Gebeliğe Hazırlık Başarısız tüp bebek sonrası doğal gebelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

NeverGiveUp

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2018
801
899
Selam kızlar, çok şükür şuan 4 aylık gebeyim evleneli 4 yıl oldu ve muhtemel doğum tarihi 5. Evlilik yıldonumumuze denk geliyor bi aksilik çıkmazsa inşallah. Bu konuyu açma sebebim gebelik isteğiyle o yoldan geçen kişilere umut ışığı olmak. Hikayem şöyle: Evlendikten 7 ay sonra bebeğimiz olsun diye korunmayı bıraktık 4 ay adetim gecikti her defasında bir hafta sonra doktora gittim çikolata kist var dedi ve 3 aylık ilaç verdi. Ilaç kullanırken regl olunmuyor ve devamında da 2 ay regl yok böylelikle 5 ay geçti ve çok şükür gençlik kabusundan kurtuldum kist bitti. Sonra devam ettik çalışmalara olmadı 1 yıl sonra eşimi zar zor ikna ettim doktora gitmesi konusunda. Çünkü benlik bişey görünmüyordu. Gitti 1 milyon cıktı sperm sayısı tabi hareketlilik de ona göre düşük onun dışında başka herhangi bir sözünü yoktu. Ikimiz de sigara kullanıyorduk. Tedavi icin doktora gittik rahim filmi temiz çıktı aşılama yapalım dedi yaptık sonuç negatif. Bu durumda aşılama yapmak bana zaman kaybı gibi geldi. Tüp bebek denedik. O ara ben sigarayı bıraktım. Herşey yolundaydı 18 yumurta toplanmış 11 i döllenmisti 3. Gün transferi 2 orta kalite embriyo ile oldu ve sonuç negatif. Doktor genetik testler istedi bir sıkıntı görünmüyordu stresten olabilir dedi sehirdisinda yaptık işlemi git gel yol stresi olabilir dedi. 1 yıl sonra başka bir merkezde tekrar denedik. Bu sefer hormon ilacıni düşük dozda verdiler o yüzden yumurta 7 tane toplandı fakat ben ilkine göre daha rahattım ilkinde çok şişmiştim. Bu sefer yine 3. Gün 1 kaliteli 1 orta kalite embriyo transfer edildi. Nedense embriyolar 5. Güne kalmıyordu. Sonuç yine başarısız. Ben ilaç kullanmaktan nefret eden biri olduğumdan bu tedaviler benim kimyama tersti. Bitkisel çözümler denedik. Geçen yaz Saraçoğlu şubesine gidip gebelik kolaylaştırıcı ve sperm arttırıcı setler kürler aldık fiyatı da epey yüksekti. Eşim kendisi için faydalı olduğunu söyledi ama herhangi bir sonuç alamadık. Aralık ayında annem beni yaşlı bir kadına götürdü eliyle rahmine yumurtalarına bakacaktı. Bana yanlış zamanda geldin bu iş bahar aylarında olur dedi. Bu arada bana birsürü soru sordu. Adet şeklim ilk gün ne kadar oluyor ne renk ne yoğunlukta, tahlil sonuçlarımız vs.. Üstten dokunarak kontrol etti. Rahimde Hafif eğrilik vardı duzelttim dedi. Bana ve eşime kürler verdi ve bazı tavsiyelerde bulundu. Kürleri 40 gün kullanacaktık, 30. Gün hamile kaldım şükürler olsun. Kürlerin yanısıra folik asit ve aspirin de kullandım. Yanlız genetik testlerde pıhtılaşmaya yatkınlık çıktığı için kan sulandırıcı iğne kullaniyorum. Şimdilik onun dışında bir sıkıntı yok. Allah kimseyi tedaviye muhtaç bırakmasın.. Çok dua etmiştim tedaviye gerek kalmasın diye böyle bir topik göremedim ben de acayim dedim. Bol şans hepimize Allah rast getirsin ümidinizi kaybetmeyin lütfen..

Son düzenleme:
Toplam sperm sayınız mi 1 milyondu ? 1 milyon spermle mi doğal yoldan hamile kaldınız

Merhaba bizde ocak ayında yaptırdık fakat tutmadı bu ay adetime 6 gün kala lekelenme yaşadım adet günümü bekliyorum şüpheliyim

Yani gittiginiz kadinmi etkili olsu diyosunuz
Bilmiyorum zamanı değilse ne yapsan olmaz tabi belki o sebep oldu yanlız şöyle bir durum var kadın işlemi bitirince bir rahatlama oldu bende kürlerden de olabilir yada dediğim gibi zamanıydı. Denemedigimiz yol kalmadı anlattığım gibi. Bu kadınlar benim memleketimde çok var ben dikkate almamıştım çünkü bazıları gerçekten ağrılı işlemler uyumuyorlarmış korktuğum için hiç uanamsmamistim. Bildiğim hemşireler var böyle kadınlara giden.

Kızlar ben de hiç inanmıyordum böyle şeylere ama bir tanıdığımız 2 kere aşılama 3 kere tüp bebek tedavisi gören kızını zorla bi de bunu dene diye Gümüşhane’de bir kadına götürdü kadın arkadaşın dediği gibi muayene etmiş kızı ve senin cocuğun olur şunları kullan diye ona bitkisel karışımlar vermiş sonra koz ilaçları kullanırken ilaçlar bitmeden hamile kaldı tabi ben şok oldum sonra kız o ilaçları maddi durumu kötü olduğu için tedavi göremeyen çocuğu olmayan bir kadına verdi o kadın da aynı ay hamile kaldı. o zmnlar çocuk düşünmüyorduk biz 4 yıl fln oldu bu dediğim ama şimdi ben de düşünmüyor değilim bu konuyu çünkü ben de 2 kere tüp bebek denedim ama olmadı malesef sebepsiz infertilite tanısı kondu. Allah isteyen herkesin kucağını doldursun inşallah, neyin nereden geleceği belli olmaz ben de asla asla derdim ama artık demiyorum. Konu sahibine de teşekkür ederim kendisi olumlu sonuc alıp bizimle de deneyimlerini paylaşmış sağolsun

Ben teşekkür ederim canım umarım herşey dilediğin gibi olur ilaçlara tedaviye gerek kalmadan çok güzel bir gebelik geçirir mutlu mesut alırsın evladını kucağına

Sağol canım bana nohut suyu ve incir kürü eşime de keçiboynuzu kürü ve fındık ceviz bal karışımı kürleri günlük hazırladık aç karnına

Canım bilgi verebilir misin kimdir neredesir

Merhabalar...Gümüşhane'de nerede acaba bu kadın ? Bide siz gittiniz mi?

Canım bilgi verebilir misin kimdir neredesir

Nohut suyunu bayana ilk kez duyuyorum. Ne güzel fayda etmiş ve bebeğiniz gelmiş daha fazla bekletmeden. Sağlıkla büyütün evladinizi inşa
Çok teşekkür ederim Kızlar darısı sizlere olsun en yakın zamanda hayırlısıyla inşallah kürleri size özelden atıyorum tılsımı olsun derler bizde :) Bunlar nohut suyu ve incir kürü kadın için diğerleri erkek için 40 gün yapılacak benim bahsettiğim kadın malum virüsten dolayı kimseyle görüşemiyor maalesef yurtdışından gelenler de oldu alamadı kimseyi bunların dışında adet gördükten itibaren 11 gün sayıp ilişki yok dedi 11. Gün ve sonrası 2 günde bir ilişki, ilişki esnasında kalçanın altına yastık ilişki sonrası ayaklar havaya yarım saat beklenecek. Soğuk suyla taharet alınmayacak gibi tavsiyelerde bulundu. Bol şans diliyorum kısmette varsa Allah rast getirir eminim inşallah biz vesile oluruz

özelden banada kullanmıl olduğunuz kürü yazarmısınız bende saraçoğlundan bi kür aldım 3gündür kullanuyorum inşşallah işe yarar

Merhaba, özelden kadının adresini ve kürlerinizi yazabilirseniz çok sevinirim. Eşim ile ben de her şey normal ve 5AA kalitede bir embriyo transfer edilmesine rağmen ilk denemem negatif sonuçlandı. Size iyi gelen şey umarım bana fa iyi gelir. Şimdiden çok teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…