktım artık şöyle yaşamaktan şu an kocamla aram iyidir ama bozulacak kadın bozacak herşeyi.bu arada evinimin 50%i hazır çocukları da orda okula kreşe yazdırdık eylülde muhtemelen orda olacağız.ne yapayım sizce guya bu eve artık hiçkimse birşey getirmeyecek getirmesin falan.ha bu arada kp Azerbaycan’da .bu yıl 2 kere gitti hayat sadece onların etrafında dönüyor
Kaynanadan önce siz gidin kocanıza. Annen bana küfür ediyor, hatta çok kötü şeyler diyor, ucu sana bile dokunuyor diyin. Bakalım ne yapacak. Ya da yalan söylüyor evde bir şey olmadı diyin

X