Başım derde girmeden çare arıyorum

Engelledim, farklı kişileri arattırıyor
Ben sizin yerinizde olsam şikayet ederim. Ya da davayı ben açar satın alırım param varsa. Tek başına kendine ait olmayan arsayı ev yapmak için almaya çalışırken elindeki evi satan başka saçma sapan insan görmedim bu arada

Anneleri takmış kafaya vazgeçmezmiş ordan,elinde para kalmayınca artık annelerinin onlar destek atar,sonra da ela işi bozdu biz orayı alıcaktık,annemiz sokakta kaldı diye söylenirler
Söylenirlerse söylensinler, halanız acındırarak kardeşinin hakkına çökmeye çalışıyor, arsa üzerinde ev yapacaksa sokakta kalmış zavallı yaşlı kadın diyemeyiz, gayette parası var gitsin kirada otursun, arsayı almak için ev sattıysa o arsa üzerinde dul bir kadının oturacağı evden fazlasını yapacağı belli, ya o bölgedeki gayrimenkuller yakın zamanda çok değerlenecek, ya halanız bir müteahhitle görüşüyor, arsa büyükse site vs yapılacak o da toprak sahibi olarak kalmaya devam edecek hem de siteden daireler alacak.

Evimin huzuru bozuldu o derece artık bi yerde uğraşmak istemiyorsunuz, benim küçük çocuklarım var, mahkeme yeri bana uzak olacak git gel uğraşmam bide avukat tut falan
Peki uğraşamaz iseniz neden konu açtınız.
Hem toprağım gitmesin hemde uğraşamam diyorsunuz…

O zaman dagbaşından tarla alırsınız, peşinat yaparsınız vs. Pişmanlık garanti, asla asla
Zaten farzı misal aldı satın her gördüğümüzde üzülücez orayı,ne vardı birleşip yapsa idik bi şeyler,toplanıp haftasonları ki ben uzakım anca yaz ayları giderim,açsaydık kapıyı tatlı sohbetler edilip, yemekler yenseydi,insanın içindeki duyguları öldürüyorlar bunlar,biri başı sıkışınca açar kapısını girerdi mesela derdi görülünceye dek nerde öyle akrabalar

Yoook canım onu gecin. Cocuklarınız bıle der ılerıde keske satmasaydın diye

Oğlunun borcunu konu etti ama zaten apartmanda onu istemiyolarmış

Hep yeni kat çıkıldı yanlarına zannetmiyorum o kadar büyük bi şey yapılsın,ama değerleneceğini düşündüğü için yıllardır kimseye satmadılar bnce orayı

Atmaz diyo çocukları psikolojisi bozukmuş annelerinin
Çocukları sizi manipüle ediyor, siz bilirsiniz sizin payınız isterseniz ücretsiz de devredersiniz ama yerinizde olsam davaysa dava kavgaysa kavga sonuna kadar uğraşırdım, ki babamın payı için hakaret de işitsem tehdit de edilsem sonuna kadar uğraştım hakkım olanı aldım, hak haktır belli ki siz huzursuzluk çıkmasın diyen sakin bir insansınız kavgaya gürültüye gelemiyorsunuz, kaba bir tabir olacak ama o numaradan delilikler herkese sökmez deli deliyi görünce sopasını saklıyor, hakkım olanı alırken deliden daha deli olurum, anneler kulübünde görünüyorsunuz demek ki çocuğunuz var Allah bağışlasın, evladımın hakkı derim yedirmem yerinizde olsam.

Oğlunun borcunu konu etti ama zaten apartmanda onu istemiyolarmış
Sizi böyle darayan insan komşusuna ne yapmaz. Yani başınız zaten dertte. Elinizden geleni yapmanızı mümkün olan her hukuki hakkınızı öğrenmenizi tavsiye ederim. Mutlaka bi avukata danışın ki size en doğru bilgileri versin. İnternet ya da bu tip forumlar her zaman doğru bilgiyi vermeyebilir

Aslında sakin değilim hatta psikolojik olarakta bitik biriyim,çok sorunlarım var ve istemiyorum yenileri eklensin, hayatım mücadele ile geçti,annem çok hastaydı ve biz hep kira ödedik o zmanlar hakkımızı alın dedik almadılar yok parasına verirdik,annem ölsemde en azından mezarda kimse kira istemez demişti hep o içimde yara mesela

Avukatı da kendisi gibi bizden TC adres bilgisi istemiş,zaten MERNİS sistemi var elinin altında ayrıca ölüm veraseti var elinin altında ordan baksana dedim bnde,bide diğerlerini ile konuşmuş tehditvari şekilde yok bankaya atarız paranızı icraliksınız devlet el koyar v,s

Evde topuklarını yere vurup bağırıyomuş,çok şikayet edilmiş yalan doğru bilemem

Bi de avukatı mı var? Baş edemezsiniz böyle mutlaka dişli bi avukata ihtiyacınız var. Şehirlerarası mahkemelerin bi yolu vardır elbet ilk siz değilsinizdir. İyi güvenilir bi avukat bulursanız uğraşamam olarak görmezsiniz bu konuyu. Önemli olan sizin ne istediğiniz. Siz ne yapmak istiyorsunuz? Bi ihtimal ucuza değilde hakkınız olan ücret neyse onu verirlerse verebileceğinizi de söyleyebilirsiniz gerçekten uğraşmak istemiyorsanız. O parayı da yatırımlık ya da peşinat olarak kullanabilirsiniz. Ama bence arsanın yeri ayrı.

Üzüldüm durumunuza ama bu durumda yapacağınız 2 şey var ya sonuna kadar gidip hakkınızı koruyacaksınız ya da halanıza yenilip devredeceksiniz, bunun başka çıkar yolu yok ki
Siz payınızı vermek istemiyorsunuz, eee halanız da uzlaşmacı değil, peki ne bekliyorsunuz veya ne yapmak istiyorsunuz şu durumda.

Ben benceyi söyledim, bana bir avuç toprak da kalsa değeri 50 kuruş da olsa elimden zorla tehditle almaya kalkan halaya amcaya teyze ve dayıya vb hakkımı yedirmem, kavga da ederim mahkemelik de olurum, ki babamın hakkını aldım ama şimdi annemin babasından kalma payı var onun için de sağlam bir mücadele vermem lazım, üstelik ben de miras kalan yerlerden uzak bir şehirde yaşıyorum ama hisseme düşen malların tapu çıkarmaya kadar olan tüm resmi işlemlerini hallettim bir tapu çıkarmak kaldı, sonrasında özellikle tarlalar için epey kavgalı olacağını düşündüğüm bir sürece gireceğim zira sadece 1 hissedar 30-40 dönüm tarlayı ekip biçiyor diğer hissedarlara payını vermiyor, tarla işleri daha çetrefilli oluyor, bir kere güzellikle eken hissedara teklifte bulundum geri dönüş yapmaya bile tenezzül etmedi artık çıngar çıkacak ama çıksın ben tek başıma hepsine yeterim kaldı ki ben sizin gibi kadınla değil erkeklerle kavgaya giriyorum, babamda da böyle oldu annemde de böyle olacak, düşünün yediğim hakaretler ne belaltıydı, yapılan tehditler ona keza.

Ne yapmak istiyorsanız karar verin ona göre adım atın, bunda buradan danışacak bir şey yok zira.

Ortaklığın giderilmesi davası açarak sizin payınızı mahkeme kararıyla satın alabilir.Mahkemede çok cüzi bir miktar öder size.Muhtemelen ortaklığın giderilmesi davasını bilmiyor,bilse öyle bir dava açıp yarı fiyatına alır sizden arsayı.Hissesi fazla olduğu için muhtemelen ilk olarak ona satılması uygun görülecek.Dua edin avukata danışmasın ki bence takmış kafaya orayı avukatada danışacak.Mahkmeye taşınırsa çok az bir meblağ ödenir size.Karar sizin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…